خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » دلیل عاشق شدن چیست؟

دلیل عاشق شدن چیست؟

دلیل اینکه عاشق روانی عاشق شوید ممکن است از تخیل شما دور باشد.

ما می توانیم بدون روز ولنتاین و زندگی کنیم. اما ما نمی توانیم بدون عشق زنده بمانیم ، زیرا عشق یک نیاز است که در ساختار عمیق روان آدمی تعبیه شده است. وقتی این نیاز برآورده نشود ، احساس تنهایی و طرد ، سردرگمی ، محدودیت و رکود در زندگی ما را احاطه می کند ، اما وقتی عشق در زندگی ما وجود داشته باشد ، احساس انرژی بیشتری می کنیم و اعتماد به نفس ما افزایش می یابد.

عشق یکی از مواد مغذی اساسی در زندگی است که برای رشد ذهنی ، عملکرد بهینه و احساس خوشبختی ضروری است.

اما همه عشقها یکسان نیستند. ما بین عشق به خانواده و دوستان و احساس عشق تمایز قاطعی قائل هستیم. بیشتر افراد می توانند حدود 9 نفر را در دسته اول معرفی کنند ، اما در گروه دوم فقط یک نفر وجود دارد.

اگرچه ممکن است بارها و بارها عاشق شویم ، فقط تعداد معدودی از افراد وجود دارند که می توانند همزمان بیش از یک نفر را در گروه دوم قرار دهند. اما آنچه این دو نوع عشق را به هم پیوند می دهد ، احساس صمیمیت است. صمیمیت همان چیزی است که عشق را آغاز می کند و از بین رفتن صمیمیت عشق را از بین می برد.

وقتی افراد تجربیات خود را با این احساس عمیق عمیق توصیف می کنند ، چیزهای منحصر به فردی مانند یک نگاه ، ژست یا لمس را به خاطر می آورند. در واقع ، آنها یادآور چیزهایی هستند که باعث شد فرد ناگهان از احساسات شخص دیگر آگاه شود.

ناپدید شدن مرز طبیعی بین انسان ، حس یکتایی را در آنها به وجود می آورد. و باعث می شود آنها احساس کنند که از نظر جسمی نزدیک هستند ، با یک روح احساس می کنند ، گرچه این لزوما به معنای رابطه جنسی نیست ، و سپس احساس هیجان از هر دو طرف. از نظر جسمی احساس راحتی می کنیم ، ماهیچه هایمان ضعیف می شوند و احساس وزن می کنیم.

بر خلاف صمیمیت با والدین و دوستان ، صمیمیت عاشقانه و عاشقانه باعث می شود احساس غریبگی کنیم. ما آن را کاملاً طبیعی و ناگهان تجربه می کنیم ، اما این احساس واقعاً تأثیر زیادی روی ما خواهد گذاشت. روابط ما با خانواده و دوستان ممکن است پر از شگفتی باشد اما بندرت با چنین احساساتی پر می شوند.

اسرار احساس عاشقانه و عاشقانه در مورد چگونگی رسیدن به این احساس سرنوشت ساز است. داستان عاشق شدن ، سفری خارق العاده است که از لحظه شروع ما ، از لحظه ای که به یک غریبه خیره می شویم ، تا لحظه ای که این احساس در ما تمام می شود ، ادامه خواهد یافت.

همچنین بخوانید: بهترین تعریف از عشق
مرحله 1: جذابیت

اولین قدم در هر عشق نزدیک شدن به شخص دیگر است. اما در یک رابطه عاشقانه ، فقط می خواهید "یک" را برای همیشه پیدا کنید. در واقع ، شما مدتها قبل از پیدا کردن شخصی که به دنبالش می گردید ، وارد یک میدان مغناطیسی شده اید.

نیروهای تکاملی شما را با همسر فرضی که علائم و ژنهای بیولوژیکی خوبی دارد حل و فصل می کند ، و شما او را برای به دنیا آوردن نوزادان سالم مناسب می دانید.

ممکن است وی دارای پوستی روشن ، چشم روشن ، موهای براق و دندانهای سفید باشد ، سرزنده و دارای بوی خاصی باشد ، یا ممکن است سیگنالهایی منتشر کند که سیستم ایمنی شما را کامل می کند. بنابراین مردان به شکل بدن بدن اهمیت می دهند که باروری را منعکس می کند ، به خصوص نسبت چربی بین باسن ، کمر و باسن ، رابطه ای که به نظر می رسد فارغ از وزن ، ساختار بیولوژیکی و هورمون های جنسی زن نشان می دهد. . و نشانه باروری و سلامتی زن باشد.

زنان همچنین به شکل های بدن V شکل مردان ، کمرهای باریک و باسن کوچک و بازوهای بزرگ علاقه مند هستند. آنها نسبت به رایحه های بدن مرد حساس هستند و از این طریق برانگیخته می شوند و نسبت به تغییرات ظریف صورت که نشان دهنده میزان بالای تستوسترون است ، واکنش نشان می دهند.

نمایش تسلط مردان ، توانایی مردان در جلب توجه و تأثیرگذاری بر سایر مردان ، همچنین به عنوان سیگنال هایی شناخته می شود که می تواند یک مرد را در رقابت با سایر مردان موفق کند. اما علاوه بر علائم جسمی ، زنان به علائم دیگری مانند آموزش مرد ، تحصیلات ، آرزوهای شغلی ، استعدادها و وضعیت مالی نیز توجه می کنند. اینها نشانه های شناخته شده ای از وضعیت آینده موجود یا ممکن است و توانایی وی در حمایت از خانواده است.

اینها جزئیات بعد از اولین جلسه هستند که جلسات را دوام می آورند و به عشق تبدیل می شوند.

ممکن است قرن بیست و یکم آن را بگویید. سپس در هنگام ملاقات در مورد "علائم باروری و وضعیت شغلی" صحبت می کنیم؟ پاسخ نه. باید بدانید که اکنون عصر اینترنت است و به راحتی این اطلاعات را به دست خواهید آورد. افراد می توانند با دیدن تصویر نمایه شخص یا مشاهده اطلاعات خود ، آنچه را می خواهند درک کنند. وقتی زنان شغل خوبی دارند ، وضعیت مالی یک مرد برای آنها مهمتر می شود. در حقیقت ، آنها به دنبال مردانی هستند که قد بلندتر از آنها هستند.

همچنین بخوانید: عشق چگونه اتفاق می افتد
آنچه از همسر آینده خود می خواهید و می خواهید

معمولاً همه ما به همین سؤالات پاسخ یکسانی می دهیم. کسی که دلسوز ، مهربان ، صادق و قابل اعتماد باشد ، کسی که مرا دوست دارد و مرا ارج می نهد ، نیازهای من را برآورده می کند ، و احساس طنز دارد. اما وقتی روز اول با کسی ملاقات می کنیم ، همه شرایط به پایان می رسد.

البته ما استانداردهای کیفیت خود را در نظر خواهیم گرفت ، اما اکنون بیشتر به اطلاعات پیش زمینه توجه خواهیم کرد و از این طریق اخلاق و خصوصیات طرف مقابل خود را تفسیر خواهیم کرد. ما می خواهیم او به ما نزدیک باشد ، اما این در حال حاضر ما را اذیت نمی کند. ما می خواهیم او تحصیل کرده و دلسوز باشد. اما اکنون ، ما باید تصمیم بگیریم که چگونه ویژگی های او را طبقه بندی کنیم.

آیا ما حاضریم یکی از این ویژگی ها را به نفع دیگری قرار دهیم؟ البته ، ما به خوبی می دانیم که وارد یک فرآیند دوستیابی شده ایم و به همین دلیل باید "ارزش" خودمان را به عنوان یک شریک عاشق محاسبه کنیم و باید شرایط خود و شریک زندگی خود را به دقت ارزیابی کنیم. رقابت در زمینه دوستیابی چقدر شدید است؟ انتخاب های موجود چقدر مناسب است؟ چقدر احساس تنهایی و ناامیدی می کنیم؟ اینها مواردی است که باید قبل از ورود به یک رابطه دوستانه به آنها پاسخ دهیم.

اما حتی اگر یک نامزد خاص تمام خصوصیاتی را که از شریک زندگی خود می خواستیم داشته باشد ، مسئله دیگری وجود دارد. که ما با کسی ازدواج نمی کنیم تا وقتی که آنها را دوست داشته باشیم. به گفته ما ، برخی از احساسات عاطفی و تعامل شیمیایی باعث ایجاد یک احساس عاشقانه در ما می شوند. و این روند عاطفی داغ تأثیر عمیقی بر داوری ما از مناسب بودن شخص دیگر دارد. ما به اشتباه احساسات خود را به قضاوت های منطقی خود در مورد ویژگی های آنها نسبت می دهیم. نقایص نادیده گرفته می شود ، اغراق ها اغراق می شوند و اکنون داوری طرف مقابل خیلی دیر است زیرا ما عاشق هستیم.

مرحله 2: عاشق شوید

وقتی مردم عاشق شدن را توصیف می کنند ، توصیفات آنها بسیار شبیه است ، حتی اگر بعضی اوقات کمی مضطرب به نظر برسید ، اما: احساس شور ، وسواس و تملک را می توان به وضوح در تمام کسانی که عاشق شده اند مشاهده کرد. مشاهده می شود.

احساس راحتی خواهید کرد زیرا بدن شما موادی مانند آمفتامین را آزاد می کند که برانگیختگی جسمی و عاطفی شما تأثیر می گذارد. همچنین اثرات توهم زایی کمی دیده می شود که باعث می شود عاشق ایده آل باشد و خودش را به عنوان یک فرد خاص و خاص نشان دهد.

شما اعتقاد دارید که این عشق برای همیشه ادامه خواهد یافت. گاهی اوقات شروع عشق بسیار ناگهانی است ، اما این در مردان بیشتر از زنان صادق است. برای دیگران ، روند عاشق شدن کندتر است. احساس می کنید در ابرها قرار گرفته اید و قلب شما با شدت عشق در حال انفجار است.

شما احساس غرور و افتخار می کنید و همه مثبت ها را در دوست خود مشاهده می کنید.

شما احساس می کنید که از زمان نوجوانی به دنبال شخصی بودید که به دنبال آن باشید و آن چیزی است که فروید به عنوان پیدا کردن نیمه گمشده تعبیر می کند.

عشق رمانتیک در مراحل اولیه نه تنها پاداش مغز محسوب می شود بلکه بخش هایی از مغز را فعال می کند که با اختلال وسواس-اجباری همراه هستند. این باعث می شود دائماً از نظر عاطفی و جنسی به فکر عزیز خود باشیم.

شما مجذوب منحنی لب پایین ، بینی او ، نحوه بلند شدن از صندلی خود ، راه رفتن مجزا او و چیزهایی خواهید شد که فقط متعلق به معشوق شماست. شما می خواهید با او باشید و همه چیز را در مورد او بدانید.

صمیمیت

پس از نوزادی ، انسان در هیچ مرحله از زندگی خود چنین صمیمیتی را تجربه نخواهد کرد. بعد از کودکی صمیمیت بدنی با والدین کاهش می یابد.

ما می آموزیم که فاصله خود را از دیگران حفظ کنیم – برای مدت طولانی به مردم خیره نشویم و تماس جسمی را در قلمرو فرهنگی محدود کنیم. اما در روند عشق ، همه چیز برعکس می شود – یک نگاه طولانی ، بوسه ، برهنگی ، لمس عاشقانه و تماس جنسی همه این مرزها را از بین می برد. تماس شکمی به شکم برای کسی مهم است که در یک رابطه عاشقانه تمام بدن شما را لمس کند.

صحبت کردن در مورد به اشتراک گذاشتن اطلاعات روزانه درباره خود ، صمیمیت بیشتری را فراهم می کند. صدای شما برای او نرمتر و نرم تر می شود. به تدریج ، خود کلمات اهمیت کمتری پیدا می کنند. ما از سخنان او تحریک می شویم. و این باعث می شود زوج ها در کنار هم احساس امنیت کنند. چنین مواردی در یک رابطه عاشقانه به شما امکان می دهد مدت زمان طولانی در کنار هم باشید.

همچنین بخوانید: چگونه بفهمیم عاشق شدیم
مرحله 3: وابستگی کامل

"گرفتار شدن" در دام عشق سرانجام شما را به یک عاشق تمام عیار تبدیل می کند. مغز شما به مواد شیمیایی "عشق" عادت می کند. اکسی توسین و وازوپرسین ، اندورفین هایی که باعث وابستگی می شوند ، کنترل را به دست می گیرند.

احساس اینکه ما & # 39 ؛ از بنزین تمام شده & # 39؛ از نظر عاطفی فقط می تواند باعث شود شما نسبت به خود و شریک زندگی خود احساس بهتری داشته باشید و می تواند باعث شود احساس بهتری نسبت به خود و دوست خود داشته باشید – همین اتفاق با کمی اختلاف در دوستی اتفاق می افتد. چنین علائمی سرآغاز دلبستگی هایی است که پیوندهای طولانی مدت بین انسان ایجاد می کند.

این ارتباط یا پیوست جدید تا حدودی شبیه دلبستگی شما با والدین خود به عنوان یک کودک بوده است. درست همانطور که عشق والدین شما به عنوان یک کودک به شما پناهنده بود و شما را اطمینان می داد ، عشق به محبوب شما به شما پناهنده می شود.

البته این که چگونه شما در عشق عمل می کنید و چقدر همسرتان را اطمینان می کنید نشان می دهد که رابطه عاشقانه شما چه مدت دوام خواهد داشت و تا چه مدت در کنار هم خواهید ماند.

همچنین ببینید

طولانی ترین نام جهان با 161 کلمه!

به نظر شما چند کلمه طولانی ترین نام در جهان هستند؟ زنی در منطقه هارتپول …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *