خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » تناسب اندام » با نوشیدن این چای وزن کم کنید!

با نوشیدن این چای وزن کم کنید!

محققان نشان داده اند که چای سیاه با تغییر باکتری های روده باعث کاهش وزن می شود و فواید بسیاری دیگر نیز دارد.

دانشمندان موش ها را مورد مطالعه قرار داده اند و دریافتند که چای سیاه با تغییر متابولیت های روده ، متابولیسم انرژی موجود در کبد را تغییر می دهد.

این مطالعه نشان داد که هم چای سیاه و هم چای سبز نسبت باکتریهای روده در حیوانات را تغییر داده اند: درصد باکتری های مرتبط با چاقی کاهش می یابد در حالی که باکتری های مرتبط با کاهش وزن افزایش می یابد.

مطالعات قبلی نشان داده است که مواد شیمیایی موجود در چای سبز به نام پلی فنول در متابولیسم انرژی کبد جذب و تغییر می یابد. یافته های جدید نشان می دهد که پلی فنول های چای سیاه ، که خیلی زیاد برای جذب در روده کوچک هستند ، رشد باکتری های روده و تشکیل اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه را تحریک می کنند.

دیوید جفن ، رئیس تیم تحقیقاتی دانشگاه لس آنجلس گفت: "پلی فنول های چای سبز موثرتر هستند و از مزایای سلامتی بیشتری نسبت به پلی فنول های چای سیاه برخوردار هستند ، زیرا مواد شیمیایی چای سبز موجود در خون و بافت بدن سودمندتر است." "آنها جذب می شوند."

وی افزود: یافته های جدید ما نشان می دهد که چای سیاه از طریق مکانیسم ویژه توسط میکروبیوم روده ممکن است در سلامت انسان و کاهش وزن نیز نقش داشته باشد.

نتایج نشان می دهد که چای سبز و سیاه هر دو پروبیوتیکی هستند که رشد میکروارگانیسم های خوب بدن را تحریک می کنند و در سلامت فرد نقش دارند.

همچنین ببینید

از بین بردن شیرینی ها در رژیم غذایی و تأثیر آن بر سلامت بدن و تناسب اندام

طبق مطالعه وزارت کشاورزی ایالات متحده ، مصرف قند در ایالات متحده طی چند دهه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *