خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » خطراتی که نوجوان شما را به دلیل بی خوابی یا کمبود خواب تهدید می کند …

خطراتی که نوجوان شما را به دلیل بی خوابی یا کمبود خواب تهدید می کند …

زمان مطالعه 4 دقیقه

بسیاری از دانش آموزان نوجوان کمتر از 8 تا 10 ساعت توصیه شده در شب می خوابند. این به معنای بی خوابی در نوجوانان است که می تواند اثرات مضر برای سلامتی آنها بگذارد. این تأثیرات ممکن است در کوتاه مدت ظاهر نشود ، اما بدون شک تأثیرات منفی بلند مدت بی خوابی در نوجوانان خود را مشاهده خواهید کرد. یکی از تأثیرات منفی بی خوابی در نوجوانان ، تأثیر آن در شناخت و سطح قند خون است.

در این مقاله ، ما سعی داریم در مورد این موضوع به طور کلی صحبت کنیم. بنابراین تا پایان مقاله دیگری از مجله آنلاین Promag به ما بپیوندید تا درباره بی خوابی نوجوانتان با شما صحبت کنیم.

بی خوابی ، کمبود خواب و پایداری در نوجوانان

با این حال ، هنوز مشخص نیست که آیا یک خواب کوتاه شبانه چرتکه در طول روز می تواند به اندازه یک شب طولانی خواب و خواب بدون خواب باشد ، مفید و سودمند باشد. محققان برای اولین بار اظهار داشتند که برنامه های مختلف خواب با امکان کامل خوابیدن در طی 24 ساعت شبانه روز و همچنین بی خوابی می تواند تأثیرات متفاوتی بر روی نوجوانان بگذارد & # 39؛ سطح شناخت ، گلوکز و قند خون.

این اولین مطالعه برای جمع آوری شواهد تجربی در مورد مفهوم "آیا ممکن است یک برنامه خواب خاص برای یک هدف خاص سلامتی مناسب نباشد؟"

تعداد معدودی از مطالعات که به خواب متناقض با مدت زمان خواب طبیعی در بزرگسالان سالم نگاه کرده اند ، دریافتند که هر دو برنامه بر عملکرد مغز متفاوت تأثیر می گذارند. با این وجود هیچ مطالعه ای در مورد تأثیر چنین برنامه هایی بر عملکرد مغز و سطح قند خون انجام نشده است ، به خصوص هنگامی که خواب کامل کمتر از مقدار مطلوب باشد. این امر به دلیل ارتباط بین خواب کوتاه یا بی خوابی و خطر ابتلا به دیابت بسیار مهم است.

محققان بعد از مطالعه استاندارد دانش آموزان 15 تا 19 ساله در طی دو هفته آموزش شبیه سازی شده با خواب کوتاه یا بی خوابی در روزهای مدرسه و زمان خواب کامل در آخر هفته ، میزان عملکرد و سطح قند خون را شناختند. انجام دادند. در روزهای مدرسه ، این دانش آموزان یا 6.5 ساعت خواب مداوم در طول شب یا خواب بی وقفه (5 ساعت خواب در طول شب به علاوه 1.5 ساعت خواب در طول روز) داشتند.

یکی از محققان گفت:

وی گفت: "ما این مطالعه را زمانی انجام دادیم كه به تعدادی از دانش آموزانی كه دچار بی خوابی بودند توصیه می كنند كه عادت های خوبی در خواب داشته باشند. آنها از ما سؤال كردند كه آیا می توانند در روز و شب خواب خود را تقسیم كنند ، و فقط 8 ساعت در شب بخوابید؟ "

محققان دریافتند که داشتن تنها 6.5 ساعت خواب در 24 ساعت ، در مقایسه با 9 ساعت خواب در شب ، بر عملکرد و خلق و خوی تأثیر گذاشته است.

جالب اینجاست که در شرایط محدود خواب ، دانش آموزان گروه خواب ناپیوسته نسبت به دانشجویانی که به طور مداوم 6.5 ساعت شب می خوابیدند ، از حساسیت ، هوشیاری ، حافظه و خلق و خوی بهتری برخوردار بودند. این یافته بسیار با ارزش است زیرا کل زمان خواب در طول 24 ساعت در گروه اول بسیار کوتاه بود.

با این حال ، برای سطح گلوکز ، یک برنامه خواب مداوم بهتر به نظر می رسد. در حالی که 6/5 ساعت خواب در شب روی سطح گلوکز تأثیر نمی گذارد ، این گروه از دانش آموزان که بدون وقفه می خوابند هر دو هفته یکبار سطح قند خون بیشتری نشان می دهند.

خطراتی که بی خوابی کودک را تهدید می کند

اگرچه مطالعات بیشتری لازم است تا دریابیم که آیا این افزایش گلوکز در آینده ممکن است به دیابت تبدیل شود ، یافته های فعلی نشان می دهد که فراتر از زمان خواب ، الگوهای مختلف خواب می تواند جنبه های مختلف سلامتی و عملکردی داشته باشد. نفوذ در جهاتی که به زودی مشخص نخواهد شد. براساس نظرسنجی ها ، بیشتر افراد ، در دوران کودکی و بزرگسالی و در بین بزرگسالان ، یک برنامه خواب مداوم را ترجیح می دهند.

آنها می گویند خواب طولانی مدت دائما آنها را خسته می کند و از طرف دیگر اگر در طول روز یک ساعت یا دو ساعت بخوابند ، می توانند به کار خود ادامه دهند و خسته شوند. خیلی سریع

حرف آخر

در بی خوابی ، تأثیرات بر عملکرد شناختی و سطح گلوکز به نحوه توزیع خواب بستگی دارد. بی خوابی می تواند تأثیرات منفی بر سلامت جسمی و روانی فرد بگذارد. با توجه به این مسائل ، سعی کنید بیشتر به خواب کودک و نوجوان و نوجوان خود توجه کنید ، زیرا این کار باعث می شود تا از تأثیرات منفی بی خوابی و عادت های بد خواب جلوگیری کنید.

ممنون که دوباره در مجله آنلاین پرواگ به ما پیوستید. امیدواریم مقاله ما مفید واقع شود و بتوانید به فرزندتان کمک کنید که آگاهی بیشتری پیدا کند و الگوهای خواب خود را تنظیم کند.

پیشنهاد می کنیم این مقالات را بخوانید:

همچنین ببینید

راهنمای شیردهی

در اکثر مناطق جهان ، شیردهی یک فرآیند طبیعی برای جستجوی فرزندآوری تلقی می شود …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *