خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » جهان و بهترین آثار تاریخی جهان

جهان و بهترین آثار تاریخی جهان

در سرتاسر جهان ، از ایران تا ایتالیا ، تمدنها در پشت سازه ها و بناهای تاریخی قرار دارند که گواهی بر جلال سابق آنها است.

این مجسمه های عرفانی ، اماکن مذهبی و مقدس ، کاخ های سلطنتی ، استحکامات ، مراکز تجاری باستان ، بنادر و مقبره هایی که در اشعار ، آهنگ ها و فیلم ها ظاهر می شوند ، همه بقایای ارزشمند تاریخ یک ملت هستند.

اگرچه برخی از این مکان ها طی قرن ها نابود شده اند ، پوشیده از جنگل ها و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند ، در این مقاله ما به معرفی 20 ویرانه شگفت انگیز خواهیم پرداخت که می توانند تاریخ اقوام و ملل مختلف را در سراسر جهان نشان دهند.

انجمن رومی:

مکان: رم

در دنیای باستان تمام راه ها در رم به پایان رسید. روم فروم در دره بین پالتین تپه و تپه کاپیتولین واقع شده بود و از سال 500 قبل از میلاد تا 400 میلادی مرکز امپراتوری روم بود.

همه جنبه های زندگی عمومی را می توان در این مکان مشاهده کرد. اینها شامل جلسات پیروزی ، انتخابات ، سخنرانی های عمومی ، محاکمه جنایی ، مسابقات گلادیاتوری و امور تجاری است.

. در این مکان ، مارك آنتونی در مراسم تشییع جنازه ژولیوس سزار سخنرانی كرد و آگوستوس برای عبادت سزار ، معبدی ساخت. در سال 2011 ، معبد دی وستا ، خانه زنان باکره و پاکدامن ، برای نمایش عمومی بازگشایی شد.

نکات: می توانید از یک تور راهنمای استفاده کنید تا در مورد اهمیت این ویرانه ها اطلاعات کسب کرده و داستانهای جالب از امپراتوری روم را بشنوید. حتما از Colosseum نیز بازدید کنید.

اهرام جیزه:

مکان: مصر

در صحرای جنوبی قاهره ، سه اهرام بزرگ شهادت میراث فراعنه مصر باستان را گواهی می دهند.

هرم خوفو که معمولاً با عنوان هرم بزرگ جیزه شناخته می شود ، بزرگترین و قدیمی ترین از هفت عجایب جهان باستان است. آنها دو هرم کوچکتر ساختند.

مجسمه ابوالهول بزرگ نیز در جلوی این مجموعه قرار دارد که شامل اهرام های کوچکتر متعلق به اعضای زن سلسله ها و مقبره ها برای بستگان و درباریان است.

آکروپولیس:

مکان: آتن

به نظر می رسد آکروپولیس یکی از مهمترین دستاوردهای آتن است که دارای ویژگی ها و امکانات بسیار جالبی است.

این شهر بین سالهای 461 تا 429 قبل از میلاد ساخته شده است. این شامل پارتنون ، معبد آتنا نایک ، پروپیلائه و ارکتیون است که در کنار هم نشان دهنده قدرت ، ثروت و پیچیدگی یونان باستان است.

نكات: می توانید از طریق دروازه بولی (كه نام آن باستان شناس فرانسوی است كه در سال 1852 كشف كرد نامگذاری شده است) و مطمئن شوید كه ساعاتی را برای کاوش در آن می گذرانید.

پمپ:

مکان: ایتالیا

فوران کوه وسوویوس شهر را در سال 79 میلادی کاملاً ویران کرد و آن را در زیر گدازه های مذاب دفن کرد. این مواد مذاب به مرور زمان خشک می شوند. این شهر دارای ویرانه هایی است که زندگی فعلی مردم را در زمان فوران نشان می دهد. به عنوان مثال ، گوشت و ماهی در فروشگاه ، نان در نانوایی ها ، حمام ها ، آمفی تئاترها ، کلیساها ، معابد و سایر موارد دست نخورده باقی مانده است.

نقاشی های دیواری در ویلا دی مستری نمایانگر یک عروس جوان است. موزاییک های به کار رفته در خانه شاعر غم انگیز Casa del Poeta Tragico مربوط به کتیبه ها و نسخه های خطی در غار کانیون است.

نکات: هروکانیوم نیز به خوبی حفظ می شود. با خرید بلیط 20 یورویی می توانید به Pompeii، Herculaneum، Stabia، Oplontis و سایر جاذبه ها دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: ویرانه های پمپئی

افسس:

مکان: ترکیه

افسس در نزدیکی امروز سلسوس در استان ازمیر واقع شده است و یکی از مهمترین شهرهای روم-یونان در شرق مدیترانه است.

این مکان یکی از قدیمی ترین مکان های حفظ شده جهان است. این شهر یکی از قدرتمندترین بنادر تجاری و اماکن مقدس در فرقه آرتمیس بود. این شهر بعدا توسط رومی ها فتح شد و به یک مکان مهم مسیحی تبدیل شد.

افسس سرانجام توسط رومیان شرقی فتح شد و به امپراطوری عثمانی سقوط کرد. امروز ، بازدید کنندگان می توانند از کلیسای سنت مری ، هادریان و معبد 39 ، حمام بندر رومی ، سالن تربیت بدنی تئاتر ، سالن آمفی تئاتر و کتابخانه باورنکردنی سلس بازدید کنند.

نکات: اگر در تابستان به این منطقه سفر می کنید ، بهتر است در ابتدای روز یا اواخر شب به بیرون بروید تا هوا کمی خنک شود و جمعیت کمتر باشد.

پترا:

مکان: اردن

نبوکدانوزر باستان این شهر را در صخره های صخره ای میان دریای سرخ و دریای مرده حکاکی کرده است.

شهر پترا تا سال 1812 از بین رفت ، هنگامی که یک کاوشگر سوئیسی به نام یوهان لودویگ آن را کشف کرد. در حقیقت ، تنها 15٪ از این مکان کشف شده است. آنچه امروز می توانیم ببینیم شامل 800 مقبره ، معابد مجلل ، کلیساها و خزانه ها است. می توانید از طریق دره ای عمیق و باریک بنام Siq وارد این مکان شوید.

نکات و هشدارها شما می توانید از تور به نام پیاده روی شبانه با نور شمع استفاده کرده و از آن لذت ببرید.

ماچو پیچو:

مکان: پرو

دانشگاه ییل در سال 1911 شهر گمشده اینکاها را دوباره کشف کرد. ماچو پیچو واقعاً مهمترین نقطه عطف اینکا نیست و اما یکی از مشهورترین مکانهای بازدید است زیرا در طول حمله اسپانیا به آمریکای جنوبی دست نخورده مانده است.

این سایت در سال 1400 به عنوان دارایی امپراتوری اینکا ، پچاچوتی ساخته شده است. هنگام صعود از قله ها می توانید زیبایی و مناظر زیبایی آن را مشاهده کنید.

نکات: شما به تنهایی نمی توانید هدف از ساختارهای مختلف در این مکان را بفهمید. به همین دلیل می توانید از یک راهنما استفاده کنید.

Theotihuacan:

مکان: مکزیک

Theotihuacan در شمالی ترین قسمت مکزیکو سیتی واقع شده است و مکانی برای اهرام مهم قبل از کلمبیا در آمریکای مرکزی است.

برخی معتقدند این شهر بین سالهای 100 قبل از میلاد و 250 میلادی ساخته شده است. این شهر 200000 نفر جمعیت داشت. این شهر دارای مناطق مسکونی چند خانواده است. هنوز هم می توانید نقاشی های دیواری پر جنب و جوش را در آن مشاهده کنید که به خوبی حفظ شده اند.

نکات: برای دیدن آثار شگفت انگیز مکزیک پیش اسپانیا ، حتما از موزه ملی Museo Nacional de Antropología بازدید کنید.

دیوار بزرگ چین:

مکان: چین

ساخت دیوار بزرگ چین در سال 220 قبل از میلاد آغاز شد ، هنگامی که اولین امپراتور چین ، شین هوانگ ، تصمیم به ایجاد استحکامات برای محافظت در برابر تهاجم دشمن گرفت.

بیشتر دیوارها در زمان سلسله مینگ (1668-1668) ساخته شده است ، زمانی که این کشور به بزرگترین ساختار نظامی جهان بدل شد. طول این دیوار 20 هزار کیلومتر است. بازدید کنندگان می توانند مشاهدات و استحکاماتی را که سربازان چینی طی قرن ها از آن استفاده کرده اند ، مشاهده کنند.

نکات و هشدارها بخش Badaling این دیوار از طریق پکن به راحتی قابل دسترسی است ، اما بسیاری از گردشگران از آن بازدید می کنند. درعوض ، می توانید این دیوار را در موتیانیو ببینید که کمتر شلوغ است.

تیکال:

مکان: گواتمالا

تیکال یک شهر جنگلی است که توسط مایا ساخته شده و در قرن هشتم به اوج خود رسیده است. این شهر به طور مرموزی در سال 900 میلادی ناپدید شد.

به مدت 1000 سال ، این شهر تحت پوشش جنگل بود و فاتحان و اکتشافگران طلای اسپانیا از کشف آن خسته شدند.

در اواخر دهه 1800 ، باستان شناسان شروع به کشف معابد عظیم کردند. دیدن معابد عالی که مایا بدون استفاده از ابزارهای فلزی ، حیوانات برای حمل بار و حتی چرخ ساخته شده ، شگفت انگیز بود. معبد چهارم 71 متر ارتفاع دارد.

نکات: بازدیدکنندگانی که مایل به بازدید از اماکن باستانی هستند می توانند از پارک ملی تیکال دیدن کنند یا در هتلهای مجاور اقامت کنند.

آنگور وات:

مکان: کامبوج

آنگور وات به عنوان بزرگترین بنای مذهبی جهان به خوبی حفظ شده است و دارای معابد قابل توجهی خمر است که مجتمع معابد آنگور را تشکیل می دهد. در قرن دوازدهم میلادی ، پادشاه سوریوارمن دوم آن را به عنوان پایتخت امپراتوری خمر تأسیس کرد. پنج برج مخروطی کنار هم چیده شده اند تا یک نیلوفر آبی بزرگ تشکیل دهند.

نکات: برای تهیه بلیط ورودی یک عکس گذرنامه لازم است و برای کشف این مجموعه باید گذرنامه خود را با خود همراه کنید. بیشتر بازدید کنندگان برای این سفر ماشین و راننده استخدام می کنند ، اما می توانید از دوچرخه و دوچرخه برقی نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به کامبوج

برووبودور:

مکان: جاوا ، اندونزی

معبد باورنکردنی Borubodor در زمان جاوا ایجاد شد. جاوا بزرگترین جزیره اندونزی است. این معبد دارای شکل و شکل هرمی است که هر یک مرحله صعودی را نشان می دهد. در پایین معبد ، تصاویر برجسته ای از سوتراهای بودایی دیده می شود. این شهر بین سالهای 750 تا 842 میلادی ساخته شده است.

نکات و هشدارها اگر می توانید صبح زود بیدار شوید ، طلوع آفتاب بهترین و اسرارآمیزترین زمان روز برای بازدید از برووبودور است.

استون هنج:

مکان: انگلستان

استون هنج یکی از اسرارآمیزترین مکان های جهان است. این شهر در 3000 سال قبل از میلاد تأسیس شد و تا سال 1600 قبل از میلاد مورد استفاده قرار گرفت.

احتمالاً بیشترین مکان مورد استفاده به عنوان مکان عبادت بوده است.

کاوش های باستان شناسی نشان می دهد که این سایت زمانی در زمین دفن شده است. راز اینجاست که چگونه سنگهای 45 تنی بدون چرخ حمل می شوند.

نکات: مرکز بازدید جدید اخیراً افتتاح شده و بیش از 250 اثر به نمایش گذاشته شده است از جمله چهره بازسازی شده یک مرد جوان.

مجسمه موای:

مکان: جزیره عید پاک ، شیلی

مانند استون هنج ، چهره های متحد انسانی توسط مردم راپا نویی حک شده است. بیشتر مجسمه های موآی در معدن Rano Raraku در شرق جزیره مین گذاری شد ، اما هنوز مشخص نیست که چگونه این مجسمه ها حمل و در بالای یک سکوی صخره ای قرار گرفتند.

غارهای آلورا:

مکان: اورنگ‌آباد ، هند

غارهای آلورا که در صخره های بلند ماهاراشترا حفر شده اند ، گواهی بر همزیستی مسالمت آمیز بودایی ، هندوئیسم و ​​جینیسم در هند باستان است.

این مکان باستانی شامل 34 صومعه و معابد است که قدمت آن به قرن 7 برمی گردد. این غارهای عظیم و زینتی آثار هنری باورنکردنی هستند که برای ساختن به مهارت های مجسمه سازی زیادی احتیاج دارند.

اما یکی از مهمترین و جالب ترین جنبه های غارهای آلوار ، کتیبه ها و تندیس های بودایی است که جنگ بین خدایان قدرتمند هندو و بودایی را به تصویر می کشد. غارهای جین & # 39 در انتهای مجموعه واقع شده اند اما ارزش بازدید دارند.

نکات: همچنین می توانید از غارهای آژانتا دیدن کنید. برخلاف آلوارا ، این غارها اکثراً بودایی هستند.

پرسپولیس:

مکان: ایران

تخت جمشید یا پارسه (یا تخت جمشید ، تخت جمشید ، هزارسون ، صدستون یا چهل مانار) نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که سالهاست پایتخت شکوه و تشریفات پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخامنشی بوده است.

در این شهر باستانی کاخی به نام تخت جمشید وجود دارد که در زمان سلطنت داریوش بزرگ ، خشایارشا و اردشیر یک ساخته شده و حدود 200 سال ساخته شده است.

در روز اول سال جدید ، بسیاری از گروه های کشورهای مختلف به نمایندگی از ساتراپ ها یا استان ها ، با ارائه پیشنهادهای مختلف در پرسپولیس جمع شدند و هدایای خود را به پادشاه هدیه دادند.

ARIMNE DE NIMES:

مکان: نیم ، فرانسه

آمفی تئاتر رومی که به خوبی حفظ شده است را می توانید در نیمی از آن پیدا کنید. آمفی تئاتر نسخه ای از کولوسئوم بود و برای جنگ بین گلادیاتورها ، اعدام های عمومی و سایر صفحه های خونین مورد استفاده قرار می گرفت.

شاید باور کردن برای شما سخت باشد ، اما آرنا امروز هنوز برای کنسرت ها ، گاوبازی ها ، جشن ها و آتش بازی ها مورد استفاده قرار می گیرد. تماشای کنسرت در این سالن یک تجربه بی نظیر است.

نکاتی: در این مکان مناظر دیگری نیز وجود دارد که یکی از آنها معبد La Maison Carrée است. با خرید بلیط می توانید به همه مکان ها مراجعه کنید.

کارتاژ:

مکان: تونس

ملکه دایدو در سال 814 پیش از میلاد ، کارتاژ را ساخت و این شهر به مرکز امپراتوری آوایی تبدیل شد. کارتاژ مکانی مرفه در خلیج تونس و آفریقای مرکزی بود. رومیان بعداً این شهر را که در طول جنگ کارتاژینیان ویران کرده بودند ، دوباره ساختند.

در قرنهای بعد ، این شهر میزبان مسیحیان ، عرب ها و وندال ها بود. امروزه بازدید کنندگان می توانند از حمام های پونیک ، آنتونین ، تئاتر ، سیرک ، کاخ رویال و مناطق مسکونی بازدید کنند.

نکات: برای رسیدن به این منطقه می توانید از خطوط ریلی TGM تونس استفاده کنید. پیاده روی در شهر نیز با پیاده روی امکان پذیر است.

کاخ دیوکلتیین & # 39:

مکان: کرواسی

در اواخر قرن سوم و اوایل قرن چهارم ، امپراطوری روم به نام دیوکسلین ، کاخی دیدنی و جذاب را در نزدیکی زادگاهش در Dalmatia بنا کرد تا بتوانند بقیه عمر خود را در آنجا بگذرانند.

ویلای لوکس او در دریای آدریاتیک عناصر معماری روم و یونان را با یک پادگان رومی ترکیب می کند. چهار دیوار که اطراف این مجموعه را احاطه کرده اند ، دارای یک دروازه ورودی هستند. دروازه گلدن به سمت شمال ، دروازه نقره ای به سمت شرق ، دروازه آهنین در غرب و دروازه برنز به دریای جنوبی باز می شود.

زیمبابوه بزرگ:

مکان: ماسینگو ، زیمبابوه

طبق افسانه ، ملکه شبا بر زیمبابوه بزرگ حکومت می کرد. این سایت یک میراث جهانی یونسکو است و حدود 30 کیلومتر با Musingu فاصله دارد. ویرانه ها مربوط به تمدن بانتو از مردم شونا در قرون وسطی است.

بزرگ زیمبابوه در قرن یازدهم تأسیس شد و در قرن چهاردهم پایتخت یک کشور بزرگ در یک فلات غنی از طلا شد. این مکان به دلیل کمبود آب و مواد غذایی و همچنین جنگل زدایی در سال 1450 غیر مسکونی شد. کاوش های باستان شناسی از دانه های شیشه و سفال از چین و ایران پرده برداشته اند.

سکه های طلا و عربی نیز در این منطقه حفاری شده اند که همگی نشان دهنده تجارت گسترده شهر و جهان است.

نکات: حتما از آکروپولیس در ویرانه های هیل دیدن کنید.

از سراسر وب

خرید آنلاین کتاب با بهترین قیمت ها از نویسندگان و مترجمان بزرگ ایران و جهان؛ برای دیدن تخفیف ها از سایت ما دیدن فرمایید.

برای دیدن بهترین و به روزترین فیلم ها  و دانلود سریال ها و فیلم های خارجی کلیک کنید.

برای آشنایی با نکات همسرداری برای خانم ها و آموزش هایی برای زندگی و روابط بهتر با ما همراه باشید.

چگونه پیج اینستاگرام خود را بازیابی کنیم؟ بازگردانی پیج اینستاگرام بصورت تخصصی و با نرم افزارهای کاربردی و روشهای تضمینی و بدون آسیب.

لیست غذاهای ایرانی و فوت و فن ها و آموزش های دقیق آنها را بصورت رایگان دریافت کنید و یاد بگیرید. با آشپزهای حرفه ای همراه شوید.

آشپزی را به آسانی یاد بگیرید؛ برای دیدن بهترین آموزش آشپزی و پخت غذاهای ایرانی و خارجی و انواع کیک و شیرینی کلیک کنید.

تازه ترین کتاب ها در همه زمینه ها را با قمیت مناسب در فروشگاه کتاب ابوعطا ببینید؛ پاتوق دوستداران کتاب و کتابخوانی

اگر دوست دارید به همسرتان هدیه بدهید برای خرید ساعت مچی زنانه ، خرازی واچ بهترین است

اگر وقت کافی برای طراحی گرافیکی ندارید با هزینه ای اندک بهترین پروژه آماده را داشته باشید

آشنایی با انواع مدل مختلف کیک ؛ تزیین و آماده سازی شیرینی های خوشمزه خانگی

بهترین قیمت تاب ریلکسی در ایران ؛ برای یک آخر هفته ی خوب در کنار خانواده

با کمترین هزینه یک کتابخانه شخصی داشته باشید و از مطالعه لذت ببرید

با استفاده از یک طرح توجیهی خوب ، می توانید یک کسب و کار خوب داشته باشید

همین حالا بی حالی و خستگی های اول صبح را با درمان کردن بی خوابی از بین ببرید

شماره سازندگان ساختمان در ایران در سال 1400 + پروژه های در دست ساخت

ساعت با قیمت خوب میخواهید؟ ساعت هوشمند شیائومی وارد بازار شد

بهترین کولر گازی برای شرایط سخت آب و هوایی کولر گری مدل S4 MATIC-J24H1 است

با گارانتی موزر خیالتان از بابت اورجینال بودن ماشین اصلاح راحت است

قیمت خانه در ترکیه کاهش یافت ، دریافت قیمت روز خرید ملک در ترکیه ؛ ترک گشت

همچنین ببینید

پردرآمدترین صنایع جهان کدامند؟

در ماه مه 2017 ، دارایی خالص دارایی های 500 ثروتمند جهان تقریباً 4.8 تریلیون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *