خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » گران ترین کتاب های دنیا کدامند؟

گران ترین کتاب های دنیا کدامند؟

وب سایت اعتماد آنلاین – مژده اصغرزاده: فکر می کنید کتابی در جهان وجود داشته باشد که میلیون ها دلار ارزش داشته باشد؟

پاسخ این است: بله ، برخی از کتابها به قدری با ارزش هستند که مردم مایل هستند میلیون ها دلار برای آنها بپردازند. در اینجا نگاهی به گرانترین کتاب های جهان می اندازیم:

۱ مجموعه خطی خطی لستر (Codex Leicester)

1.2 میلیون دلار

این کتاب مجموعه ای از داستان های علمی توسط لئوناردو داوینچی است و بیل گیتس آن را در حراج کریستی و 39 دلار در نیویورک با 1.2 میلیون دلار خریداری کرد. این کتاب تعبیر بی سابقه ای از رابطه هنر و علم و همچنین قدرت خلاق فرآیندهای علمی است. این اثر ترکیبی از مشاهدات و نظریه های داوینچی در مورد نجوم ، ویژگی های آب ، سنگ ها و فسیل ها و نور کیهانی است.

۲. مگنا کارتا

1.2 میلیون دلار

مگنا کارتا یا منشور بزرگ مجموعه قوانینی است که پادشاه انگلیس (جان) توضیح داده است. این سند بسیار مهم است زیرا یکی از چهار نمونه زنده مانده از چهار نوشتار است که تاریخ غنی آن کشور را نشان می دهد. تنها هدف این پست حفظ صلح و امنیت است و متشکل از قوانینی است که همه مردم از جمله شاه باید از آن پیروی کنند و مجازات شوند.

۳. کتاب مقدس انجیل سنت Cuthbert

1.2 میلیون دلار

انجیل سنت گیت و اوایل قرن هشتم باز می گردد و به زبان لاتین نوشته شده است. کتابخانه انگلیس این کتاب را با قیمت 1.2 میلیون دلار خریداری کرد. اما امروز در یک گالری برای بازدید عموم نمایش داده می شود. این کتاب نسبت به کتابهای دوره خود بسیار با ارزش تر و مناسب تر است. این پوشش از چرم ساخته شده و کوچکترین کتاب مقدس در دوره آنگلوساکسون است.

4 مزمور خلیج

1 میلیون دلار

ریچارد ماتر ، جان الیوت و توماس وود کتاب را نوشتند. این کتاب بسیار مهم است زیرا اولین کتاب چاپ شده در آمریکا است. امروز فقط 5 جلد کتاب موجود است که می توان در کتابخانه های خاص یافت. دیوید روبنشتاین این کتاب را از کلیسای قدیمی بوستون با قیمت 4 میلیون دلار خریداری کرد.

5 کتاب دعای روچیلد

1.2 میلیون دلار

کری استوکس ، یک تاجر استرالیایی ، این کتاب را در حراج کریستی و 39 نیویورک با قیمت 1.5 میلیون دلار خریداری کرد. این کتاب امروز در کتابخانه ملی استرالیا قرار دارد. بسیاری از هنرمندان در جمع آوری و تولید آن نقش داشته اند و گفته می شود در سال های 1 تا 4 به پایان رسیده است.

۶. پرندگان آمریکا

1.2 میلیون دلار

این کتاب توسط جیمز آدوبان نوشته شده است. تنها 4 نسخه باقی مانده است و یک مجموعه چهار جلدی با قیمت 1.5 میلیون دلار در حراج فروخته می شود.

همچنین ببینید

معروف ترین هکرهای جهان

حتماً درباره تهدیدات اینترنت شنیده اید. ویروس های تروجان ، جرایم سایبری ، بات نت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *