خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » گیاه پنیر – خواص دارویی و مصرف کننده

گیاه پنیر – خواص دارویی و مصرف کننده

در این بخش از ایران نیوز ، مواد مهم پنیر ، پنیر عرق ، نکات قابل توجه در خاصیت درمانی چای پنیر لپه ، طرز تهیه نوشیدنی با برگ پنیر ، تأثیرات درمانی مهم عرق برگ گیاه و پنیر را مشاهده خواهید کرد. نکاتی درباره خواص دارویی و فواید آن. و ما شما را با خواص درمانی پنیر ، خواص پنیر خشک شده و عرق پنیر در طب سنتی ، خواص درمانی پنیر آشنا می کنیم.

پنیر می تواند به بهبود سریعتر زخم ها ، تقویت سیستم ایمنی بدن ، جلوگیری از خارش پوست و جوان سازی پوست و درمان سردرد کمک کند.

برای به دست آوردن عرق پنیر از برگ و گلهای این گیاه استفاده می کنند. این عرق ماهیت متوسطی دارد و دارای چنین خواصی است:

تصفیه کننده خون ، سرفه مزمن را درمان می کند ، برطرف کننده پوست است و گلو درد را درمان می کند و دستگاه گوارش را تقویت می کند و اسهال را درمان می کند.

عرق پنیر ادرارآور است و درد مثانه و سنگ کلیه را درمان می کند. مصرف این عرق همچنین در معالجه پروستاتیت و التهاب دستگاه تناسلی زن مؤثر است.

عرق پنیر دارای خواص مختلفی از جمله موارد زیر است:

عرق پنیر برای درمان سرفه های مزمن و گیج کننده و ضد عفونی خون مفید است و سرماخوردگی و گلودرد را درمان می کند.

عرق پنیر ملین است و خاصیت ملین بودن آن است. علاوه بر این ، نوشیدن یک لیوان عرق پنیر برای درمان اسهال خونی مفید است.

عرق پنیر ضد هضم کننده است و در دفع ناخالصی ها مؤثر است. علاوه بر این ، عرق پنیر ضد صفرا است و برای سوزش سر دل مفید است.

عرق پنیر برای درمان برونشیت ، سینوزیت ، اوتیت مدیا و زگیل تناسلی در زنان مفید است. برای این منظور ، خوردن دو تا سه لیوان عرق پنیر توصیه می شود.

نوشیدن پنیر لپه برای معالجه انواع بیماری ها مانند زخم معده ، تورم کلیه ، گلودرد و انسداد کبد و پروستات مفید است.

مادران شیرده برای افزایش شیر خود نباید فراموش کنند که عرق پنیر مصرف کنند.

مواد مهم پنیر

گلهای پنیر بیش از 10٪ مخاط دارند. به دلیل هیدرولیز ، این مولیلاژ به گالاکتوز ، آرابینوز ، گلوکز ، رمانوز و گالاکتورونیک اسید تبدیل می شود.

گلهای پنیر همچنین حاوی مقادیر کمی تانن ، حدود یک دهم لکوآنتوسیانیدین ها و 7٪ آنتوسیانین ها (نسبت به وزن خشک گلها) هستند.

عرق پنیر

چقدر و چقدر برای عرق پنیر مصرف کنیم

تهیه چای پنیر: یک لیوان آب سرد را روی 2 گرم گل بریزید و حداکثر 5 دقیقه بجوشانید. همچنین می توانید یک لیوان آب جوش را روی همان گل ها ریخته و بعد از 15 دقیقه صاف کنید و مزه کنید.

نکات قابل توجه در مورد خواص درمانی چای پنیر لپه

تأثیرات پنیر لپه عمدتاً مربوط به موسیلاژ و آنتوسیانین آن است که یکی از مهمترین داروهای سرفه است و برای تسکین کوفتگی مفید است.

بعد از صاف کردن ، بهتر است گل را کمی دم کرده و فشار دهید تا تمام مخاط ها را استخراج کرده و خمیر را رها کنید.

هنگام تهیه محصول ، نباید بیش از 5 دقیقه آن را بجوشانیم ، زیرا این امر باعث هیدرولیز شدن مخاط می شود و محصول را کم تر می کند.

در منابع جدید ، استفاده از گیاه برای درمان کم خونی مفید گزارش شده است.

مهمترین فواید و خواص پنیر کلم شامل: ضد درد ، ضد التهاب ، ضد عفونی کننده ، قابض ، ملین ، ادرار آور ، تسکین دهنده و تونیک رحم است.

طرز تهیه نوشیدنی با برگ پنیر

برگها حاوی حدود 8٪ موسیلاژ هستند که پس از هیدرولیز ، قندهای مارابینوز ، گلوکز ، رامنوز ، گالاکتوز و اسید گالاکتورونیک تولید می کنند. همچنین حاوی تانن ها و فلاونوئیدها است.

یک لیوان آب سرد را روی 5 گرم برگ بریزید

حدود 5 دقیقه بجوشانید یا یک لیوان آب جوش را روی همان مقدار برگ بریزید و بهتر است درب آن را بپوشانید.

بعد از 15 دقیقه ، صاف کنید

البته بهتر است محلول های سرد را کمی قبل از مصرف گرم کنید

اگر هر بار که مصرف کردیم یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنیم ، اثر آن قوی تر خواهد شد. این دوز می تواند سه تا چهار بار در روز تکرار شود.

اثرات درمانی مهم عرق برگ گیاه و پنیر

تأثیرات مهم برگهای پنیر شبیه به گلها است. تورم روده و معده به خصوص برای درمان تورم دستگاه تنفسی فوقانی و گلو مناسب است.

برگهای پنیر به عنوان یکی از گیاهان مؤثر در تأثیر سرماخوردگی ، به ویژه سرفه ، در بسیاری از فرمول های سرماخوردگی ، با سایر گیاهان مخلوط می شوند.

تاکنون هیچ عارضه جانبی گزارش نشده است.

نکات مهم در مورد خواص دارویی و فواید پنیر

Malva neglecta ، گیاه پنیری در ایران ، از نظر خواص دارویی با پنیر موجود در سایر نقاط جهان مشابه است. این دو گونه گیاهی از جنس مشابه هستند که شرح داده شد.

خواص گل و برگ پنیر نزدیک به هم است. با این حال ، اثر گلها به دلیل وجود آنتوسیانین ها و لکوآانتوسیانیدین ها کامل تر است.

برای استفاده از خواص کامل پنیر می توانید از مخلوطی از گل و برگ استفاده کنید.

از آنجا که اثرات پنیر شبیه به مارشمالوهاست ، می توان از مخلوطی از پنیر و باتلاق استفاده کرد تا بتواند برای ایجاد مخاط مناسب ، به ویژه در سرماخوردگی ها ، برای تسکین سرفه ها به عنوان مواد منعکس کننده و از بین بردن کوفتگی استفاده شود.

برای جمع آوری گل ها ، بهتر است این کار را هنگام باز شدن گل ها انجام دهید ، که بیشتر در تابستان است ، برگ ها باید در بهار جمع آوری شوند.

در بازار ایران فقط پنیر خشک شده (بنفش) وجود دارد که طبق روش ذکر شده قابل استفاده است.

خواص عرق پنیر خشک و عرق پنیر در طب سنتی

از نظر طب سنتی گیاه پنیر متوسط ​​محسوب می شود ، مخلوط های ضخیم را رقیق می کند و مخلوط های بسیار نازک را تعدیل می کند. مالیدن برگ برای شکستن اندام مفید است ، ترکیب آن با روغن زیتون برای سوختگی و عقرب مفید است ، با گاز گرفتن ساقه ها و برگ ها با شکر باعث رفع کوفتگی می شود.

در درمان التهابات تنفسی و بثورات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد ، دارای ویتامین های A ، B و C است و در معالجه بیماری های کلیوی و مثانه بسیار مؤثر است ، ضد سرفه و پماد ضد سینه است. یا چوب پنبه باعث می شود خیلی سریع آنها باز شود.

جوشانده پنیر

جوشانده پنیر برای عفونت مثانه ، سوزن زدایی و سرفه های شدید مؤثر و مفید است ، دم کردن آن برای افرادی که یبوست دارند و روده تنبل و تنبل دارند توصیه می شود.

همچنین در معالجه برونشیت و استفراغ نیز به کار می رود ، زیرا غرغره در تسکین سوزش مخاط دهان و گلودرد اثر مفیدی دارد و برای تسکین سوزش قلب نیز مفید است.

پنیر همچنین می تواند در تسکین جوش ها ضمن تسکین درد و ناراحتی جوش مورد استفاده قرار گیرد و در درمان سوختگی به عنوان یک کمپرس یا لوسیون موثر است.

برگهای پنیر به عنوان یکی از گیاهان مؤثر در تأثیر سرماخوردگی ، به ویژه سرفه ، در تعداد زیادی فرمولاسیون سرما آمیخته با گیاهان دیگر وجود دارد.

در هندوستان از پنیر به عنوان لعاب نرم کننده و خنک کننده استفاده می شود ، 300 گرم برگ پنیر خشک شده در یک لیتر آب جوشیده می شود و به عنوان مسکن مصرف می شود.

جوشانده آن به عنوان یک کمپرس گرم و حمام گرم استفاده می شود ، برای تسکین بواسیر ، برخی از تومورها ، تورم پلک ها و غیره در بین مردم شایع است.

با جوشاندن گلها و برگهای پنیر در نیم لیتر آب ، محلول به دست می آید که خاصیت تسکین دهنده ای روی پوست بدن دارد و به عنوان لوسیون برای مالش روی پوست ، آرامش و نرمی خاصی به افراد می بخشد. با پوست حساس و لطیف.

برای تسکین ناراحتی ناشی از گرما و آفتاب آفتاب ، جوشانده 500 گرم گل یا ریشه گیاه در یک لیتر آب تهیه می شود و پس از صاف کردن ، به آرامی روی سوختگی مالیده می شود. تونسیلیت ، گلودرد و آنژین اثر مفیدی دارد.

بیشتر بخوانید: خواص روغن آفتابگردان برای قلب

همچنین ببینید

آیا شستن دستها با مایع ظرفشویی خطرناک است؟

شستن دست ها با مایع ظرفشویی بسیار بیشتر از آنچه تصور می کنید رایج است. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *