خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » افسردگی و رسانه های اجتماعی

افسردگی و رسانه های اجتماعی

آیا زمان زیادی را صرف رسانه های اجتماعی می کنید؟ بهتر است از سلامت روان خود مراقبت کنید!

به گزارش آلاماتو ، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ اخیراً مطالعه ای در مورد تأثیر رسانه های اجتماعی بر خلق و خوی کاربران خود انجام داده اند.

این مطالعه نشان داد هرچه جوانان بیشتر در رسانه های اجتماعی هزینه کنند ، احتمال افسردگی بیشتر می شود. این یافته ها می تواند برای کمک به بیماران افسرده از نظر متخصصان بالینی مفید باشد.

دکتر برایان پریماک ، پژوهشگر پروژه تحقیقاتی و مدیر مرکز تحقیقات پیتزا برای رسانه ها ، فناوری ها و گفت: از آنجا که رسانه های اجتماعی به بخش مهمی از روابط انسانی تبدیل شده است ، برخورد با پزشکان بالینی بسیار مهم است. سلامتی. "این مهم است که تعادل بین مصرف مثبت و مشکل ساز را درک کنید."

دکتر پریماک و تیم تحقیقاتی وی 1787 بزرگسال آمریکایی را در سنین 19 تا 32 سال مورد بررسی قرار دادند و در پرسشنامه از جزئیات استفاده از آنها در رسانه های اجتماعی سؤال شد. سپس پاسخ به پرسشنامه ها با ابزار ارزیابی افسردگی مطابقت داده شد.

شبکه های اجتماعی مورد بررسی در این پرسشنامه عبارت بودند از: فیس بوک ، یوتیوب ، توییتر ، اینستاگرام ، گوگل پلاس ، اسنپ چت ، تامبلر ، پینترست ، وین ، لینکدین

با توجه به نتایج پرسشنامه ها ، شرکت کنندگان در روز 61 دقیقه از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و به طور متوسط ​​30 بار در هفته از سایت های مختلف رسانه های اجتماعی بازدید می کنند. نکته قابل توجه در این مطالعه این بود که یک چهارم از این افراد به شدت افسرده بودند.

در این مطالعه رابطه معنی داری و خطی بین استفاده از شبکه های اجتماعی و افسردگی مشاهده شده است ، چه طول مدت استفاده از این شبکه ها باشد و چه بسا بازدید از آنها.

در مقایسه با شرکت کنندگانی که کمتر از اوقات از رسانه های اجتماعی بازدید می کردند ، شرکت کنندگان که در طول روز بیشتر از رسانه های اجتماعی استفاده می کردند 2.7 برابر بیشتر از افسردگی بودند. و در مقایسه با کسانی که روز کمتری در این شبکه ها می گذرانند ، افرادی که بیشتر وقت خود را در این شبکه ها می گذرانند ، 1.7 برابر بیشتر از اینها افسرده بودند.

محققان همچنین به علل احتمالی دیگر افسردگی از جمله سن ، جنس ، نژاد ، وضعیت تأهل ، شرایط زندگی ، سطح تحصیلات و درآمد پرداختند.

یکی از نویسندگان این مطالعه نشان می دهد که افراد افسرده از رسانه های اجتماعی برای پر کردن خلاء درونی خود استفاده می کنند. اما استفاده از شبکه های اجتماعی شما می تواند منجر به افسردگی شود که به نوبه خود می تواند منجر به استفاده بیشتر از این شبکه ها شود.

اما چرا استفاده بیش از حد از رسانه های اجتماعی می تواند منجر به افسردگی شود؟ این مطالعه توضیح می دهد که قرار گرفتن در معرض همسالان در این شبکه ها باعث ایجاد حسادت در افراد می شود و باعث می شود آنها فکر کنند که دیگران زندگی بهتر و شاد تری از همه دارند. افرادی که به فعالیت های شبکه های اجتماعی بی معنی تر می پردازند فکر می کنند که وقت خود را دوباره تلف کرده اند.

استفاده بیش از حد از این شبکه ها نیز احتمال حمله سایبری را افزایش می دهد ، که به نوبه خود می تواند منجر به افسردگی شود. و رسانه های اجتماعی اعتیاد به اینترنت را افزایش می دهند که این یک وضعیت روانی همراه با افسردگی است.

یکی از امیدهای این مطالعه ترغیب متخصصان برای پرسیدن از بیماران مبتلا به افسردگی در استفاده از رسانه های اجتماعی هنگام ارزیابی آنها است. و یافته های این مطالعه می تواند مبنایی برای تأثیر شبکه های اجتماعی بر مشکلات بهداشت عمومی در نظر گرفته شود.

بسیاری از شرکت های رسانه های اجتماعی در کمک به افرادی که افسرده به نظر می رسند نقش دارند. به عنوان مثال ، اگر کاربر در شبکه Tumblr کلمه "افسرده" یا "خودکشی" را جستجو کند ، به آنها منابع بسیار مفیدی نشان داده می شود و در صورت بروز مشکل از وی سؤال می شود.

فیس بوک همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا با فشار دادن پیکان به پایین افراد دیگر را با خلق و خوی افسرده ارسال کنند "من فکر می کنم نباید در فیس بوک باشد"> "تهدید ، خشونت یا خودکشی"> "یک چیز را انتخاب کنید …"> کمک یا پشتیبانی را ارائه دهید با بیان اینکه شما در کنار او هستید ، از یک فرد معتمد درخواست کمک یا گفتگو در مورد آن کرده یا از فیس بوک خواسته اید که آن متن را مرور کرده و از آن پشتیبانی کند.

فیس بوک می داند که شبکه اجتماعی آن تأثیر بسزایی در روحیه کاربران خود دارد. به عنوان مثال ، در سال 2012 ، دانشمندان اطلاعات فیس بوک یک آزمایش بسیار بحث برانگیز در مورد رفتار انسان انجام دادند ، که در آن یک صفحه خبری 689،003 کاربر ارزیابی شد که در آن یا تمام پست های مثبت یا همه پست های منفی حذف شدند تا حال و هوای کاربران را ببینند. آیا دیگر کار می کند؟

آزمایش همانطور که انتظار می رفت انجام شد. کاربرانی که محتوای منفی بیشتری را مشاهده کردند ، خودشان محتوای منفی را به اشتراک گذاشتند و بالعکس.

این تنها مطالعه تأثیر رسانه های اجتماعی بر افسردگی نبود. سال گذشته ، یک مطالعه در مجله روانشناسی اجتماعی و بالینی توسط محققان دانشگاه هوستون نشان داد که افزایش استفاده از فیس بوک با علائم افسردگی همراه است و منجر به پدیده روانشناختی به نام "مقایسه اجتماعی" شد.

در آگوست 2013 ، محققان دانشگاه میشیگان مطالعه ای را با عنوان "Facebook & # 39؛ s منجر به کاهش سلامت شخصی در جوانان می شوند" منتشر کردند ، که نتیجه گرفت که هرچه بیشتر افراد برای یک دوره زمانی از فیس بوک استفاده می کنند ، پایین تر می روند. خوشبختی

مطالعه دیگری در سال 2014 با عنوان "پیامدهای مؤثر فیس بوک: چرا فیس بوک باعث بدتر شدن ما می شود و چرا ما دوباره از آن استفاده می کنیم" در دانشگاه اینسببرگ اتریش ، دریافت که فعالیت فیس بوک تأثیر منفی بر خلق و خو دارد و روحیه خود را دارد کاربران

تحقیقات بیشتری در دانشگاههای دیگر انجام شده است که همگی مصرف بالای رسانه های اجتماعی را به افسردگی پیوند داده اند.

اما اگر فکر می کنید مصرف زیاد رسانه های اجتماعی باعث افسردگی شما شده است ، چه کار می کنید؟ اکیداً توصیه می شود با روانشناس صحبت کنید. همچنین ، استفاده از این شبکه ها را تا حد ممکن کاهش دهید و سعی کنید آن را با فعالیت های مثبت تر جایگزین کنید.

همچنین بخوانید: نحوه استفاده صحیح از رسانه های اجتماعی

از سراسر وب

طراحی ویلا با بهترین به روزترین امکانات و شیوه های دنیا؛ و طراحی دکوراسیون، بازسازی ویلا، طراحی و اجرای نما و صدها خدمات با کیفیت بالا را از ما بخواهید.

نمونه های برتر پروژه پریمیر حرفه ای، افترافکت، آگهی ترحیم لایه باز و قالب های آماده اینستاگرام در سایت ایزی دیزاین ثبت شده اند.برای دیدن آنها با ما همراه باشید.

با ایجاد یک سایت کسب و کارتان را رونق ببخشید.  طراحی سایت در ارومیه با هزینه مناسب برای شرکت ها، آموزشگاه ها، سالن های زیبایی و..

معتبرترین و بهترین فروشگاه لپ تاپ و لوازم جانبی گیمینگ در ایران را می شناسید؟

بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران، ساخته شد. دستگاهی پرتوان و با کیفیت برای حفظ تندرستی شما. لینک را دنبال کنید.

برای دیدن لیست رشته های کارشناسی ارشد و بررسی کدرشته های و ظرفیت های امسال، شرایط ورود و نکات مهم در این باره با ما همراه باشید.

یکی از راه های دوری از مراکز شلوغ درمانی، انجام آزمایش های لازم مانند خون یا چکاپ و یا انجام تست های کرونا در منزل است که از بسیاری جنبه ها به صرفه تر و بهتر است..

نمایندگی مجاز تشک های رویال ارایه دهنده محصولات اصل و با کیفیت در ایران.. به راحتی و زیباسازی فضای خانه تان فکر کنید.

آیا به این فکر می کنید که کسب و کاری اینترنتی راه اندازی کنید و به طراحی سایت نیاز دارید؟ پس با حرفه ای های این هنر امروزی همراه شوید.

اگر به دنبال کابل های با کیفیت برای شبکه یا دوربین های مخفی هستید و از تصاویر بی کیفیت خسته شده اید به سایت ویسمن کابل سر بزنید.. و کابل های rg59 با کیفیت را ببینید.

انتخاب مقصد از شما و رزور لحظه ای و فوری و قیمت های خوب برای خرید بلیط هواپیما از ما.. برای انتخاب یک سفر آرام و امن کلیک کنید.

اگر به دنبال یک سفر ایمن و با کیفیت هستید؛ و دوست دارید درباره تورهای داخلی و خارجی اطلاعاتی بدست آورید یا هتل و بلیط هواپیما رزرو کنید با ما همراه باشید. تور اسکنر ارایه دهنده بهترین پیشنهادها در این زمینه می باشد.

برای خرید اینترنتی فرش فانتزی و دیدن بهترین مدل ها و با کیفیت ترین کارها، تخفیف ها و قیمت های دیجی فرش را ببینید.

به روزترین مدل های آرایش صورت و تازه ترین محصولات آرایشی 2021 را در سایت گل انار ببینید.

انتخاب قالب پست اینستاگرام راهکارهایی برای بهتر و بیشتر دیده شدن پست ها و استوری ها و همچنین زیباسازی و جذب مشتریان در کسب و کار هستند.

خرید آنلاین کتاب با بهترین قیمت ها از نویسندگان و مترجمان بزرگ ایران و جهان؛ برای دیدن تخفیف ها از سایت ما دیدن فرمایید.

برای دیدن بهترین و به روزترین فیلم ها  و دانلود سریال ها و فیلم های خارجی کلیک کنید.

برای آشنایی با نکات همسرداری برای خانم ها و آموزش هایی برای زندگی و روابط بهتر با ما همراه باشید.

چگونه پیج اینستاگرام خود را بازیابی کنیم؟ بازگردانی پیج اینستاگرام بصورت تخصصی و با نرم افزارهای کاربردی و روشهای تضمینی و بدون آسیب.

لیست غذاهای ایرانی و فوت و فن ها و آموزش های دقیق آنها را بصورت رایگان دریافت کنید و یاد بگیرید. با آشپزهای حرفه ای همراه شوید.

آشپزی را به آسانی یاد بگیرید؛ برای دیدن بهترین آموزش آشپزی و پخت غذاهای ایرانی و خارجی و انواع کیک و شیرینی کلیک کنید.

تازه ترین کتاب ها در همه زمینه ها را با قمیت مناسب در فروشگاه کتاب ابوعطا ببینید؛ پاتوق دوستداران کتاب و کتابخوانی

اگر دوست دارید به همسرتان هدیه بدهید برای خرید ساعت مچی زنانه ، خرازی واچ بهترین است

اگر وقت کافی برای طراحی گرافیکی ندارید با هزینه ای اندک بهترین پروژه آماده را داشته باشید

آشنایی با انواع مدل مختلف کیک ؛ تزیین و آماده سازی شیرینی های خوشمزه خانگی

بهترین قیمت تاب ریلکسی در ایران ؛ برای یک آخر هفته ی خوب در کنار خانواده

با کمترین هزینه یک کتابخانه شخصی داشته باشید و از مطالعه لذت ببرید

با استفاده از یک طرح توجیهی خوب ، می توانید یک کسب و کار خوب داشته باشید

همین حالا بی حالی و خستگی های اول صبح را با درمان کردن بی خوابی از بین ببرید

شماره سازندگان ساختمان در ایران در سال 1400 + پروژه های در دست ساخت

ساعت با قیمت خوب میخواهید؟ ساعت هوشمند شیائومی وارد بازار شد

بهترین کولر گازی برای شرایط سخت آب و هوایی کولر گری مدل S4 MATIC-J24H1 است

با گارانتی موزر خیالتان از بابت اورجینال بودن ماشین اصلاح راحت است

قیمت خانه در ترکیه کاهش یافت ، دریافت قیمت روز خرید ملک در ترکیه ؛ ترک گشت

همچنین ببینید

خواص تکان دهنده مخلوط آب و زردچوبه

خواص جالب و تکان دهنده آب زردچوبه; با خوردن روزانه آب زردچوبه، این 6 اتفاق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *