خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » همه چیز در مورد MS

همه چیز در مورد MS

حقیقت این است که MS به هیچ وجه شرایط خوبی نیست ، اما عدم آگاهی در مورد این بیماری منجر به تصورات غلط در مورد بیماری ام اس شده است ، که برخی از آنها در این مقاله قصد داریم آن را پوشش دهیم.

به گزارش آلاماتو و به نقل از سپیده دانایی؛ او دست خود را تکان می دهد تا زمانی که دستانش کمی کبود شود یا چشمانش سیاه شود ، و او می گوید: "من باید ام اس داشته ام." ضعف و بی حسی دست و پا برابر MS و MS نیز به معنای پایان عمر است.

اگرچه بسیاری از افراد چنین تصور می کنند ، پزشکان می گویند که MS مشکل خاصی را برای بیمار ایجاد نمی کند و بسیاری از مبتلایان می توانند به زندگی عادی خود ادامه دهند. این بدان معنی است که شاید یکی از عزیزان شما نیز دارای ام اس باشد و شما هرگز متوجه این مشکل نخواهید شد.

با این حال ، امروز ترس از بیماری ام اس در جامعه شایع تر از خود بیماری است. این ترس در بین جوانان بویژه زنان جوان افزایش یافته است و باید با ارائه اطلاعات دقیق درباره بیماری ام اس ، علائم آن و نحوه تشخیص آن ، این نگرانی را کاهش داد.

بسیاری از افراد نگران علائمی مانند تاری دید ، خواب آلودگی اندام ، سوزن شدن در دست و پا ، سردرد و سرگیجه هستند و چندین پزشک را مشاهده می کنند و تحقیقات زیادی انجام می دهند.

این افراد گاهی اوقات با مراجعه به سایت های مختلف علائم بیماری را با علائم خود مطابقت می دهند. این بیمار بارها با اضطراب و نگرانی به متخصصان مغز و اعصاب مراجعه کرده است و اولین سؤال او این است که آیا من بیمار هستم؟

ترس از ابتلا به ام اس در کشور ما افزایش یافته است و هرکسی که علائمی مانند سوزن سوزن شدن داشته باشد فکر می کند که ام اس دارند و به پزشک مراجعه می کنند ، در حالی که چنین علائمی لزوما به معنای ابتلا به ام اس است. اینگونه نیست و تشخیص بیماری نیز آسان نیست.

تصورات غلط در مورد MS

از آنجا که این بیماری ناشناخته است ، تصورات غلط در مورد علل آن وجود دارد:

بیماری ام اس یک بیماری ژنتیکی و ارثی است

این گروه از مردم بر این باورند که اگر فردی از بیماری ام اس رنج ببرد ، بستگان درجه یک نیز به این بیماری مبتلا می شوند. مسائل ژنتیکی در ایجاد بیماری نقش دارند ، اما نقش مهمی ندارند. این بدان معناست که اگر به عنوان مثال خطر ابتلا به بیماری ام اس برای افراد عادی یکسان باشد ، فقط برای افرادی که از بستگان درجه یک هستند 3٪ خواهد بود.

ام اس یک بیماری مسری است

این بیماری معمولاً یک بیماری مسری است که از طریق تماس پوستی ، ترشحات یا نفس کشیدن به دیگران منتقل می شود ، در حالی که هیچ ام اس وجود ندارد و بیماری به هیچ وجه مسری نیست.

بیشتر افراد مضطرب مبتلا به ام اس هستند

البته استرس نقش مهمی در این بیماری دارد ، اما نمی توان آن را به عنوان یک عامل اصلی در بروز این بیماری در نظر گرفت. زیرا به این معنی است که یک عامل استرس زا ، بیماری یا وضعیت ممکن است برای یک فرد در یک جامعه استرس زا قلمداد شود ، در حالی که در جامعه دیگر ممکن است اصلاً مهم نباشد. به همین دلیل می توانیم نقش استرس را در پیشرفت این بیماری تعیین کنیم.

بیشتر جوانان به این بیماری مبتلا می شوند

طبق آمار ، بیماری ام.اس در جوانان شایع تر است و شیوع بیشتری دارد ، اما هیچ عامل خاصی وجود ندارد که بتواند بگوید حضور آن افراد را مستعد ابتلا به MS می کند.

ام اس چیست و علائم آن چیست؟

ام اس یک بیماری التهابی از ماده سفید مغز است که علت اصلی آن هنوز مشخص نشده است و عوامل مختلفی در آن نقش دارند. علائم بیماری ام اس متفاوت است. هیچ یک از این علائم در بیماری ام.اس موقتی و گذرا نیست و حداقل باید یک روز ادامه یابد.

شایع ترین بیماری این بیماری با علائم حسی مشخص شده است ، یعنی فرد دچار سوزش و سوزن شدید در اندام های دست و پا خواهد شد.

در حالت دیگر ، نیمی از بدن یا قسمت پایین سینه در یک طرف بدن بی حس است. تاری دید یکی از شایع ترین علائم بیماری است. البته این را به خاطر داشته باشید که همه افراد سالم و افرادی که مشکلی ندارند ممکن است هر از گاهی این مسئله را تجربه کنند ، به خصوص وقتی فرد به طور ناگهانی از حالت خوابیدن یا نشستن بیدار شود ، اما هنگام حرکت به طرفین و یکی از چشمه ها دردناک است. خارج از دست ارائه بینایی به همان چشم بعد از چند ساعت یا چند روز یکی از علائم بیماری ام اس است.

یکی دیگر از علائم بیماری ام اس ، مشکلات تعادل است.

در این حالت ، فرد کمی نامتعادل احساس می کند ، مرتباً به زمین می افتد ، یا هنگام راه رفتن به یک طرف خم می شود. هیچ یک از علائم بیماری ام اس گذرا و زودگذر نیست. این بدان معناست که تاری دید ، عدم تعادل ، از بین رفتن قدرت و غیره باید حداقل 24 ساعت به ظن ادامه یابد ، بنابراین مردم نباید در مورد لحظه ای ام اس نگران باشند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنم؟

تشخیص این بیماری باید پس از معاینه دقیق توسط یک متخصص انجام شود. علائمی از قبیل خواب آلودگی اندام ، تنه ، صورت ، سرگیجه ، دیپلوپ ، از بین رفتن ناگهانی بینایی در یک چشم به ویژه در جوانان ، اختلالات تعادل و مشکلات ادراری در جوانان می تواند نشانه ابتلا به بیماری ام اس باشد.

بسیاری از این علائم ممکن است به طور طبیعی در افراد رخ دهد و بدون هیچ دلیل واضحی روی فرد اثر بگذارد. بنابراین وجود این علائم به طور موقت و موقت دلیلی برای نگرانی نیست و همیشه دلیلی برای ابتلا به بیماری ام اس نیست.

به عنوان مثال ، معیار سوزن زدن این است که بی حرکت بمانید. این بدان معناست که اگر فردی حداقل 24 ساعت بماند و این روند ادامه یابد ، باید به آن توجه کند. یا تاری دید در افراد مبتلا به ام اس. تاری دید چشم است که حداقل یک روز طول می کشد و با درد و حرکات چشم همراه است.

اما این شما را از زندگی یک زندگی عادی باز نمی دارد

بیشتر افراد فکر می کنند که ام اس به معنای ناتوانی کامل است و تنها تصویری که از افراد مبتلا به ام اس به ذهن می رسد فردی است که در یک صندلی چرخدار قادر به حرکت نیست و در حالی که بسیاری از بیماران می توانند زندگی عادی داشته باشند. بدون هیچ مشکلی ادامه دهید

بیماران مبتلا به ام اس نیز می توانند مانند سایر افراد ازدواج کنند ، باردار شوند و زایمان طبیعی داشته باشند و مانند سایر افراد عادی شرایط کار عادی دارند.

چگونه از MS جلوگیری کنیم؟

یکی از مهمترین کارهایی که می توان انجام داد ، جلوگیری از استعمال سیگار است. زیرا فاکتورهای ایجاد کننده بیماری مانند ژنتیک ، جنسیت ، محل زندگی و غیره قابل کنترل نیستند.

همچنین افراد باید مراقب باشند محیطی آرام و بدون تشنج برای خود و خانواده خود فراهم کنند زیرا قرار گرفتن در معرض استرس شدید و طولانی مدت می تواند منجر به بیماری شود. داشتن فعالیت بدنی مناسب و منظم و همچنین حفظ آرامش در محیط کار و زندگی از جمله عواملی است که می تواند در این زمینه مؤثر باشد.

همچنین ببینید

چگونه در هنگام راه رفتن وزن کم کنیم؟

در زندگی امروز ماشینی که همه ما به شکلی غرق در دنیای دیجیتالی و بی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *