خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » تناسب اندام » انواع چای هایی که با چربی شکم مبارزه می کنند و فواید هر کدام را دارند

انواع چای هایی که با چربی شکم مبارزه می کنند و فواید هر کدام را دارند

چای سبز یکی از شناخته شده ترین انواع چای است و با فواید مختلف سلامتی مرتبط است. این چای همچنین یکی از موثرترین انواع چای برای کاهش وزن است.

چای یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است. این نوشیدنی معطر از برگهای Camellia Sinensis ، یک درختچه همیشه سبز بومی آسیا تهیه می شود.

به گفته Health Line ، نوشیدن چای با بسیاری از مزایای سلامتی از جمله محافظت از سلول ها در برابر آسیب و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ارتباط دارد.

همچنین برخی از مطالعات نشان داده اند که چای ممکن است به کاهش وزن کمک کند و با چربی شکم مبارزه کند. این در شرایطی است که برخی از انواع چای از سایر مواد مؤثر است. در اینجا بهترین چای برای کمک به کاهش وزن و چربی شکم به شما کمک می کند.

چای سبز

چای سبز یکی از شناخته شده ترین انواع چای است و با فواید مختلف سلامتی مرتبط است. همچنین چای سبز یکی از موثرترین انواع چای برای کاهش وزن است. شواهد قابل توجهی وجود دارد مبنی بر اینکه چای سبز با کاهش وزن و چربی بدن ارتباط دارد.

در یک مطالعه 2008 ، 60 فرد چاق به دو گروه تقسیم شدند و 12 هفته رژیم غذایی استاندارد را دنبال کردند. این در شرایطی بود كه یك گروه مشغول مصرف چای سبز و گروه دیگر دارونما بودند.

در طول مطالعه ، افرادی که نوشیدنی چای سبز داشتند 3.3 کیلوگرم وزن بیشتری نسبت به گروه دارونما از دست دادند.

مطالعه دیگری نشان داد افرادی که به مدت 12 هفته عصاره چای سبز مصرف کرده اند ، نسبت به گروه کنترل کاهش معنی داری در وزن بدن ، چربی بدن و دور کمر داشتند.

این می تواند به این دلیل باشد که عصاره چای سبز از محتوای بالای کاتچین ها ، آنتی اکسیدان های طبیعی که ممکن است سوخت و ساز بدن و چربی سوزی را تقویت کنند ، سود می برد.

چای پوئر

چای پوئر نوعی چای سیاه تخمیر شده چینی است. این چای معمولاً بعد از غذا مست است و دارای رایحه ای خاکی است که با نگهداری بیشتر می شود.

برخی از مطالعات حیوانی نشان داده اند که چای Poirier ممکن است قند خون و تری گلیسیریدها را کاهش دهد. همچنین مطالعات انجام شده در حیوانات و انسان ها نشان داده است که این چای ممکن است بتواند در کاهش وزن کمک کند.

در مطالعه‌ای که بر روی 70 مرد انجام شد ، شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند ، یکی با عصاره چای پوایر و دیگری با دارونما. سه ماه بعد ، افرادی که کپسول چای Poyer دریافت کرده بودند ، یک کیلوگرم وزن بیشتری نسبت به اعضای گروه دارونما از دست دادند.

یک مطالعه دیگر در موش ها نشان داد عصاره چای پویور خاصیت ضد چاقی دارد و به کنترل افزایش وزن کمک می کند.

تحقیقات اخیر به عصاره چای پویا محدود شده است ، بنابراین باید تحقیقات بیشتری در مورد اثرات مصرف چای انجام شود.

چای سیاه

چای سیاه نسبت به انواع دیگر چای ، مانند سبز ، سفید یا پشم رنگ ، اکسیداسیون بیشتری دارد. اکسیداسیون یک واکنش شیمیایی است که وقتی برگهای چای در معرض هوا قرار می گیرد و منجر به برگهای تیره تر چای می شود ، باعث رنگ تیره تر چای سیاه می شود.

مطالعات مختلف نشان داده اند که چای سیاه می تواند در کنترل وزن موثر باشد.

مطالعه 111 شرکت کننده نشان داد که نوشیدن سه فنجان چای سیاه در روز به مدت سه ماه منجر به کاهش معنی دار وزن و اندازه کمر در مقایسه با گروه کنترل که نوشیدنی دیگری حاوی کافئین دار شده است ، شده است.

برخی گفته اند که اثرات کاهش وزن چای سیاه ممکن است به دلیل داشتن مقدار بالای فلاونوئیدها در آن باشد که نوعی رنگدانه با خاصیت آنتی اکسیدانی است.

این مطالعه که طی یک دوره 14 ساله با 4280 بزرگسال انجام شده است ، نشان داد افرادی که فلاونوئیدهای بیشتری از مواد غذایی و نوشیدنی های خود مانند چای سیاه دریافت کرده اند ، پایین تر از BMI بودند. آنها كساني را داشتند كه تعداد كمي از فلاون ها را دريافت كردند.

با این حال ، این مطالعه تنها رابطه بین شاخص توده بدنی و مصرف فلاونوئید را مورد بررسی قرار داد. برای بررسی تأثیر سایر عوامل احتمالی ، تحقیقات بیشتری لازم است.

چای اولانگ

چای اولونگ یک چای سنتی چینی است که به نوعی اکسیده شده و از نظر اکسیداسیون و رنگ بین چای سبز و چای سیاه قرار می گیرد.

چای اوولونگ دارای طعمی میوه ای ، معطر و بی نظیر است که البته بسته به میزان اکسیداسیون می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد.

مطالعات متعددی نشان داده اند که چای حلوائی با تقویت چربی سوزی و سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن می تواند به کاهش وزن کمک کند.

در یک مطالعه ، 102 فرد دارای اضافه وزن یا چاقی هر روز به مدت شش هفته چای چربی می نوشند و محققان دریافتند که مصرف آن با بهبود متابولیسم چربی در بدن به بهبود وزن و چربی کمک می کند.

در حالی که تحقیقات بیشتری در مورد تأثیر چای اولونگ در کاهش وزن و چربی سوزی مورد نیاز است ، تحقیقات تاکنون نشان داده اند که برای کاهش وزن بسیار مفید است.

چای سفید

چای سفید کمترین میزان فرآوری را تجربه می کند و هنگامی که گیاه چای هنوز جوان است برداشت می شود.

چای سفید از سایر انواع چای عطر و طعم مشخصی دارد. این چای از طعمی لطیف ، معطر و کمی شیرین بهره می برد.

فواید چای سفید به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است ، از بهبود سلامت دهان و دندان تا کشتن سلولهای سرطانی.

اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است ، اما چای سفید می تواند به کاهش وزن و چربی بدن کمک کند. مطالعات نشان داده است که این چای و چای سبز حاوی مقادیر قابل توجهی کاتچین هستند که ممکن است به بهبود کاهش وزن کمک کند.

علاوه بر این ، مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که عصاره چای سفید باعث تجزیه سلول های چربی می شود و در عین حال از تشکیل سلول های جدید چربی نیز جلوگیری می کند. اما باید توجه داشت که این نتایج در آزمایشگاه به دست آمده و بنابراین به دست آوردن نتایج مشابه برای انسان نامشخص است.

چای گیاهی

چای های گیاهی با گیاهان ، ادویه جات و میوه ها تهیه می شوند. آنها با چایهای سنتی متفاوت هستند زیرا معمولاً فاقد کافئین هستند و از برگهای کاملیا سیننسیس ساخته نمی شوند.

محبوب ترین چای های گیاهی عبارتند از: چای زنجبیل ، چای گل رز ، چای روبیبوس و چای هیبیسکوس.

اگرچه ترکیبات و فرمولاسیون چای های گیاهی می تواند بسیار متفاوت باشد ، اما برخی تحقیقات نشان داده اند که چای های گیاهی ممکن است در کاهش وزن و چربی سوزی مؤثر باشند.

در یک تحقیق از حیوانات ، محققان به چای گیاهی موشها پی بردند و دریافتند که از رگ بدن آنها کاسته شده است و مصرف آن به عادی تر شدن سطح هورمونی کمک می کند.

به طور خاص ، چای روبیبوس نوعی چای گیاهی است که ممکن است در سوزاندن چربی مؤثر باشد. نتایج یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که این چای باعث افزایش متابولیسم چربی می شود و به انسداد تشکیل سلول های چربی کمک می کند.

همچنین ببینید

از بین بردن شیرینی ها در رژیم غذایی و تأثیر آن بر سلامت بدن و تناسب اندام

طبق مطالعه وزارت کشاورزی ایالات متحده ، مصرف قند در ایالات متحده طی چند دهه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *