خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » آیا لبنیات باعث جوش می شود؟

آیا لبنیات باعث جوش می شود؟

جوش های صورت یک کابوس برای همه است و از بین بردن آنها در مواقع اضطراری می تواند بسیار کمک کننده باشد ، اما چرا قبل از بروز آنها از آنها جلوگیری نمی کنیم؟

رابطه شیر و جوش های صورت

برخی پزشکان بر این باورند که آنچه می خوریم می تواند روی پوست ما تأثیر بگذارد و آکنه و آکنه پوستی را بدتر کند. ممکن است فکر کنید محصولاتی مانند شکلات یا چیپس می توانند در وخیم تر شدن آکنه مؤثر باشند ، اما اشتباه می کنید ، باید بگوییم که با کمال تعجب ، شیر می تواند آکنه های پوستی را بدتر کند.

همچنین بخوانید: غذاهایی که برای جوشکاری مضر هستند
آیا شیر باعث ایجاد آکنه می شود؟

برخی تحقیقات ارتباطی بین میزان شیر مصرفی و بروز آکنه نشان داده اند. مطالعه ای که در شماره 2008 آکادمی پوست آمریکا منتشر شد ، رژیم غذایی پسران نوجوان را مورد بررسی قرار داد. جوانانی که بیشترین مقدار شیر را نوشیدند بیشتر از سایرین آکنه روی پوست خود دیدند. همین مطالعه نشان داد که میزان چربی شیر دلیل آکنه نیست.

شیر چگونه می تواند روی پوست تأثیر بگذارد؟

چرا برخی از لبنیات به آکنه کمک می کنند؟ برخی فکر می کنند هورمون های موجود در شیر عامل این امر هستند. شیر حاوی هورمونهای آندروژن است ، که با تشکیل آکنه های پوستی همراه هستند.

تستوسترون یک هورمون آندروژن است و به شدت با رشد آکنه ارتباط دارد. اغلب هورمون مردانه محسوب می شود ، اما زنان نیز در مقادیر کمتری تستوسترون تولید می کنند. تستوسترون دی هیدروتستوسترون (DHT) را از طریق یک واکنش زنجیره ای پیچیده تولید می کند. DHT غدد چربی را تحریک می کند و در نهایت منجر به پوستی روغنی می شود که بیشتر مستعد انسداد منافذ و در نهایت آکنه و آکنه است.

فاکتور رشد IGF-1

بسیاری از دامداران به گاوهای خود هورمونهای اضافی می دهند تا تولید شیر را تحریک کنند و گاو را قادر به تولید شیر بیشتری می کند. در نتیجه ، بیشتر شیرها از نظر IGF-1 زیاد هستند. IGF-1 یک فاکتور رشدی است که در بزرگسالی به اوج خود رسیده ، هنگامی که بدن انسان از نظر آکنه در بدترین حالت قرار داشت. اعتقاد بر این است که IGF-1 به همراه تستوسترون و DHT باعث ایجاد آکنه می شوند. در چندین مطالعه ، مصرف زیاد شیر با مقادیر بالای IGF-1 همراه بود.

پردازش شیر بدون چربی می تواند توضیح دهد که چرا آکنه شدیدتر از شیر کامل است. پروتئین های آب پنیر اضافه می شوند تا چربی کمتری به شیر بدهند ، برای داشتن قوام بیشتر. برخی گمان می کنند که این پروتئین ها روی رشد آکنه تأثیر می گذارند.

ارتباط بین محصولات لبنی و آکنه

درک این نکته مهم است که هیچ مطالعه ای اثبات نکرده است که شیر باعث ایجاد آکنه می شود. در واقع ، آنها فقط یک ارتباط ممکن بین لبنیات و شدت آکنه را نشان می دهند. این بدان معنی است که نوشیدن یک یا حتی چند لیوان شیر در روز باعث نمی شود فرد مبتلا به پوستی صاف ناگهان شاهد شروع جوش ها و آکنه های صورت خود باشد. تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن شیر ممکن است آکنه را برای افرادی که از قبل مستعد آکنه و آکنه هستند ، بدتر کند.

اختلاف نظر در بین متخصصان پزشکی

بین نوشیدن شیر و بروز آکنه و آکنه بر روی پوست تفاوت های زیادی وجود دارد. بسیاری از متخصصان در مورد نتیجه گیری محتاط هستند زیرا عوامل دیگری را که ممکن است بر شدت آکنه تأثیر بگذارد ، در نظر نمی گیرند. آنها همچنین معتقدند که این مطالعات ارتباطی با شیر و رشد آکنه ندارد ، بلکه تنها بین مصرف شیر و شدت آکنه ارتباط دارند.

محققان & # 39؛ بزرگترین مشکل اثبات این نظریه است. هیچ راهی برای انجام یک کارآزمایی کنترل شده تصادفی وجود ندارد زیرا هیچ کاری وجود ندارد که بتواند از آن به عنوان دارونما بر پایه شیر استفاده شود.

هنوز هیچ مدرک محکمی مبنی بر ارتباط بین مصرف شیر و شدت آکنه وجود ندارد. برای اثبات این تئوری تحقیقات بیشتری لازم است.

آیا شیر به عنوان یک محرک برای شما مفید است؟ اگر شیر یکی از غذاهایی است که شما روزانه مصرف می کنید ، ممکن است زمان آن باشد که چندین ماه آن را از رژیم غذایی خود حذف کنید تا ببینید آیا پیشرفتی در پوست خود دارید ، به خصوص اگر آکنه دارید و جوش های روی پوست شما جوابگوی معمولی نیستند درمان

اما حرف آخر …

حتی اگر ممنوعیت شیر ​​از رژیم غذایی شما آکنه را بهبود بخشد ، احتمالاً برای پاک کردن کامل جوش از پوست شما کافی نیست. برای این کار به داروی مخصوص آکنه و آکنه نیاز دارید. اگر آکنه شما خفیف است ، ممکن است محصولات بدون نسخه کار کنند. اما بیشتر افراد بهترین نتیجه را از داروهای تجویز آکنه دریافت می کنند.

همچنین ببینید

آنورگاسمیا و درمان آن ، به ویژه برای زنان و مردان

آنورگاسمیا (غیر ارگاسم) نوعی اختلال جنسی است که در آن فرد با وجود تحریک کافی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *