خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » قهوه برای ورزشکاران و بدنسازان

قهوه برای ورزشکاران و بدنسازان

ورزشکاران حرفه ای باید نسبت به آنچه می خورند حساس باشند ، زیرا ممکن است برخی از مواد غذایی بر عملکرد ورزشی آنها تأثیر منفی بگذارد.

قهوه و بدن سازی:

در مورد ارتباط قهوه و بدن اطلاعات زیادی متناقض در اینترنت وجود دارد. برخی از افراد آن را پاسخی برای تسریع در از دست دادن چربی می دانند ، در حالی که برخی دیگر می گویند که این نوشیدنی شما را چاق تر می کند. عده دیگری نیز هستند که معتقدند قهوه می تواند عملکرد شما را افزایش دهد ، در حالی که دیگران مخالف گفتن که مصرف قهوه خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد.

با این تفاسیر ، کدام یک از این نظرات صحیح است و آیا باید آن را باور کنیم؟ در این مقاله ، ما به رابطه بین مصرف قهوه و بدن سازی و اینکه چگونه قهوه می تواند به شما در بدنسازی کمک کند ، خواهیم پرداخت. با ما بمان.

چگونه قهوه می تواند به اهداف بدنسازی شما کمک کند؟
عملکرد خود را در تمرین افزایش دهید

همه ما می دانیم که قهوه حاوی کافئین است که به دلیل داشتن توانایی افزایش سطح آدرنالین به عنوان یک محرک شناخته می شود و این کار را با مسدود کردن آدنوزین انتقال دهنده عصبی از تحریک گیرنده های آن انجام می دهد.

با مسدود کردن گیرنده های آدنوزین ، محرکهای تولید شده توسط مغز شما ، مانند دوپامین و گلوتامین ، برای تحریک گیرنده های شما آزاد می شوند. فعال شدن این گیرنده ها فعالیت نورون های شما را افزایش می دهد. این باعث می شود غده هیپوفیز شما هورمون هایی را آزاد کند که آدرنالین را آزاد می کند ، که منجر به موارد زیر می شود:

این تأثیرات انرژی بیشتری به بدن شما می دهد تا بتواند از یک تمرین تمرینی استفاده کند و از آن بهره ببرد. مطالعات مختلفی که کافئین را مورد مطالعه قرار داده اند ، نشان داده اند که باعث افزایش کارایی در تمرینات قدرتی ، تمرین سریع گام و تمرین هوازی طولانی مدت می شود. همچنین افزایش سطح آدرنالین باعث افزایش آستانه درد شما و کاهش خستگی شما می شود. این به شما امکان می دهد تمرین سخت تری نسبت به یک ورزش بدون کافئین داشته باشید. بنابراین ، اگر قبل از اتمام تمرین ورزش سنگین می کنید یا خسته شده اید ، قهوه می تواند چیزی باشد که به شما کمک می کند.

ارتباطات بهتر ذهن و ماهیچه

حرکات شما نتیجه انقباض عضلات مختلف در بدن شماست. این انقباضات عضلانی ناشی از سیگنالهایی است که توسط مغز به عضلات شما ارسال می شود. بدنسازان با ورزش کردن عضلات فعال مورد استفاده در هنگام ورزش از این مزیت بهره مند می شوند. این ارتباط بین مغز و ماهیچه ها را بهبود می بخشد ، که منجر به قدرت بیشتر ماهیچه ها و افزایش افزایش دراز مدت عضلات می شود.

با داشتن کافئین می توانید از مزایای ارتباط ذهن و ماهیچه استفاده کنید. یک مطالعه نشان داد که کافئین می تواند فعالیت عضلانی داوطلبانه و حداکثر فعالیت عضلات را افزایش دهد. این امر منجر به پیشرفت چشمگیر در حرکات و تمرینات ایزومتریک می شود.

چربی سوزی را افزایش داده و ماهیچه لاغر را هنگام ورزش حفظ کنید

لیپولیز روند تجزیه لیپیدها از چربی بدن تا اسیدهای چرب آزاد. بدن شما برای رفع نیازهای عضلانی و متابولیسم از اسیدهای چرب آزاد استفاده می کند. آدرنالین یا اپی نفرین یکی از هورمون ها یا انتقال دهنده های عصبی است که می تواند این روند را تحریک کند. با داشتن کافئین موجود در قهوه ، می توانید در فرآیند لیپولیز بدن خود را تحت تأثیر قرار دهید. این روند انرژی لازم را برای تمرین به شما می دهد. از آنجا که از سوخت ذخیره شده خود برای تمرینات خود استفاده می کنید ، بدن شما می تواند به جای استفاده از سوخت ذخیره شده در آن ، توده عضلانی شما را حفظ کند.

علاوه بر این ، با مصرف قهوه ، متابولیسم ذخیره انرژی را در چربی های بدن خود در اولویت قرار می دهید. با این کار سوزاندن چربی برای شما راحت تر خواهد شد.

محدودیت در استفاده از قهوه برای بدن سازی

برای لذت بردن از فواید قهوه به مقدار کافی کافئین نیاز دارید

برای تجربه فواید تقویت کننده آن حداقل به 100 میلی گرم کافئین نیاز دارید. برای دریافت این مقدار کافئین از قهوه ، باید بیش از یک فنجان قهوه در روز بنوشید. مقدار قهوه مصرف شده بسته به نوع دم کرده و نوع دانه های قهوه متفاوت است.

قهوه باید قبل از ورزش مصرف شود

کافئین آخرین چیزی است که شما در طول دوره بهبودی بعد از تمرین نیاز دارید. این بدان دلیل است که بدن شما در هر زمان معینی قادر به انجام یک حالت آنابولیک یا کاتابولیک است. حالت آنابولیک زمانی است که بدن شما هورمون رشد و تستوسترون را برای تحریک رشد عضلات ، ترمیم بافت و کانی سازی یا معدنی استخوان انسولین آزاد می کند. حالت کاتابولیک زمانی است که بدن شما کورتیزول را آزاد می کند تا پروتئین های عضلانی و اسیدهای چرب را تجزیه کند و آن انرژی را تجزیه کند. نوشیدن نوشیدنی های کافئین دار بعد از ورزش باعث آزاد شدن کورتیزول در بدن شما می شود. ترشح کورتیزول باعث می شود بدن شما به حالت کاتابولیک برود. این مانع ترشح هورمون های مورد نیاز برای بهبودی می شود. بنابراین ، حتی پس از یک تمرین ، ممکن است بدن شما نتواند به درستی بهبود یابد.

مصرف قهوه بعد از ورزش باعث بهبودی شما خواهد شد زیرا هیچ هورمونی لازم برای حضور در سیستم وجود ندارد. با توجه به اینکه تاخیر در بهبودی باعث می شود زمان بهبودی کامل شما به تأخیر بیفتد ، به احتمال زیاد تمرین بعدی شما را خسته تر خواهد کرد. اگر این کار را یک عادت کنید و طبق معمول آنرا تمرین کنید ، خطر ابتلا به سندرم خستگی مزمن را افزایش می دهید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه انواع قهوه
قهوه و سایر منابع کافئین می توانند در خواب شما اختلال ایجاد کنند

کافئین باعث افزایش کورتیزول می شود. اگر سطح کورتیزول شما خیلی زیاد باشد ، بدن شما به اندازه کافی ملاتونین برای خواب خوب شب تولید نمی کند. این به شما قدرت لازم برای تمرین روز بعد را می دهد.

مصرف زیاد کافئین مضر است

مقادیر زیاد کافئین می تواند سطح کورتیزول شما را تقویت کند. اگر روزانه این کار را به مدت طولانی انجام دهید ، چربی بدن شما افزایش می یابد. مصرف زیاد کافئین اثرات آن را روی بدن شما کاهش می دهد. اگر میزان مصرف کافئین را متعادل نکنید ، می توانید بر مزایای کافئین غلبه کنید.

تأثیر قهوه در افراد مختلف متفاوت است

بدن شما بی نظیر است. بنابراین ، نباید انتظار داشته باشید که تجربه قهوه و کافئین شما همانند اثرات آن بر سایر افراد باشد. این بدان معناست که حداقل مقدار قهوه مصرف شده برای همه بی نظیر است تا از مزایای آن بهره مند شود.

بدن سازی نیاز دارد که مراقب رژیم خود باشید و اگر می خواهید به اهداف جدی برسید ، چاره ای جز این کار ندارید. برای این کار ، باید کافئین خود را از منبعی تهیه کنید که بتواند مقادیر خاصی از کافئین را برای شما فراهم کند. می توانید مصرف کافئین را از این طریق با دقت اندازه گیری کنید. شما می توانید میزان مصرف را بر اساس واکنش بی نظیر خود نسبت به آن تنظیم کنید. این به شما کمک می کند تا از گمانه زنی ها در مورد نوشیدن قهوه خودداری کنید و تنها کاری که باید انجام دهید اینست که منتظر باشید تا کافئین روی بدن شما تأثیر بگذارد.

از سراسر وب

طراحی ویلا با بهترین به روزترین امکانات و شیوه های دنیا؛ و طراحی دکوراسیون، بازسازی ویلا، طراحی و اجرای نما و صدها خدمات با کیفیت بالا را از ما بخواهید.

نمونه های برتر پروژه پریمیر حرفه ای، افترافکت، آگهی ترحیم لایه باز و قالب های آماده اینستاگرام در سایت ایزی دیزاین ثبت شده اند.برای دیدن آنها با ما همراه باشید.

با ایجاد یک سایت کسب و کارتان را رونق ببخشید.  طراحی سایت در ارومیه با هزینه مناسب برای شرکت ها، آموزشگاه ها، سالن های زیبایی و..

معتبرترین و بهترین فروشگاه لپ تاپ و لوازم جانبی گیمینگ در ایران را می شناسید؟

بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران، ساخته شد. دستگاهی پرتوان و با کیفیت برای حفظ تندرستی شما. لینک را دنبال کنید.

برای دیدن لیست رشته های کارشناسی ارشد و بررسی کدرشته های و ظرفیت های امسال، شرایط ورود و نکات مهم در این باره با ما همراه باشید.

یکی از راه های دوری از مراکز شلوغ درمانی، انجام آزمایش های لازم مانند خون یا چکاپ و یا انجام تست های کرونا در منزل است که از بسیاری جنبه ها به صرفه تر و بهتر است..

نمایندگی مجاز تشک های رویال ارایه دهنده محصولات اصل و با کیفیت در ایران.. به راحتی و زیباسازی فضای خانه تان فکر کنید.

آیا به این فکر می کنید که کسب و کاری اینترنتی راه اندازی کنید و به طراحی سایت نیاز دارید؟ پس با حرفه ای های این هنر امروزی همراه شوید.

اگر به دنبال کابل های با کیفیت برای شبکه یا دوربین های مخفی هستید و از تصاویر بی کیفیت خسته شده اید به سایت ویسمن کابل سر بزنید.. و کابل های rg59 با کیفیت را ببینید.

انتخاب مقصد از شما و رزور لحظه ای و فوری و قیمت های خوب برای خرید بلیط هواپیما از ما.. برای انتخاب یک سفر آرام و امن کلیک کنید.

اگر به دنبال یک سفر ایمن و با کیفیت هستید؛ و دوست دارید درباره تورهای داخلی و خارجی اطلاعاتی بدست آورید یا هتل و بلیط هواپیما رزرو کنید با ما همراه باشید. تور اسکنر ارایه دهنده بهترین پیشنهادها در این زمینه می باشد.

برای خرید اینترنتی فرش فانتزی و دیدن بهترین مدل ها و با کیفیت ترین کارها، تخفیف ها و قیمت های دیجی فرش را ببینید.

به روزترین مدل های آرایش صورت و تازه ترین محصولات آرایشی 2021 را در سایت گل انار ببینید.

انتخاب قالب پست اینستاگرام راهکارهایی برای بهتر و بیشتر دیده شدن پست ها و استوری ها و همچنین زیباسازی و جذب مشتریان در کسب و کار هستند.

خرید آنلاین کتاب با بهترین قیمت ها از نویسندگان و مترجمان بزرگ ایران و جهان؛ برای دیدن تخفیف ها از سایت ما دیدن فرمایید.

برای دیدن بهترین و به روزترین فیلم ها  و دانلود سریال ها و فیلم های خارجی کلیک کنید.

برای آشنایی با نکات همسرداری برای خانم ها و آموزش هایی برای زندگی و روابط بهتر با ما همراه باشید.

چگونه پیج اینستاگرام خود را بازیابی کنیم؟ بازگردانی پیج اینستاگرام بصورت تخصصی و با نرم افزارهای کاربردی و روشهای تضمینی و بدون آسیب.

لیست غذاهای ایرانی و فوت و فن ها و آموزش های دقیق آنها را بصورت رایگان دریافت کنید و یاد بگیرید. با آشپزهای حرفه ای همراه شوید.

آشپزی را به آسانی یاد بگیرید؛ برای دیدن بهترین آموزش آشپزی و پخت غذاهای ایرانی و خارجی و انواع کیک و شیرینی کلیک کنید.

تازه ترین کتاب ها در همه زمینه ها را با قمیت مناسب در فروشگاه کتاب ابوعطا ببینید؛ پاتوق دوستداران کتاب و کتابخوانی

اگر دوست دارید به همسرتان هدیه بدهید برای خرید ساعت مچی زنانه ، خرازی واچ بهترین است

اگر وقت کافی برای طراحی گرافیکی ندارید با هزینه ای اندک بهترین پروژه آماده را داشته باشید

آشنایی با انواع مدل مختلف کیک ؛ تزیین و آماده سازی شیرینی های خوشمزه خانگی

بهترین قیمت تاب ریلکسی در ایران ؛ برای یک آخر هفته ی خوب در کنار خانواده

با کمترین هزینه یک کتابخانه شخصی داشته باشید و از مطالعه لذت ببرید

با استفاده از یک طرح توجیهی خوب ، می توانید یک کسب و کار خوب داشته باشید

همین حالا بی حالی و خستگی های اول صبح را با درمان کردن بی خوابی از بین ببرید

شماره سازندگان ساختمان در ایران در سال 1400 + پروژه های در دست ساخت

ساعت با قیمت خوب میخواهید؟ ساعت هوشمند شیائومی وارد بازار شد

بهترین کولر گازی برای شرایط سخت آب و هوایی کولر گری مدل S4 MATIC-J24H1 است

با گارانتی موزر خیالتان از بابت اورجینال بودن ماشین اصلاح راحت است

قیمت خانه در ترکیه کاهش یافت ، دریافت قیمت روز خرید ملک در ترکیه ؛ ترک گشت

همچنین ببینید

خواص تکان دهنده مخلوط آب و زردچوبه

خواص جالب و تکان دهنده آب زردچوبه; با خوردن روزانه آب زردچوبه، این 6 اتفاق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *