خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » علائم خصوصیات شخصیتی خودشیفتگی

علائم خصوصیات شخصیتی خودشیفتگی

خودخواهی یک ویژگی شخصیتی است که ممکن است دیگران را از شما بیگانه کند ، اما چگونه می دانیم ما یک فرد خودشیفته هستیم؟

خودارضایی چیست؟

چه کسی خودشیفتگی است؟ همه ما با خصوصیات افراد خودسوزی آشنا هستیم و از برخی خصوصیات ویژه برای توصیف آنها استفاده می کنیم.

شاید بتوان گفت فرد خودمختار همواره در تلاش است تا خودش را توجیه کند و نیازهای خود را بر اساس نیازهای شما در اولویت قرار دهد. این می تواند همسر سابق شما باشد ، یا شاید یک همکار باشد که مرتباً در جلسات کاری شما را قطع می کند و در مورد دستاوردهای خود صحبت می کند ، حتی اگر آنها بسیار چشمگیر نباشند. اما سؤالی که پیش می آید این است که چگونه می توان یک شخص خودشیفته واقعی را تشخیص داد (کسی که اختلال شخصیتی از خود شیفتگی یا NPD دارد)؟

تحقیقات نشان می دهد که در هر کشوری 1 تا 6 درصد از جمعیت ممکن است مبتلا به NPD باشند و حدود 50 تا 75 درصد از این افراد مرد هستند. بنابراین ، هر کسی که دارای حرکات خود محور باشد ، نمی تواند در این گروه قرار بگیرد. اما یک نکته قابل توجه وجود دارد ، و آن این است که یک شخص خودباوری واقعی ، به طور تعریف ، کسانی را دارد که الگوهای گسترده و شدید گرایش به اغراق دارند ، نیاز به تحسین دارند و نشانه هایی از بلوغ زودرس را نشان می دهند. .

کوری نیومن ، استاد روانشناسی در دانشکده پزشکی پرلمن در دانشگاه پنسیلوانیا که کتابی درباره اختلال شخصیت نوشت ، گفت: "این صفات می تواند به طرق مختلف بیان شود."

وی توضیح داد که NPD حالت ذهنی است که افراد مبتلا به آلرژی نسبت به آن حساسیت بیشتری دارند ، اما در پشت این ماسک یک اعتماد به نفس شکننده وجود دارد که در برابر کمترین انتقادات آسیب پذیر است.

چه چیزی شما را عاشق می کند؟

به طور دقیق نمی توان گفت چه عواملی باعث خودپسندی می شود ، اما هم ژنتیک و هم پرورش ممکن است نقشی داشته باشند.

نیومن می گوید: "تا حدی شخصیت ها به ارث می برند." مبتلا شدن. از طرف دیگر ، برخی محققان بر این باورند که نادیده گرفتن والدین نیز می تواند در نفس نفس بکشد.

چگونه با شخصی که مجذوب شماست رفتار کنیم

بهتر است از نظر غیرقابل تفکر نسبت به آنها بی تفاوت باشید. نیومن می گوید اگر مجبور هستید با شخصی کار کنید که مجذوب شما باشد یا می خواهید با او ملاقات کنید ، بهتر است با او طوری رفتار نکنید که فکر کند از او دوری می کنید. در مکالمات ، بگذارید فرد مجذوب حرف آخر شود ، زیرا اگر don & # 39؛ t نباشید ، ممکن است به دعوا دعوت شوید.

اگر فردی که عاشق آن هستید یکی از اعضای خانواده شما است ، اجتناب از نامحسوس بودن ممکن است مؤثر نباشد ، اما بهترین کار این است که مرزهای بین خود و او را تعیین کنید.

"اگر آنها همیشه از شما پول قرض می گیرند و هرگز آن را پس نمی دهند ، بهتر است این نکته را روشن کنند که آن روزها به پایان رسیده و در اسرع وقت مرزها و مرزهای بین شما و او تعیین شده است." نیومن گفت. انجام دادن.

نشانه های یک شخصیت جذاب و جذاب

اگر تعاریف شخصیت خود را جذاب می دانید ، به سرعت کسی را که می شناسید از داشتن چنین شخصیتی متهم نکنید ، متهم نکنید.

آنها مبالغه می کنند که چه احساسی دارند

نیومن می گوید: "افراد مبتلا به NPD همیشه می خواهند بدون موفقیت یا امتیازات لازم ، به عنوان برتر شناخته شوند." آنها همیشه با تحقیر تواناییها و ارزشهای دیگران ، تواناییهای خود را بیش از حد ارزیابی می کنند و حتی ممکن است در هنگام دریافت تمجید و تحسین شایسته آنها غافلگیر نشوند. غالباً اگر آنها شکست بخورند ، راهی پیدا می کنند که دیگران یا جامعه را مقصر بدانند ، اما هرگز خود را سرزنش نمی کنند.

افرادی که خود جذب می شوند معتقدند که خاص یا منحصر به فرد هستند

خوب ، همه ما فکر می کنیم که یک شخص خاص هستیم ، اما افراد مبتلا به NPD بیش از حد از آن لذت می برند ، و آنها معتقدند که آنها یک فرد بسیار خاص هستند که فقط افراد بسیار خاصی می توانند آن را درک کنند. خوب این نفرت انگیز است ، درست است؟ به همین دلیل است که افراد مبتلا به خودسوزی اغلب به دنبال افرادی هستند که از خودشان بهتر هستند. این حتی برای پزشکانی که آنها را می بینند صدق می کند.

نیومن گفت: "هنگامی که افراد مبتلا به اوتیسم نیاز به درمان دارند ، بسیار مراقب هستند که فقط بهترین پزشکان را ببینند." آنها به سراغ هیچ درمانی نمی روند و نمی خواهند توسط پزشک تازه فارغ التحصیل معاینه شوند ، اما می خواهند بهترین پزشک به آنها مراجعه کند.

افراد خود جذب شده باید بسیار ستایش شوند

با وجود این واقعیت که افراد مبتلا به NPD اغلب متکبر و مغرور هستند ، اما عزت نفس آنها بسیار شکننده است. چنین افرادی دوست دارند دائماً مورد تحسین واقع شوند و زندگی خود را بر این اساس پایه ریزی کنند ، بنابراین وقتی تحسین نمی شوند شوکه می شوند. این می تواند به ویژه در مورد روابط آنها صادق باشد.

نیومن می گوید: "یک فرد خودمذهبی فقط شما را دوست دارد تا زمانی که او را اغراق می کنید." تا زمانی که اینگونه باشید ، چهره ای دوست داشتنی و شگفت انگیز از آنها خواهید دید که شما را در توجه و احساسات غوطه ور می کند ، اما وقتی جلوی چاپلوسی را بگیرید ، چهره واقعی آنها را می بینید که می تواند واقعاً تکان دهنده باشد. یا حتی ممکن است مثل یک جسم بی ارزش دور ریخته شوید.

افراد شیفته همیشه نگاه صحیح دارند

نیومن می گوید: "افرادی که خود جذب می شوند همیشه درست هستند." بیشتر افراد خودساخته معتقدند که قوانینی برای آنها وضع نشده است و مانند شخصیتهای قدرتمند و قهرمانان ملی رفتار می کنند. چنین افرادی شما را وادار می كنند كه مطابق خواسته های خود عمل كنید و به آنچه می خواهید تبدیل شوید و آنها هرگز به شما قدردانی نمی كنند. آنها هرگز از تحقیر افراد ، خواه آنها را دوست دارند و یا معشوق خود ، دست برنمی دارند و هرگز از رفتار خود شرمنده نیستند.

افراد خودسوزی احساس همدلی نمی کنند

افراد خودسوز به دلیل اینکه قادر به همدلی با درد دیگران نیستند مورد سوءاستفاده جنسی قرار می گیرند. او می گوید: "گاهی اوقات فرد مبتلا به NPD می تواند کاملاً معقول و حتی از نظر عاطفی کاملاً قضاوت به نظر برسد." با آنها همدردی کنید

افرادی که مجذوب خودشان هستند مدام نسبت به دیگران حسادت می کنند و معتقدند که دیگران نسبت به آنها حسادت می کنند

افراد خودخواه دائماً خود را با دیگران ، به ویژه افراد بسیار موفق مقایسه می کنند.

نیومن می گوید: "اگر این افراد در زندگی خود موفق باشند ، حتی اگر آنها کوچک باشند ، آنها دائماً تصور می کنند که افراد دیگر نسبت به موفقیت خود حسادت می کنند."

آنها متکبرانه و متکبرانه رفتار می کنند

آیا تا به حال با شخصی بوده اید که گرانترین شراب را در منو سفارش داده است و بسیار با شما مهربان است اما با پیشخدمت بسیار بی ادب و متکبر رفتار می کند؟ رفتار کردن مانند یک شخص متکبر و شکایت از حماقت دیگران از دیگر ویژگیهای منزجر کننده مردم است.

افراد مجذوب همیشه قصد داشتن با یک فرد کامل را دارند

افراد مجذوب ممکن است با عصبانیت به دنبال قدرت ، موفقیت و احترام دیگران باشند و این حتی ممکن است در انتخاب شریک زندگی خود تأثیر بگذارد.

تحقیقات نشان می دهد که افراد خودسوزی نسبت به ویژگی هایی مانند مهربانی یا دلسوزی یا حتی عشق بیشتر به جذابیت و وضعیت اجتماعی همسر آینده خود اهمیت می دهند. در حقیقت ، وقتی همسرشان از وضعیت اجتماعی بالایی برخوردار باشد ، غرورشان غرق خواهد شد

افراد خودسوزی اغلب از دیگران سوء استفاده می کنند

احساس ناامیدی از سرخوردگی از عدم توانایی همدلی با دیگران باعث می شود که آنها برای رسیدن به اهداف خود به طور مداوم از دیگران سوء استفاده کنند. این یکی از ویژگی هایی است که می تواند افراد مبتلا به خود نفس را به یک هیولا تبدیل کند.

اگر مجذوب رئیس شوید ، او ممکن است بدون هیچ گونه پشیمانی از شما استفاده کند. به همین دلیل باید از چنین افرادی اجتناب کنید در صورت امکان.

از سراسر وب

خرید آنلاین کتاب با بهترین قیمت ها از نویسندگان و مترجمان بزرگ ایران و جهان؛ برای دیدن تخفیف ها از سایت ما دیدن فرمایید.

برای دیدن بهترین و به روزترین فیلم ها  و دانلود سریال ها و فیلم های خارجی کلیک کنید.

برای آشنایی با نکات همسرداری برای خانم ها و آموزش هایی برای زندگی و روابط بهتر با ما همراه باشید.

چگونه پیج اینستاگرام خود را بازیابی کنیم؟ بازگردانی پیج اینستاگرام بصورت تخصصی و با نرم افزارهای کاربردی و روشهای تضمینی و بدون آسیب.

لیست غذاهای ایرانی و فوت و فن ها و آموزش های دقیق آنها را بصورت رایگان دریافت کنید و یاد بگیرید. با آشپزهای حرفه ای همراه شوید.

آشپزی را به آسانی یاد بگیرید؛ برای دیدن بهترین آموزش آشپزی و پخت غذاهای ایرانی و خارجی و انواع کیک و شیرینی کلیک کنید.

تازه ترین کتاب ها در همه زمینه ها را با قمیت مناسب در فروشگاه کتاب ابوعطا ببینید؛ پاتوق دوستداران کتاب و کتابخوانی

اگر دوست دارید به همسرتان هدیه بدهید برای خرید ساعت مچی زنانه ، خرازی واچ بهترین است

اگر وقت کافی برای طراحی گرافیکی ندارید با هزینه ای اندک بهترین پروژه آماده را داشته باشید

آشنایی با انواع مدل مختلف کیک ؛ تزیین و آماده سازی شیرینی های خوشمزه خانگی

بهترین قیمت تاب ریلکسی در ایران ؛ برای یک آخر هفته ی خوب در کنار خانواده

با کمترین هزینه یک کتابخانه شخصی داشته باشید و از مطالعه لذت ببرید

با استفاده از یک طرح توجیهی خوب ، می توانید یک کسب و کار خوب داشته باشید

همین حالا بی حالی و خستگی های اول صبح را با درمان کردن بی خوابی از بین ببرید

شماره سازندگان ساختمان در ایران در سال 1400 + پروژه های در دست ساخت

ساعت با قیمت خوب میخواهید؟ ساعت هوشمند شیائومی وارد بازار شد

بهترین کولر گازی برای شرایط سخت آب و هوایی کولر گری مدل S4 MATIC-J24H1 است

با گارانتی موزر خیالتان از بابت اورجینال بودن ماشین اصلاح راحت است

قیمت خانه در ترکیه کاهش یافت ، دریافت قیمت روز خرید ملک در ترکیه ؛ ترک گشت

همچنین ببینید

پردرآمدترین صنایع جهان کدامند؟

در ماه مه 2017 ، دارایی خالص دارایی های 500 ثروتمند جهان تقریباً 4.8 تریلیون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *