خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » حافظه طولانی مدت انسان و اعتبار آن

حافظه طولانی مدت انسان و اعتبار آن

آیا تاکنون قربانی سرقت شده اید؟ آیا کسی تا به حال یکی از خاطرات شما را دزدیده و آن را به یاد خودش نقل کرده است؟ شاید تعجب کنید که می دانید این پدیده چقدر مشترک است. همانطور که نتایج یک پرسشنامه "حافظه قرض گرفتن" می گوید ، به نظر می رسد بسیاری مانند شما هستند.

من & # 39؛ اغلب گفتم که وقتی ما داستانی را با هم تعریف می کنیم ، همه به توافق برسیم که نسخه قابل قبولی باشد ، طبق گفته Alamato. سرانجام ، ما دقیقاً درباره آنچه اتفاق افتاده است ، توافق داریم و همه ما داستان آن تجربه مشترک را با همان روش می گوییم.

تشکیل یک روایت مشترک روش عادی ما برای به یاد آوردن اتفاقاتی است که برای همکاران ، دوستان و خانواده ما افتاد. البته مواقعی وجود دارد که درباره گذشته بحث می کنیم ، اما در مورد حافظه مشترک ما توافق نداریم و به جای توافق ، حافظه مشترک و اختلاف نظر خواهیم داشت.

اما خاطرات مشترک همچنین می تواند نمایانگر یک رفتار جنایتکارانه نسبت به خاطرات باشد: ظاهرا مردم قرض می گیرند و خاطرات را می گیرند! در مطالعه‌ای در سال 2015 که توسط Brown ، Cadraw ، Fields و Marsh منتشر شده است ، از مردم درباره خاطرات وام گرفته شده سؤال شد ، و نشانه های شدیدی از این پدیده وجود دارد.

بیش از نیمی از پاسخ دهندگان یکی از داستان های خود را از شخص دیگری به عنوان داستان خود شنیدند. یعنی دزد حافظه داستان را طوری تعریف کرده بود که گویی او حضور داشته و شریک زندگی خود بوده است.

تقریباً به همین تعداد اعتراف کردند که خودشان دزد حافظه هستند و داستان شخص دیگری را به عنوان داستان خودشان تعریف کردند.

همچنین بخوانید: deja vu یا آشنایی چیست؟

برخی از داستان ها آنقدر خوب هستند که باید به آنها گفته شود ، حتی اگر واقعاً متعلق به شما نباشند. ظاهراً ما با این سارقان و خاطرات محاصره شده ایم. جای تعجب نیست که بیشتر پاسخ دهندگان این مطالعه گفتند که سابقه بحث و گفتگو با شخصی در مورد مالکیت را دارند.

آنها تأیید می کنند که با کسی اختلاف داشتند که چه حادثه برای آنها اتفاق افتاده است.

در بیشتر مواردی که توسط براون و همکارانش گزارش شده است ، مردم آگاه بودند که خاطراتی را از کسی قرض می گیرند ، اما برخی از این موارد باید مربوط به زمانهایی باشد که مردم صادقانه اما به اشتباه معتقد بودند که حافظه و داستان متعلق به آنها است.

من و دانش آموزان من این الگوی جرم حافظه را مورد مطالعه قرار دادیم (هایمن ، راندیل ، ورنر ، و رابروف ، 2014). ما دو گروه از افراد گروه اطلاعاتی را برای مطالعه قرار دادیم که دارای بخشهای مشترک بودند. بخشی از اطلاعات توسط هر دو نفر و بخشی نیز فقط یکی از آنها مشاهده شده است.

به این ترتیب ، هر فرد اطلاعات مشترک و مقدار بی نظیری را مورد مطالعه قرار داد. سپس این دو در یک فرایند فراخوان مشارکت شرکت کردند. آنها سعی کردند با هم کار کنند تا اطلاعاتی را که خوانده بودند به خاطر بیاورند. نکته اینجاست که بعد از این مراحل از افراد خواسته شده است که در یک تست حافظه مشخص کنند که کدام بخش از اطلاعات مورد نظر خود را مطالعه کرده است.

"آیا شما هر دو این اطلاعات را دیدید یا فقط شما یا فقط شریک زندگی خود هستید؟" از اینجا ، شرکت کنندگان به سارقان حافظه تبدیل شدند و اطلاعاتی را که فقط شریک زندگی آنها به عنوان حافظه شخصی خود دیده بود ، اعلام کردند.

به این ترتیب مشخص می شود که ما دو نوع سرقت حافظه داریم: مواقعی وجود دارد که کسی یک خاطره را سرقت می کند ، اما آنها می دانند که داستانی را از شخص دیگری قرض می گیرند ، اما مواقعی نیز وجود دارد که ما کسی را در نظر می گیریم & # 39؛ حافظه به عنوان حافظه خود ما است. در حالی که ما واقعاً معتقدیم که برای ما اتفاق افتاده است.

ما اغلب نگران سرقت هویت هستیم. ما & nbsp ؛ & nbsp ؛ & nbsp ؛ & nbsp ؛ & nbsp ؛ ما نگرانی از اینکه کسی ممکن است به اندازه کافی اطلاعات از ما سرقت برای دسترسی به حساب های بانکی و اسناد دیگر به نام ما ، اما هنگامی که صحبت از خاطرات می آید ، همه ما دزد هویت. ما داستان دیگران و داستانهای ماجراهای مشترک را به اسم خودمان می گذاریم.

بخشی از آنچه من هستم همان چیزی است که از گذشته ام به یاد می آورم ، اما بخشی از حافظه من به من تعلق ندارد. ممکن است داستانهایی وجود داشته باشد که من به عنوان خاطرات خودم به سرقت بردم و پذیرفتم.

ما به طور متناوب یک تعصب خودمحور نسبت به خاطرات داریم: "اگر یادم باشد ، این حافظه من است". به این ترتیب ، من ترکیبی از خاطرات اصلی خودم و آن دسته از دوستان و اعضای خانواده ام است که به سرقت رفته ام ، یک دزد هویت.

همچنین ببینید

طولانی ترین نام جهان با 161 کلمه!

به نظر شما چند کلمه طولانی ترین نام در جهان هستند؟ زنی در منطقه هارتپول …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *