خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » در اینجا 8 نکته مهم وجود دارد که می توانید در مورد افسردگی و علائم آن بدانید

در اینجا 8 نکته مهم وجود دارد که می توانید در مورد افسردگی و علائم آن بدانید

زمان مطالعه 6 دقیقه علائم افسردگی که ثابت می کند افسردگی فقط در ذهن شما نیست!

ما اغلب افسردگی را با مشکلات جسمی مرتبط نمی کنیم ، اما تحقیقات نشان می دهد بیماری روانی می تواند برای سلامتی جسمی مضر باشد. افسردگی باعث مشکلات جسمی می شود. و در حالی که ما اغلب این بیماری روانی را با مشکلات عاطفی مانند غم ، گریه ، و احساس ناامیدی مرتبط می کنیم ، تحقیقات نشان می دهد که علائم افسردگی نیز ممکن است به عنوان مشکلات جسمی و درد بروز کند.

در حالی که ما اغلب مشکلات جسمی را علائم افسردگی نمی دانیم ، در برخی فرهنگ ها این دو با هم مرتبط هستند.

به عنوان مثال ، در فرهنگ های چینی و کره ای ، افسردگی یک افسانه محسوب می شود. بنابراین بیماران بدون اینکه بدانند درد جسمی ممکن است با علائم افسردگی مرتبط باشد ، به جای مراجعه به روانشناس برای معالجه علائم جسمی خود ، به پزشک مراجعه کنید.

بهترین راه برای تشخیص افسردگی و چگونگی ارتباط آن با مشکلات جسمی ، معاینه بدن و ذهن شماست. علائم جسمی وقتی شروع می شود که دوره ای از افسردگی شروع می شود یا علائم افسردگی به تدریج ظاهر می شود و می فهمید که دوره افسردگی در راه است.

از طرف دیگر علائم جسمی نشان می دهد که افسردگی بسیار واقعی است و می تواند برای سلامتی عمومی ما مضر باشد. هشت علائم شایع افسردگی شامل موارد زیر است:

1- خستگی یا سطح انرژی پایین

خستگی یکی از شایع ترین علائم افسردگی است. بعضی اوقات همه ما سطح انرژی کم را تجربه می کنیم و ممکن است صبح زود احساس خستگی کنیم ، می خواهیم به جای رفتن به محل کار ، در رختخواب بمانیم و تلویزیون تماشا کنیم.

در حالی که غالباً معتقدیم خستگی ناشی از استرس است ، افسردگی نیز می تواند باعث خستگی شود. اما برخلاف خستگی روزمره ، خستگی ناشی از افسردگی همچنین می تواند باعث مشکلات غلظت ، تحریک پذیری و بی حسی شود.

دکتر مائوریزیو فوا ، مدیر برنامه تحقیقات بالینی در بیمارستان عمومی ماساچوست بوستون ، خاطرنشان می کند: افرادی که علائم افسردگی دارند اغلب خواب غیرمعمول دارند به این معنی که حتی پس از یک خواب کامل احساس کسل کننده می کنند.

با این حال ، از آنجا که بسیاری از بیماری های جسمی ، مانند عفونت ها و ویروس ها ، می توانند باعث خستگی شوند ، می توان تشخیص داد که آیا خستگی به افسردگی مربوط می شود یا خیر.

می توان گفت که در حالی که خستگی روزانه یکی از علائم افسردگی است ، علائم دیگری مانند ناراحتی ، سرخوردگی و عدم لذت بردن از فعالیت های روزانه نیز به عنوان علائم افسردگی طبقه بندی می شوند.

2- افسردگی تحمل درد را کاهش می دهد

آیا تاکنون احساس درد شدید در بدن خود کرده اید که نمی دانید چرا؟ به نظر می رسد این دردها نشانه دیگری از افسردگی است.

یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که بین افسردگی افراد و کاهش تحمل درد رابطه وجود دارد ، در حالی که یک مطالعه دیگر در سال 2010 نشان داد که درد تأثیر بیشتری در افراد افسرده دارد.

این دو علائم رابطه علت و معلولی ندارند ، اما بهتر است آنها را با هم ارزیابی کنید ، به خصوص اگر پزشک شما دارو توصیه می کند.

برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف داروهای ضد افسردگی نه تنها به کاهش علائم افسردگی کمک می کند بلکه می تواند به عنوان یک ضد درد عمل کند.

3- کمردرد مزمن یا درد عضلانی در سراسر بدن

ممکن است هنگام صبح از خواب بیدار شوید ، اما وقتی در محل کار یا پشت میز مدرسه می نشینید ، کمر و کمر شما شروع می شود. این می تواند به دلیل استرس یا یکی از علائم افسردگی باشد. اگرچه این دردها غالباً در اثر آسیب و فشار ایجاد می شوند ، اما ممکن است نشانه پریشانی روانی نیز باشد.

یک مطالعه در سال 2017 توسط 1،013 دانشجوی دانشگاه کانادا ارتباط مستقیمی بین افسردگی و کمردرد مشاهده کرد.

روانشناسان و روانپزشکان بر این باورند که مسائل عاطفی می تواند باعث درد شدید شود ، اما موضوعاتی از جمله پیوند بین افسردگی و پاسخ التهابی بدن & # 39 ؛ هنوز به طور کامل مورد بررسی قرار نگرفته و نیاز به تحقیقات بیشتر دارد.

مطالعات جدید نشان می دهد که التهاب در بدن ممکن است مربوط به مغز استخوان در مغز ما باشد. التهاب همچنین می تواند سیگنال های مغز را مختل کند ، بنابراین ممکن است نقش مهمی در افسردگی داشته باشد و یکی دیگر از علائم افسردگی باشد.

4- سردرد

تقریباً همه گاهی اوقات سردرد را تجربه می کنند. این سردردها آنقدر شایع هستند که اغلب آنها را جدی نمی گیریم. حتی شرایط استرس زا در کار ، مانند درگیری با یک همکار ، می تواند باعث این سردردها شود.

با این حال ، سردردهای شما ممکن است همیشه ناشی از استرس نباشد ، خصوصاً اگر در گذشته مشکل خود را با همکار خود حل کرده باشید. اگر سردرد دارید ، ممکن است نشانه افسردگی باشد.

برخلاف سردردهای میگرنی ، سردردهای ناشی از افسردگی لزوماً باعث کاهش عملکرد افراد نمی شوند. این نوع سردرد توسط بنیاد ملی سردرد به عنوان "سردرد تنشی" توصیف شده است که می تواند باعث درد خفیف بخصوص در پشت چشم شود.

در حالی که این سردردها با مسکن ها درمان می شوند ، اما به طور مرتب اتفاق می افتند. بعضی اوقات سردردهای تنشی مزمن می تواند نشانه افسردگی مزمن باشد.

با این حال ، این سردردها تنها علائمی نیستند که نشان می دهد ممکن است درد شما روانی باشد. افراد مبتلا به افسردگی اغلب علائم دیگری مانند ناراحتی ، تحریک پذیری و انرژی کم را تجربه می کنند.

5 – مشکلات چشم یا کاهش بینایی یکی دیگر از علائم افسردگی است

آیا جهان جلوی چشمان شما مبهم است؟ در حالی که افسردگی باعث می شود جهان غم انگیز به نظر برسد ، یک مطالعه در سال 2010 در آلمان نشان داد که این مشکل سلامت روان ممکن است در واقع بینش شخص را تحت تأثیر قرار دهد. در این مطالعه 80 نفر با علائم افسردگی در تشخیص تفاوت بین سیاه و سفید مشکل داشتند. این می تواند توضیح دهد که چرا جهان بسیار تاریک و غمناک به نظر می رسد.

6- درد معده یا درد ناخوشایند در شکم

این احساس ناخوشایند در معده شما یکی از علائم افسردگی است. با این حال ، هنگامی که درد شکم شروع می شود ، اغلب به دلیل گرفتگی یا گرفتگی قاعدگی تصور می شود. افزایش درد ، به ویژه هنگامی که استرس رخ می دهد ، ممکن است نشانه افسردگی باشد. در حقیقت محققان دانشکده پزشکی هاروارد می گویند که ناراحتی معده مانند یبوست ، التهاب و حالت تهوع نشانه فقر سلامت روانی است. چه ارتباطی بین این دو وجود دارد؟ به گفته محققان دانشگاه هاروارد ، افسردگی می تواند باعث ایجاد التهاب در دستگاه گوارش شود ، درد آن به راحتی با درد بیماری هایی مانند بیماری التهابی روده یا سندرم روده تحریک پذیر اشتباه می شود.

پزشکان و دانشمندان بعضی اوقات از این روده به عنوان "مغز دوم" یاد می کنند ، زیرا بین سلامت روده و سلامت روان ارتباطی پیدا کرده اند. معده های ما پر از باکتری های خوب است ، و اگر این باکتری های خوب وجود نداشته باشند ، ممکن است علائم افسردگی و اضطراب ایجاد کنیم.

داشتن یک رژیم غذایی متعادل و مصرف پروبیوتیک می تواند سلامت روده را بهبود بخشد ، که ممکن است روحیه شما را نیز بهبود بخشد ، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

7- مشکلات گوارشی یا مشکلات روده

مشکلات گوارشی مانند یبوست و اسهال می تواند ناراحت کننده باشد. این اغلب در اثر مسمومیت غذایی یا ویروسهای دستگاه گوارش ایجاد می شود ، به همین دلیل بیشتر بیماری های روده ناشی از بیماری جسمی است.

اما احساساتی مانند غم و اضطراب می توانند عملکرد دستگاه گوارش ما را مختل کنند. یک مطالعه در سال 2011 ارتباط بین اضطراب ، افسردگی و مشکلات دستگاه گوارش را نشان داد.

8- درد راهی برای ارتباط مغز با شما است

اگر درمورد احساس خشم ، غم ، شرم و ناراضی صحبت نمی کنید ، احساس خوبی ندارید و نمی خواهید در مورد آن احساسات صحبت کنید ، این می تواند باعث درد در بدن شما شود.

حرف آخر

اگر هر یک از این علائم جسمی برای مدت طولانی ادامه دارد ، به پزشک مراجعه کنید. به گفته انجمن روانشناسی آمریکا ، افسردگی یکی از شایع ترین بیماری های روانی است که سالانه 14.8 میلیون بزرگسال آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد. این بیماری می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله ژنتیک ، استرس یا آسیب در دوران کودکی باشد. افراد مبتلا به افسردگی اغلب برای بهبودی کامل به کمک پزشکی مانند روان درمانی و دارو نیاز دارند. بنابراین اگر این علائم جسمی را می بینید و احساس می کنید که ممکن است نشانه بیماری باشد ، حتماً به یک روانشناس مراجعه کنید.

ممنون که دوباره در مجله آنلاین پرواگ به ما پیوستید.

پیشنهاد می کنیم این مقالات را نیز بخوانید:

پیشنهاد مطالعه

این روزها در همه جای ایران بحث کسب و کار داغ است و در بین آنها موضوع اصلی راه اندازی استارتاپ است. افراد زیادی دوست دارند بدانند چگونه می توان با خرید USSD استارت آپی را راه اندازی کرد و بستر مناسب راه اندازی استارتاپ چیست؟ اگر شما هم دوست دارید بدانید روی لینک بالا کلید کنید.

همچنین ببینید

خواص تخم مرغ

فواید و حقایقی که باید در مورد تخم مرغ بدانید تخم مرغ یکی از منابع …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *