خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » تناسب اندام » کمبود این ویتامین باعث می شود معده شما چربی و بزرگ شود!

کمبود این ویتامین باعث می شود معده شما چربی و بزرگ شود!

تحقیقات جدید نشان می دهد افرادی که چربی شکمی بیشتری دارند و همچنین اندازه کمر دارند احتمالاً کمبود ویتامین D هستند. این ویتامین در تماس مستقیم نور خورشید با پوست ساخته می شود و همچنین نقش بسیار مهمی در بدن ما دارد.

پیش از این در مورد فواید ویتامین D در این بخش صحبت های زیادی شده است. تحقیقات اخیر همچنین نشان می دهد که ویتامین D از نارسایی قلبی ، دیابت و سرطان جلوگیری می کند و خاصیت ضد التهابی دارد.

کمبود ویتامین D باعث ریزش مو ، عفونت های دستگاه تنفسی و بیماری های سیستم ایمنی بدن می شود و معمولاً بر سلامت استخوان ها تأثیر می گذارد.

چهل درصد آمریکایی ها و 80 درصد ایرانی ها از نظر ویتامین D کمبود دارند و این یک مشکل جدی است. برخی دانشمندان معتقدند که این یک بیماری همه گیر غفلت است و حدود 1 میلیارد نفر در سراسر جهان از نظر ویتامین D کمبود دارند.

کمبود ویتامین D
با افزایش اهمیت ویتامین D ، محققان بیشتر و بیشتر وقت خود را صرف تحقیق در مورد افراد در معرض خطر این بیماری می کنند و راه های جدیدی برای پیشگیری از آن ارائه می دهند. از آنجا که این ویتامین نقش بسیار مهمی در سلامت افراد دارد ، جلوگیری از کمبود آن تأثیر زیادی در جمعیت جهان دارد.

پیوندی بین اضافه وزن و کمبود ویتامین D قبلاً کشف شده است. محققان با استفاده از اطلاعات اپیدمیولوژیک هلندی بر هزاران زن و مرد بین 45 تا 65 سال تصمیم به بررسی تأثیر آب و هوا و موقعیت آن بر چاقی داشتند.

تمرکز این تیم بر روی کل چربی ، بافت چربی زیر جلدی شکمی ، بافت چربی احشایی و چربی کبد بود. آنها در مطالعات و تحلیل های خود ، اطلاعات را در طیف گسترده ای از متغیرهای تحریف کننده مانند مصرف دخانیات ، قومیت ، سطوح مختلف تحصیلات ، بیماریهای مزمن و سطوح مختلف فعالیت بدنی تنظیم کردند.

ویتامین D و چربی شکم
آنها دریافتند که در خانم ها ، چربی بدن و چربی شکم با کمبود ویتامین D همراه است ، اما این تأثیر بیشتر بر چربی شکم دارد و در آقایان ، کمبود ویتامین D به طور قابل توجهی با چربی کلیه و شکم همراه است.
به طور کلی ، بیشتر چربی شکم منجر به کمبود ویتامین D می شود.

محققان گفتند: "ارتباط جدی بین افزایش چربی شکمی و کمبود ویتامین D نشان می دهد که افراد با دور کمر بزرگتر بیشتر در معرض خطر کمبود ویتامین D هستند و باید سطح ویتامین D خون آنها را کنترل کنند." به آن توجه کنید.

دانشمندان در تلاشند تا دریابند که چرا این رابطه وجود دارد! آیا کمبود ویتامین D باعث افزایش میزان چربی شکم می شود؟ یا اینکه چربی شکم باعث کاهش میزان ویتامین D در بدن می شود؟ برای درک علت و تأثیر این رابطه ، مدت زمان زیادی طول می کشد. آنها گفتند: "به دلیل ماهیت مشاهده ای این مطالعه ، نتیجه گیری قطعی در مورد علت این رابطه امکان پذیر نیست."

با این حال ، این رابطه جدی به نقش احتمالی ویتامین D در چربی شکم و ذخیره و عملکرد آن اشاره دارد.
پیوند بین چاقی و کمبود ویتامین D رو به افزایش است و مرحله بعدی یافتن راهی برای مقابله با آن است.

همچنین ببینید

نوشیدنی زنجبیل برای کم آبی بدن

زنجبیل به دلیل خاصیت ترموژنیکی آن به سوزاندن چربی و از بین بردن سموم بدن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *