خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » جذب ماه رمضان برای کودکان

جذب ماه رمضان برای کودکان

ماه رمضان ماه همه اعضای خانواده است و کودکان نیز از این بحث جدا نیستند و می توانند از این ماه به نفع خود استفاده کنند.

تعدادی از خانواده های جوان دارای فرزندانی هستند که قادر به روزه گرفتن نیستند. اما این به تنهایی دلیلی برای جدا شدن جوانترین عضو خانواده از این جشن الهی نیست.

دستورالعمل های غذایی برای کودکان

محور اصلی ماه رمضان ، حتی برای کودکان ، پرهیز از خوردن و آشامیدن از تماس صبحگاهی به نماز تا تماس شب است و یکی از فواید روزه دار بودن سلامتی است. ماه رمضان زمان خوبی برای کسانی است که روزه خود را شروع می کنند تا به آرامی عادت های یک رژیم غذایی سالم را القا کنند.

میوه ها ، خرما ، کشمش و عسل برخی از غذاهایی هستند که در قرآن & # 39؛ ذکر شده است و بیشتر آنها به راحتی یافت می شوند. به نعمت این غذاها بیاندیشید که کودکان بیشتر در پذیرش ایده نعمتهای خدا و پذیرش آنها بیاموزند و در این ماه مبارک عادات خوب را بیاموزند. خرما از نظر ماهیت تأثیر ویژه ای دارد ، چیزی که همه مادران می پذیرند.

اگر غذا ساده است ، تشویق کودکان به تهیه غذا برای افطار یا سحر ایده خوبی است. سرانجام ، آنها می توانند ارزش این کار دشوار را درک کنند.

کودکان را تشویق کنید که بسته بندی کنند و با هم به مسجد بروند. بگذارید آنها در بخشش یکدیگر سهیم باشند ، که به آنها کمک می کند تا بیشتر به لباس و اسباب بازی های خود توجه کنند.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کدو سبز بامیه خوشمزه
یک درخت برکت درست کنید

والدین عزیز می توانید از پوسترهای بزرگ برای تهیه تنه درخت و پوسترهای رنگی کوچکتر برای برگها استفاده کنید. از فرزندان خود در مورد نعمت های خود بپرسید و از آنها بخواهید که نام خود را بنویسند یا شکل های خود را روی برگ ها بکشند. آنها را روی درخت بچسبانید و توجه داشته باشید که درخت از طریق ماه رمضان رشد می کند.

بعد از یک ماه گزارش نعمت ها و افزودن آنها به تنه درخت بی ثمر ، به آنها بگویید که از ماه رمضان چه نعمت هایی دریافت کرده اند.

به یاد داشته باشید که با اتکا به عشق و رحمت خدا به آن نعمت ها رسیده اید. همچنین از آنها بخواهید که چگونه می توانند با دعا ، نیکوکاری و کارهای نیک به محبت خدا پاسخ دهند.

کودکان می توانند حوادث را به خوبی درک کنند و آنها را یادداشت کنند. این می تواند یک حرکت جدید باشد.

زمان قصه گویی در مسجد

در صورت امکان ، سعی کنید با خانواده هایی که فرزندان آنها در همان سن کودکتان قرار دارند ، جمع شوید. این کار را می توانید بطور دوره ای در مسجد یا خانه انجام دهید. به نوبت داستانهایی درباره پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) بروید. هیچ وقت مانند ماه رمضان زمان مناسبی برای بیان رفتار پیامبر خدا و اهل بیت عصمت و طهارت و تعهد به دین کامل خود یعنی اسلام نیست.

داستان های دیگری را که برای قرآن & # 39؛ an مناسب است ، بگویید. هرچه کودکان بیشتر از قرآن بخوانند و یاد بگیرند ، حتی اگر آنقدر کوچک باشند که بلد نیستند که چگونه بخوانند ، ریشه های اسلام در قلب آنها رشد می کند. بهتر است همیشه از سنین کودکی سعی کنیم بذرهای ایمان را در قلب فرزندانمان بذاریم.

پیوستن به کار جمعی

بارها و بارها بردن بچه ها به مسجد و پیوستن به کلیه فعالیت های اجتماعی رایج در آن یک راه عالی برای القای عشق به ماه رمضان در آنها است. تشویق آنها به گسترش و جمع آوری جنماز و حتی پخش افطار برای صرف افطار روشهای کوچک برای تقویت این جذابیت است و می تواند آموزنده باشد. در حقیقت ، این فعالیت ها ماه مبارک رمضان را ملموس و ملموس تر می کند.

گوش دادن به قرآن

مطالعه روزانه قرآن & # 39؛ یک چیز خوب است ، و این به خصوص در ماه رمضان و بهار قرآن & # 39؛ an صادق است. گوش دادن به آیات قرآن & # 39 ؛ باعث می شود بچه ها بخواهند تا حد ممکن به خدا نزدیک شوند. در حقیقت ، آنها با قرار دادن این پیام ها در ذهن خود در این مسیر حرکت می کنند. در حالی که می خوابند و از خواب بیدار می شوند ، قرآن & # 39؛ را برای آنها توزیع کنید. این باعث می شود آنها فردا آنچه را که باید بگویند را بشنوند. تا زمانی که ما این کار را از کودکی شروع کنیم ، سالهای زیادی در کنار آنها خواهد بود.

بخشش در ماه رمضان

ماه رمضان زمان خوبی برای بخشش است. از فرزندان خود بخواهید که اموال خود را به دیگران ، به ویژه یتیمان بدهند. این امر به آنها بخشش و عدم دلبستگی به اموال را می آموزد.

صندوق خیریه ایجاد کنید

به کودکان بیاموزید که پول جمع کنند و به مساجد اهدا کنند.

نماز خواندن

پرستش یکی از راههای ابراز نیاز شما به خدا است. روزانه برای هر یک از فرزندان خود به صورت جداگانه و با صدای بلند دعا کنید. آنها هنگامی که نامشان را در دعا می شنوند تشویق می شوند که نماز بخوانند.

همچنین بخوانید: دعای رمضان

همچنین ببینید

خواص ژلاتین

ژلاتین ماده ای بی مزه و شفاف است که از ترکیبی از اجزای مختلف بدن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *