خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » گران ترین چای جهان؛ 30 برابر گرانتر از طلا + عکس

گران ترین چای جهان؛ 30 برابر گرانتر از طلا + عکس

وقتی قیمت گران تمام می شود ، طلا می تواند کمی بیش از حد گسترده باشد ، اما در این مقاله شما را با گیاهانی که گران تر از طلا هستند معرفی می کنیم.

هر کیلو گرانترین چای جهان 30 کیلو طلا دارد.

به گزارش آلاماتو ، به نقل از مجله مهر: 10 هزار دلار (با در نظر گرفتن 3500 دلار ، 35 میلیون دلار) برای یک جعبه کوچک چای بسیار بسیار گران می توان در نظر گرفت! اما اگرچه باور کردن آن سخت نیست ، نوعی چای وجود دارد که با این قیمت قابل خرید و فروش است! چای دا هنگ پائو نادرترین نوع چای در جهان است و ثروتمندان که به چای و چای علاقه زیادی دارند ، حاضرند مبلغ زیادی برای تهیه و نوشیدن این نوع چای بپردازند. قیمتی که 30 برابر گرانتر از طلا است.

آنچه دا هون پائو را بسیار با ارزش جلوه می دهد این است که بوته هایی که دارای این نوع چای هستند بسیار نادر هستند و البته آنها دیر شده و از شرایط نگهداری ویژه ای برخوردار هستند. نسل قدیمی چای سازان چینی برای مراسم چای "دا هونگ پائو" مراسم داشتند ، جایی که هر روز صبح بهار به کوه می رفتند و خدای چای را پرستش می کردند تا بیشتر و بهتر تولید شود. ب

طبق برخی گزارش ها ، آنها برای شستشوی برگهای چای از شیر بز و 39 گرم استفاده می کنند ، سپس برگ ها را می پزند و سپس آنها را خشک می کنند و خشک می کنند و طعم آن را می گیرند که بیش از 80 سال طول می کشد.

افسانه می گوید که این چای ، اگر اصلی باشد ، دارای عوارض پزشکی فوق العاده ای است ، و گفته می شود که وقتی مادر یکی از امپراتوران سلسله مینگ مریض بود ، او فقط با چای خودش معالجه می شد. بعد از این واقعه بود که امپراطور دستور داد تا این چای پرورش داده شود ، و از آنجا که او همیشه یک کیپ قرمز قرمز بلند پوشیده بود ، نام این چای "Da Hong Pao" به معنی "کیپ بزرگ قرمز" بود.

همچنین بخوانید: بهترین چای چیست؟

امروزه فقط شش گیاه از این چای در کوه های Wui وجود دارد و بسیاری معتقدند این شاخه همان گیاهان اصلی امپراتور سرخ است. برای هر برگ دا هونگ پائو ، آنها در واقع از درخت مادر جدا می شوند. درختان تیره ، درهم ریخته و ناتمام که دسترسی به آنها آسان نیست. ورق های Da Hong Pao بسیار منحصر به فرد هستند و تنها کارگزاران حرفه ای هستند که خریداران ثروتمند چینی را به تولید کنندگان عمده متصل می کنند.

این چای در خارج از چین نیز بسیار پرطرفدار است و البته آنها برای تهیه آن بسیار تلاش کرده اند. در طول سفر به چین در سال 1849 ، یک گیاه شناس انگلیسی به طور مخفیانه چند بذر از این گیاه به دست آورد و برای پرورش آنها به هند رفت ، که این کار ناکام ماند و بعدا توسط دا هنگ کشف شد. پائو فقط در چین تمرین می شود.

اما خبر بد این است که بوته های درخت 350 ساله دیگر بسیار برگریز نیستند و به سال 2005 باز می گردند ، بنابراین در اوایل ماه می که برگ ها برداشت می شوند ، آنها فقط مراسم چای نمادین را برگزار می کردند. . آنها در لباس قرمز سنتی روی فرش قرمز ظاهر شدند ، اما هیچ اشاره ای به برگ های چای نشده است.

در حال حاضر ، شما می توانید به اندازه چهار لیوان از این چای فقط در باشگاه Empire Empire در مرکز لندن با قیمت 250 دلار (875 هزار تومان) بنوشید. اگر می خواهید از شر این برگهای آخر چای رویی خلاص شوید ، باید به لندن بروید. و کمی بیشتر از حد معمول برای چای صرف کنید.

همچنین ببینید

طولانی ترین نام جهان با 161 کلمه!

به نظر شما چند کلمه طولانی ترین نام در جهان هستند؟ زنی در منطقه هارتپول …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *