خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » چگونه یک داستان بگوییم؟

چگونه یک داستان بگوییم؟

ما همیشه به همكاران و اطرافیان خود داستان می گوییم – كسی را ترغیب كنیم كه از پروژه ما حمایت كند یا به یك كارمند بگوییم كه چطور ممكن است بهتر عمل كند یا به تیمی كه با چالش روبرو است انگیزه بخشد.

این یک مهارت اساسی است ، اما چه چیزی باعث می شود یک داستان بسیار قانع کننده باشد؟ و چگونه می توانید توانایی خود را برای گفتن داستان های قانع کننده بهبود بخشید؟

آنچه کارشناسان می گویند

با توجه به پدیده انفجار اطلاعات در عصر حاضر ، رهبران مشاغل "صدای آنها را نخواهند شنید مگر اینکه داستانی را بیان کنند."

این نمای نیک مورگان ، نویسنده Power Cues و رئیس و بنیانگذار Public Words ، یک شرکت مشاوره ارتباطات است. او می گوید: "اعداد و همه چیزهای منطقی که فکر می کنیم در دنیای تجارت مهم نیستند ، اصلاً از ذهن ما عبور نمی کنند."

اما داستان ها با افزودن لمس احساسات ، رویدادهای جذاب و به یاد ماندنی را ایجاد می کنند. این بدان معناست که رهبرانی که داستان های جذاب را ایجاد می کنند و به اشتراک می گذارند ، برتری فوق العاده ای نسبت به دیگران دارند و خوشبختانه ، هر کسی توانایی بهتر شدن داستان را دارد.

جونا ساکس ، مدیر Free Studios Studios و نویسنده Victory in War می گوید: "گوش دادن و گفتن داستانها در خون ما است و مطمئناً می توانیم آن مهارت را آموزش و یاد بگیریم." این نکات را دنبال کنید تا بتوانید از داستان گویی برای اهداف خود استفاده کنید.

همچنین بخوانید: مهارتهای اساسی برای زندگی بهتر
با انتخاب یک پیام شروع کنید

هر تلاشی برای داستان پردازی باید با این سؤال آغاز شود: مخاطب من کیست و چه پیامی را می خواهم به اشتراک بگذارم؟ هر تصمیمی درباره داستان شما باید مبتنی بر این سؤالات باشد.

ساکس می گوید رهبران باید از خود بپرسند ، "نکته اخلاقی اصلی که می خواهم در تیم خودم ایجاد کنم چیست؟" و چگونه می توانم آن را به عنوان یک جمله واحد و قانع کننده خلاصه کنم؟ به عنوان مثال ، اگر شکست برای تیم شما ممکن است غیرقابل قبول به نظر برسد ، ممکن است تصمیم بگیرید که پیام را ارسال کنید که شکست در واقع مقدمه موفقیت است. یا اگر می خواهید مدیران ارشد را ترغیب کنید تا از خطرات خود و حمایت از پروژه خود ریسک کنند ، می توانید. توضیح دهید که بیشتر شرکت های موفق بر اساس ریسک های هوشمند انجام می شوند.

ابتدا در مورد پیام نهایی خود تصمیم بگیرید؛ سپس می توانید در مورد بهترین راه برای تصویر کردن آن تصمیم بگیرید.

تجارب خود را استخراج کنید

بهترین داستان نویسان به خاطراتی و تجربیات زندگی خود نگاه می کنند تا راهی برای به تصویر کشیدن پیام خود پیدا کنند. چه اتفاقاتی در زندگی شما باعث می شود به ایده ای که می خواهید برای به اشتراک گذاشتن اعتقاد داشته باشید ، اعتقاد داشته باشید؟ ساکس می گوید: "به لحظه ای فکر کنید که شکست های شخصی شما منجر به موفقیت در کار شما شود یا درسی را که والدین یا مربی به شما داده اند."

"هر یک از اینها می تواند زمینه ای برای شروع داستانی باشد که احساسات را برانگیزد." شما ممکن است بخواهید جزئیات خصوصی زندگی خود را در محیط کار به اشتراک نگذارید ، اما داستانهایی که غلبه بر مشکلات ، شکست ها و موانع را به تصویر می کشد ، باعث می شود رهبران قابل اعتماد و ملموس باشند.

مورگان می گوید: "مهم این است که آسیب پذیری خود را نشان دهیم."

خود را قهرمان نکنید

هرگز سعی نکنید خود را ستاره داستان خود قرار دهید. مورگان می گوید: "داستانی درباره راننده و اتومبیل شما و داشتن میلیون ها سهم در بورس سهام برنده شد و کارمندان خود را تحت تأثیر قرار دهد" (حداقل به معنای مثبت).

شما می توانید شخصیت اصلی داستان باشید ، اما تمرکز اصلی باید روی افرادی باشد که می شناسید ، درسهایی که آموخته اید یا اتفاقاتی که شاهد آن بوده اید. مورگان گفت ، و هر زمان ممکن باشد ، باید سعی کنید "مخاطب یا کارکنان را شخصیت اصلی کنید."

این باعث می شود که آنها بیشتر درگیر داستان شوند و آنها را برای پذیرش پیام شما مایل تر کنند. ساکس می گوید: "یكی از اصلی ترین دلایلی كه ما به داستان ها گوش می دهیم این است كه بیشتر به خودمان اعتقاد داشته باشیم ، اما وقتی داستان نویس صحبت می كند كه او چقدر شگفت انگیز است ، مخاطب را دور می كند."

هرچه بیشتر بخواهید تصمیمات خود را اتخاذ کنید ، احتمال ارتباط مخاطب شما با پیام و پیام شما کمتر خواهد بود.

یک چالش بکشید

داستانی که در آن هیچ چالشی وجود ندارد ، چندان جالب نخواهد بود.

مورگان می گوید: "داستان نویسان خوب می فهمند که یک داستان به مبارزه نیاز دارد." آیا در داستان یک رقیب وجود دارد که باید شکست بخورد؟ یک چالش بازار که باید برطرف شود؟ صنعت مقاومتی که باید تکامل یابد؟ از گفتن اینکه مسیر پیش رو دشوار خواهد بود ، نترس.

مورگان گفت: "ما واقعاً می خواهیم به ما بگوییم که کار سختی خواهیم کرد." "رهبران هوشمند به کارمندان می گویند که این مسیر دشواری برای ما خواهد بود ، اما اگر محکم ایستاده و صبر داشته باشیم ، در نهایت به موفقیت بزرگی خواهیم رسید."

داستانی زیبا و دلنشین ، با حمایت از چنین شعری ، به معنای این است که شما نباید از مردم بخواهید به شما کمک کنند. مردم در مسیر تغییر با شما به اشتراک خواهند گذاشت ، زیرا آنها می خواهند بخشی از آن باشند.

این کار را آسان کنید و آن را پیچیده نکنید

هر داستانی که می گویید باید یک داستان شگفت انگیز و تکان دهنده باشد. برخی از موفق ترین و به یاد ماندنی ترین داستانها نسبتاً ساده و سرراست هستند.

اجازه ندهید که جزئیات غیر ضروری پیام اصلی شما را کمرنگ کنند. اصل "کمتر بیشتر است" را دنبال کنید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که می توانید انجام دهید این است که به جزئیات بیش از حد در مورد مسائل بی فایده بروید.

به عنوان مثال ، به مخاطبان خود بگویید چه روزی از هفته را که می پوشیدید یا چه کفش هایی را می پوشیدید که اگر آنها در پیشرفت مهارت این داستان نقش ندارند ، نقش داشته باشید. در داستان غوطه ور شوید و به حفظ پیام خود در قلب آن کمک کنید.

از طریق عمل است که کار ناقص می شود

به گفته مورگان ، قصه گویی را می توان هنری دانست که برای رسیدن به سطح مطلوب به تلاش مداوم نیاز دارد. با دوستان ، عزیزان و همکاران معتمد خود تمرین کنید تا پیام شما در حد امکان ممکن در یک داستان موثر واقع شود و به یاد داشته باشید که این پاداش بسیار زیاد خواهد بود.

داستانها ابزاری بسیار ویروسی هستند. "به محض این که شما یک داستان بسیار جالب را بگویید ، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند این است که چه کسی می تواند این داستان را برای شما تعریف کند؟" ساکس می گوید. "بنابراین با گذشت بیش از سه دقیقه که برای گفتن پیام به صورت داستانی صرف می کنید ، می توانید نتایجی را بدست آورید که ماه ها و شاید حتی سالها ادامه داشته باشد."

اصول به یاد داشته باشید:
شانه ها:
مخاطبان خود را در نظر بگیرید – چارچوب و جزئیاتی را که به بهترین وجه مناسب مخاطبان شما است ، در نظر بگیرید.
نکته اخلاقی یا پیامی را که می خواهید منتقل کنید مشخص کنید.
از تجربیات زندگی خود الهام بگیرید.
شما نباید & # 39؛ t
فرض کنید شما توانایی گفتن یک داستان را ندارید – همه ما این توانایی را داریم که داستانهای به یادماندنی را بگوییم.
خودتان را به یک ستاره داستان تبدیل کنید.
داستان خود را با جزئیات غیر ضروری غرق کنید.

از سراسر وب

طراحی ویلا با بهترین به روزترین امکانات و شیوه های دنیا؛ و طراحی دکوراسیون، بازسازی ویلا، طراحی و اجرای نما و صدها خدمات با کیفیت بالا را از ما بخواهید.

نمونه های برتر پروژه پریمیر حرفه ای، افترافکت، آگهی ترحیم لایه باز و قالب های آماده اینستاگرام در سایت ایزی دیزاین ثبت شده اند.برای دیدن آنها با ما همراه باشید.

با ایجاد یک سایت کسب و کارتان را رونق ببخشید.  طراحی سایت در ارومیه با هزینه مناسب برای شرکت ها، آموزشگاه ها، سالن های زیبایی و..

معتبرترین و بهترین فروشگاه لپ تاپ و لوازم جانبی گیمینگ در ایران را می شناسید؟

بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران، ساخته شد. دستگاهی پرتوان و با کیفیت برای حفظ تندرستی شما. لینک را دنبال کنید.

برای دیدن لیست رشته های کارشناسی ارشد و بررسی کدرشته های و ظرفیت های امسال، شرایط ورود و نکات مهم در این باره با ما همراه باشید.

یکی از راه های دوری از مراکز شلوغ درمانی، انجام آزمایش های لازم مانند خون یا چکاپ و یا انجام تست های کرونا در منزل است که از بسیاری جنبه ها به صرفه تر و بهتر است..

نمایندگی مجاز تشک های رویال ارایه دهنده محصولات اصل و با کیفیت در ایران.. به راحتی و زیباسازی فضای خانه تان فکر کنید.

آیا به این فکر می کنید که کسب و کاری اینترنتی راه اندازی کنید و به طراحی سایت نیاز دارید؟ پس با حرفه ای های این هنر امروزی همراه شوید.

اگر به دنبال کابل های با کیفیت برای شبکه یا دوربین های مخفی هستید و از تصاویر بی کیفیت خسته شده اید به سایت ویسمن کابل سر بزنید.. و کابل های rg59 با کیفیت را ببینید.

انتخاب مقصد از شما و رزور لحظه ای و فوری و قیمت های خوب برای خرید بلیط هواپیما از ما.. برای انتخاب یک سفر آرام و امن کلیک کنید.

اگر به دنبال یک سفر ایمن و با کیفیت هستید؛ و دوست دارید درباره تورهای داخلی و خارجی اطلاعاتی بدست آورید یا هتل و بلیط هواپیما رزرو کنید با ما همراه باشید. تور اسکنر ارایه دهنده بهترین پیشنهادها در این زمینه می باشد.

برای خرید اینترنتی فرش فانتزی و دیدن بهترین مدل ها و با کیفیت ترین کارها، تخفیف ها و قیمت های دیجی فرش را ببینید.

به روزترین مدل های آرایش صورت و تازه ترین محصولات آرایشی 2021 را در سایت گل انار ببینید.

انتخاب قالب پست اینستاگرام راهکارهایی برای بهتر و بیشتر دیده شدن پست ها و استوری ها و همچنین زیباسازی و جذب مشتریان در کسب و کار هستند.

خرید آنلاین کتاب با بهترین قیمت ها از نویسندگان و مترجمان بزرگ ایران و جهان؛ برای دیدن تخفیف ها از سایت ما دیدن فرمایید.

برای دیدن بهترین و به روزترین فیلم ها  و دانلود سریال ها و فیلم های خارجی کلیک کنید.

برای آشنایی با نکات همسرداری برای خانم ها و آموزش هایی برای زندگی و روابط بهتر با ما همراه باشید.

چگونه پیج اینستاگرام خود را بازیابی کنیم؟ بازگردانی پیج اینستاگرام بصورت تخصصی و با نرم افزارهای کاربردی و روشهای تضمینی و بدون آسیب.

لیست غذاهای ایرانی و فوت و فن ها و آموزش های دقیق آنها را بصورت رایگان دریافت کنید و یاد بگیرید. با آشپزهای حرفه ای همراه شوید.

آشپزی را به آسانی یاد بگیرید؛ برای دیدن بهترین آموزش آشپزی و پخت غذاهای ایرانی و خارجی و انواع کیک و شیرینی کلیک کنید.

تازه ترین کتاب ها در همه زمینه ها را با قمیت مناسب در فروشگاه کتاب ابوعطا ببینید؛ پاتوق دوستداران کتاب و کتابخوانی

اگر دوست دارید به همسرتان هدیه بدهید برای خرید ساعت مچی زنانه ، خرازی واچ بهترین است

اگر وقت کافی برای طراحی گرافیکی ندارید با هزینه ای اندک بهترین پروژه آماده را داشته باشید

آشنایی با انواع مدل مختلف کیک ؛ تزیین و آماده سازی شیرینی های خوشمزه خانگی

بهترین قیمت تاب ریلکسی در ایران ؛ برای یک آخر هفته ی خوب در کنار خانواده

با کمترین هزینه یک کتابخانه شخصی داشته باشید و از مطالعه لذت ببرید

با استفاده از یک طرح توجیهی خوب ، می توانید یک کسب و کار خوب داشته باشید

همین حالا بی حالی و خستگی های اول صبح را با درمان کردن بی خوابی از بین ببرید

شماره سازندگان ساختمان در ایران در سال 1400 + پروژه های در دست ساخت

ساعت با قیمت خوب میخواهید؟ ساعت هوشمند شیائومی وارد بازار شد

بهترین کولر گازی برای شرایط سخت آب و هوایی کولر گری مدل S4 MATIC-J24H1 است

با گارانتی موزر خیالتان از بابت اورجینال بودن ماشین اصلاح راحت است

قیمت خانه در ترکیه کاهش یافت ، دریافت قیمت روز خرید ملک در ترکیه ؛ ترک گشت

همچنین ببینید

پردرآمدترین صنایع جهان کدامند؟

در ماه مه 2017 ، دارایی خالص دارایی های 500 ثروتمند جهان تقریباً 4.8 تریلیون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *