خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » همه چیز در مورد سیستم ایمنی بدن

همه چیز در مورد سیستم ایمنی بدن

مکانیکی در بدن شما وجود دارد که برای محافظت از شما در برابر میلیون ها باکتری ، میکروب ، ویروس ، سموم و انگل ها طراحی شده است.

مقدمه سیستم ایمنی

مکانیسم محافظتی در بدن شما وجود دارد که سیستم ایمنی بدن نام دارد. این دستگاه برای محافظت از شما در برابر میلیون ها باکتری ، میکروب ، ویروس ، سموم و انگل هایی که ممکن است به بدن شما حمله کنند طراحی شده است.

برای درک قدرت سیستم ایمنی ، ببینید چه اتفاقی می افتد وقتی چیزی می میرد. ممکن است خیلی عالی به نظر نرسد ، اما درباره سیستم ایمنی بدن شما نکته بسیار مهمی به شما می گوید.

وقتی کسی می میرد ، سیستم ایمنی بدن خاموش می شود (از جمله چیزهای دیگر). طی چند ساعت بدن به انواع باکتریها ، میکروب ها ، انگل ها و غیره حمله می شود.

وقتی سیستم ایمنی بدن شما کار می کند ، هیچ یک از آنها جرات ورود به شما را ندارند اما وقتی غیرفعال است ، همه درها باز می شوند. هنگامی که شما در طی چند هفته می میرید ، تمام این ارگانیسم ها تمام بدن شما را تصاحب می کنند تا اینکه تنها اسکلت شما باقی بماند.

واضح است که سیستم ایمنی بدن شما برای جلوگیری از همه این موارد کار بزرگی انجام می دهد.

سیستم ایمنی بدن بسیار پیچیده و جالب است و دو دلیل وجود دارد که می خواهید در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید. اول ، بسیار جالب است که می توانید چیزهایی مانند تب ، التهاب ، کهیر و موارد دیگر از کجا نشأت بگیرید.

شما احتمالاً در مورد اخبار مربوط به سیستم ایمنی بدن چیزهای زیادی می شنوید ، زیرا قسمت های جدیدی از آن کشف شده و داروهای جدیدی به بازار آمده اند و بالا بردن اطلاعات شما درباره سیستم ایمنی بدن ، این خبر را برای شما قابل درک تر می کند.

در اینجا نگاهی به سیستم ایمنی و فعالیتهای آن می پردازیم.

فعالیت سیستم ایمنی بدن و بدن خود را ببینید

سیستم ایمنی بدن شما مانند هزار ساعت به هزاران روش مختلف کار می کند ، اما هیچ کس آن را درک نمی کند. نکته ای که واقعاً ما را متوجه می کند این است که به هر دلیلی دست از کار می کشاند.

مواقعی وجود دارد که یکی از فعالیتهای ما تأثیر جانبی بر ما دارد. در اینجا چند مثال آورده شده است:

هنگامی که دست خود را قطع می کنید ، هر باکتری و ویروس از طریق شکاف وارد بدن شما می شوند. سیستم ایمنی بدن مهاجمان را پاسخ داده و از بین می برد ، در حالی که پوست شما به آرامی بهبود می یابد و پاکسازی می شود.

در موارد نادر ، سیستم ایمنی بدن چیزی را به خاطر می آورد و آن زخم آلوده می شود. به همین دلیل ، ملتهب و پر از چرک می شود. التهاب و چرک هر دو عارضه جانبی سیستم ایمنی بدن که وظیفه خود را انجام می دهد.

هنگامی که یک پشه به شما حمله کند ، یک برآمدگی و خارش قرمز روی پوست شما ایجاد می شود. این همچنین نشانه مشخصی از فعالیت سیستم ایمنی بدن شما است.

هر بار که نفس می کشید ، هزاران باکتری و ویروس پراکنده شده در هوا وارد بدن شما می شوند. سیستم ایمنی بدن شما بدون کوچکترین مشکلی با آنها برخورد خواهد کرد. گاهی اوقات یک میکروب از سیستم ایمنی بدن شکسته و باعث سرماخوردگی ، آنفولانزا یا وخیم تر می شود.

سرماخوردگی و آنفولانزا نشانه بارز آن است که سیستم ایمنی بدن شما نتوانسته است با میکروب ها مقابله کند. و هرچه سرماخوردگی شما به مرور زمان بهتر می شود ، نشان می دهد که سیستم ایمنی بدن توانسته این مهاجمان را بکشد. اگر سیستم ایمنی بدن شما هیچ فعالیتی نداشته باشد ، سرماخوردگی شما هرگز بهبود نمی یابد.

روزانه صدها میکروب می خورید و بیشتر اینها در بزاق یا اسید معده شما کشته می شوند. اما گاهی اوقات یکی از آنها موفق به عبور از آنها می شود و به اسهال و استفراغ مبتلا می شوید که این نشانه عدم توانایی سیستم ایمنی بدن است.

بیماریهای مختلف انسانی وجود دارد که ناشی از عملکرد ایمنی نامناسب یا غیر منتظره است. به عنوان مثال ، برخی از افراد به آلرژی تبدیل می شوند ، آلرژی یا آلرژی یک واکنش ایمنی بیش فعال در برابر محرک های خاصی است که افراد دیگر از آن استفاده نمی کنند.

برخی از افراد مبتلا به دیابت هستند ، جایی که سیستم ایمنی بدن به درستی حمله کرده و سلولهای موجود در لوزالمعده را از بین می برد. برخی نیز دچار آرتریت روماتوئید می شوند ، جایی که سیستم ایمنی بدن به طور نادرست در مفاصل کار می کند. در بسیاری از بیماری ها ، سیستم ایمنی بدن مقصر است.

سرانجام ، ما گاهی اوقات به دلیل وجود یک سیستم امنیتی که مانع از انجام کارهایی شود که ممکن است به نفع ما باشد مانع آن می شویم. به عنوان مثال ، پیوند عضو بسیار دشوار است زیرا سیستم ایمنی بدن معمولاً عضو پیوند شده را رد می کند.

همچنین بخوانید: چگونه سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم
اصول سیستم ایمنی

بگذارید از ابتدا شروع کنیم. وقتی کسی می گوید "من احساس بیماری می کنم" چه معنی دارد؟ بیماری چیست؟ دانستن انواع مختلف بیماری ها می تواند به شما در درک نوع بیماری هایی که سیستم ایمنی بدن می تواند در مقابله با شما کمک کند ، کمک کند.

هنگامی که بیمار می شوید ، بدن شما نمی تواند به خوبی کار کند. چندین روش برای بیمار شدن وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

تخریب مکانیکی

وقتی یکی از استخوانهای شما شکسته شود یا یکی از رباط های شما شکسته شود ، بیمار می شوید (بدین معنی که بدن شما نمی تواند با تمام توان خود کار کند). دلیل این مسئله چیزی است که قابل مشاهده است و می توانید درک کنید.

کمبود ویتامین و مواد معدنی

اگر مقدار کافی ویتامین D دریافت نکنید ، بدن شما قادر به هضم و جذب کلسیم به خوبی نیست ، و در این صورت وضعیتی به نام ریزش استخوان ایجاد خواهید کرد. افرادی که استخوان های نرم دارند استخوان های ضعیف (به راحتی شکسته) و ناهنجاری در استخوان های خود دارند زیرا استخوان ها نمی توانند به درستی رشد کنند.

اگر به اندازه کافی ویتامین C دریافت نکنید ، شرایطی خواهید داشت که می تواند باعث التهاب و خونریزی لثه ها ، التهاب و کبودی مفاصل شود. اگر آهن کافی دریافت نکنید ، دچار کم خونی و موارد مشابه خواهید شد.

تخریب اندام

در بعضی موارد ، عضو بدن ضعیف یا از بین می رود. به عنوان مثال ، نوعی بیماری قلبی به دلیل انسداد رگ های خونی که به عضله قلب می رسد ایجاد می شود و بنابراین خون کافی برای رسیدن به قلب ایجاد نمی شود. یکی از انواع بیماری های کبدی به نام سیروز به دلیل آسیب رساندن به سلول های کبدی (که یکی از انواع نوشیدن الکل است) ایجاد می شود.

بیماری ژنتیکی

بیماری ژنتیکی در اثر خطای برنامه نویسی در DNA ایجاد می شود. خطای برنامه نویسی باعث می شود پروتئین خاصی بیش از حد کم یا زیاد تولید شود و این می تواند در سطح سلولی مشکلاتی ایجاد کند. به عنوان مثال ، سفیدی پوست در اثر کمبود آنزیمی به نام تیروزیناز ایجاد می شود.

فقدان این آنزیم بدین معنی است که بدن نمی تواند ملانونین تولید کند ، یک رنگدانه طبیعی که به مو ، چشم و پوست می بخشد. افراد مبتلا به این مشکل ژنتیکی به دلیل کمبود ملانین در برابر اشعه ماوراء بنفش بسیار حساس می شوند.

سرطان

بعضی اوقات سلول به شکلی تغییر می کند که باعث غیر قابل کنترل می شود. به عنوان مثال ، هنگامی که سلولهای پوستی به نام ملانوسیت در اثر اشعه ماوراء بنفش خورشید آسیب می بینند ، آنها به سرطان تبدیل می شوند. تومور سرطانی که روی پوست ایجاد می شود ملانوم نامیده می شود.

باکتری ها و ویروس ها

بدن شما ارگانیسم چند سلول است که از حداقل 1 تریلیون سلول تشکیل شده است. سلولهای بدن شما دستگاههای بسیار پیچیده ای هستند. هر کدام دارای هسته ، تجهیزات تولید برق و موارد مشابه هستند.

باکتریها موجودات تک سلولی هستند که بسیار ساده تر هستند. به عنوان مثال ، آنها هیچ هسته ای ندارند. از نظر اندازه سلول تقریباً یک صدم هستند و طول آنها یک میکرومتر است. باکتریها ارگانیسم هایی کاملاً مستقل هستند که قادر به خوردن و تولید مثل هستند ، درست مانند ماهی هایی که در اقیانوس بدن شما شنا می کنند.

باکتریها در شرایط مناسب خیلی سریع تکثیر می شوند: هر باکتری هر 1 تا 5 دقیقه به دو باکتری مجزا تقسیم می شود. با این سرعت ، باکتری تنها در عرض چند ساعت به میلیون ها باکتری تبدیل می شود.

ویروس ارگانیک کاملاً متفاوت است. این ویروس در واقع زنده نیست. در حقیقت ، چیزی جز قطعه DNA در یک پوشش محافظ وجود ندارد. این ویروس در معرض سلول قرار دارد ، خود را به دیواره سلول وصل می کند و DNA آن (و احتمالاً چندین آنزیم) را به سلول تزریق می کند. DNA از موجودات داخل سلول زنده برای تولید ذرات ویروس جدید استفاده می کند.

سرانجام سلول می میرد و ترک می کند و ویروس های جدیدی را ایجاد می کند. یا ذرات ویروس از سلول خارج می شوند و سلول نیز زنده می ماند. در هر دو مورد ، سلول به دستگاه ویروس تبدیل می شود.

عفونتهای باکتریایی و ویروسی

هنگامی که یک ویروس یا باکتری ، به طور کلی میکروب نامیده می شود ، بدن شما را مورد تهاجم و تولید مثل قرار می دهد ، معمولاً می تواند باعث بروز مشکلاتی شود. به طور کلی میکروب ها عوارض جانبی ایجاد می کنند که می تواند شما را بیمار کند.

به عنوان مثال ، باکتری گلو (استرپتوکوک) سمی را آزاد می کند که باعث التهاب در گلو می شود.

ویروس فلج اطفال سموم تولید می کند که سلول های عصبی را از بین می برد و فلج می شود. بعضی از باکتری ها خوش خیم و مفید هستند (برای مثال ، میلیون ها باکتری موجود در روده که به هضم غذا کمک می کنند) و بسیاری از آنها هنگام ورود به بدن یا جریان خون برای ما مضر هستند.

عفونتهای باکتریایی و ویروسی از مهمترین دلایل بیماری در بیشتر افراد است و می تواند باعث سرماخوردگی ، آنفولانزا ، سرخک ، سرخک ، مالاریا ، ایدز و غیره شود.

کار سیستم ایمنی بدن محافظت از بدن در برابر این عفونت ها است. سیستم ایمنی بدن از سه طریق بدن شما را محافظت می کند:

این سدی را ایجاد می کند که از ورود باکتری ها و ویروس ها به بدن جلوگیری می کند.
هنگامی که باکتری ها و ویروس ها وارد بدن می شوند ، سیستم ایمنی بدن قبل از تسویه حساب و تولید مثل سعی در شناسایی و کشتن آن می کند.
اگر باکتری یا ویروس موفق به تکثیر و ایجاد مشکل شود ، سیستم ایمنی بدن شما آن را از بین می برد.

سیستم ایمنی بدن کارهای مهم دیگری نیز دارد. به عنوان مثال ، در بسیاری از موارد می تواند سرطان را در مراحل اولیه خود تشخیص و از بین ببرد.

اجزای سیستم ایمنی بدن

نکته جالب در مورد سیستم ایمنی بدن این است که تا آخر عمر درون بدن شما کار کرده است ، اما شما چیزی در مورد آن نمی دانید. به عنوان مثال ، شما احتمالاً می دانید که قلبی به نام قلب درون سینه دارید.

چه کسی نمی داند که قلبی در بدن خود دارد؟ شما احتمالاً از این واقعیت شنیدید که ریه ، کبد و کلیه دارید. اما آیا از تیموس شنیده اید؟ شما احتمالاً نمی دانید تیموس چیست ، اما این اندام درست در کنار سینه شما قرار دارد. اعضای بسیار مهم دیگری نیز وجود دارند که به همان اندازه ناشناخته هستند ، بنابراین اجازه دهید در مورد همه آنها اطلاعات کسب کنید.

برجسته ترین قسمت سیستم ایمنی بدن بخشی است که می توانید ببینید. به عنوان مثال ، پوست بخش مهمی از سیستم ایمنی بدن است و به عنوان مرز اصلی بین میکروب ها و بدن شما عمل می کند. بخشی از وظیفه پوست شما این است که درست مانند یک پوشش پلاستیکی که از غذاها محافظت می کند ، به عنوان سدی عمل کنید.

پوست از نظر باکتری و ویروس بسیار سخت و غیرقابل نفوذ است. پوست خارجی (اپیدرم) حاوی سلولهای خاصی به نام سلولهای لانگرهانس است که اجزای هشدار دهنده بسیار مهم در سیستم ایمنی بدن هستند.

همچنین پوست ضد عفونی کننده ها را ترشح می کند. این مواد توضیح می دهند که چرا هنگام صبح از خواب بیدار می شوید ، هیچ قالب روی پوست شما وجود ندارد – بیشتر باکتری ها و اسپورهایی که بر روی پوست می نشینند خیلی سریع می میرند.

بینی ، دهان و چشم های شما نیز مناطق قابل مشاهده برای ورود میکروب ها است. اشک و مخاط حاوی آنزیمی به نام لیزوزیم است که باعث جدا شدن دیواره سلولی بسیاری از باکتری ها می شود. بزاق ضد باکتری است.

از آنجا که معابر بینی و ریه ها با مخاط پوشانده شده است ، بسیاری از میکروبهایی که فوراً کشته نمی شوند در مخاط اسیر می شوند و خیلی سریع بلعیده می شوند. سلول های ماست همچنین بینی ، گلو ، ریه ها و پوست را می پوشانند. هر باکتری یا ویروسی که می خواهد وارد بدن شود ابتدا باید از این استحکامات دفاعی عبور کند.

هنگامی که میکروب وارد بدن می شود ، در سطح دیگری با سیستم ایمنی بدن برخورد می کند. اجزای اصلی سیستم ایمنی بدن عبارتند از:

تیموس ، طحال ، سیستم لنفاوی ، مغز استخوان ، گلبول های سفید ، آنتی بادی ها ، سیستم مکمل و هورمون ها.

بگذارید آنها را بطور جداگانه بررسی کنیم:

سیستم لنفاوی

سیستم لنفاوی یکی از سیستمهای شناخته شده بدن است زیرا پزشکان و مادران معمولاً به دنبال غدد لنفاوی هستند. گره های لنفاوی بخشی از سیستم است که تقریباً شبیه رگ های خونی است که در سراسر بدن گردش می کند.

تفاوت اصلی بین گردش خون در سیستم گردش خون و لنف در سیستم لنفاوی این است که خون تحت فشار خون است اما سیستم لنفاوی منفعل است. یعنی همانطور که پمپاژ خون وجود دارد ، پمپاژ لنفاوی وجود ندارد. در عوض ، مایعات درون سیستم لنفاوی جریان می یابند و با حرکت طبیعی بدن و ماهیچه ها به غدد لنفاوی می رسند.

لنف پاک کننده ای است که سلول ها را با آب و مواد مغذی پاک می کند. لنف پلاسمای خون است – مایعی که گلبولهای قرمز و قرمز منفی را تشکیل می دهد. در مورد آن فکر کنید ، هر سلول برای تغذیه رگ خونی خود را ندارد ، اما برای زنده ماندن باید به آن غذا ، آب و اکسیژن برسد.

خون این مواد را از طریق دیواره های مویرگی به لنف منتقل می کند و لنف آنها را جذب و حمل می کند. هر باکتری که به طور اتفاقی وارد بدن می شود ، راه خود را به درون مایع درون سلول پیدا می کند. یکی از وظایف سیستم لنفاوی خشک کردن و تصفیه این مایعات برای شناسایی و از بین بردن باکتری ها است. رگ های لنفاوی کوچک مایعات را جمع می کنند و آن را به عروق بزرگتر منتقل می کنند تا به غدد لنفاوی برای پردازش برسند.

غدد لنفاوی حاوی بافتهای خالص و سلولهای لنفاوی بیشتری است. در مبارزه با عفونت های باکتریایی خاص ، غدد لنفاوی باکتری ها و سلول هایی که باکتری ها مبارزه می کنند تا آنجا که می توانید احساس کنید. تورم غدد لنفاوی نشانه خوبی از وجود عفونت در بدن است.

وقتی لنف از طریق غدد لنفاوی پاک شود ، به جریان خون باز می گردد.

تیموس

تیموس بین قفسه سینه و استخوان قلب شما قرار دارد. این ارگان وظیفه تولید سلول های T را دارد و در نوزادان تازه متولد شده بسیار مهم است – سیستم ایمنی نوزادان بدون تیموس می میرد و کودک نیز خواهد مرد.

اما به نظر می رسد تیموس در بزرگسالان اهمیت زیادی ندارد – به عنوان مثال ، شما می توانید بدون اینکه برای شخص اتفاق بیفتد ، برداشته شوید و سایر قسمتهای سیستم ایمنی بدن وظایفی را انجام می دهند. اما تیموس برای بلوغ سلولهای T از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

طحال

طحال خون را برای یافتن سلولهای خارجی خالص می کند (همچنین سلول های قرمز خون را نیز برای جایگزینی جستجو می کند). کسی که طحال خود را از دست می دهد خیلی زودتر از دیگران بیمار می شود.

مغز استخوان

مغز استخوان سلولهای خونی جدید ، سفید و قرمز تولید می کند. در مورد گلبول های قرمز ، شما می گویند که آنها به طور کامل در مغز استخوان تشکیل می شوند و سپس وارد جریان خون می شوند.

اما سلولهای سفید در جای دیگری از بدن رشد می کنند. مغز استخوان باعث می شود تمام سلولهای خونی از سلولهای بنیادی تشکیل شود. به آنها سلولهای بنیادی گفته می شود زیرا می توانند سلولهای مختلفی را تکثیر و شکل دهند.

گلبول های سفید خون

گلبول های سفید خون در بخش بعدی با جزئیات مورد بررسی قرار گرفته است.

آنتی بادی ها

آنتی بادی ها (همچنین به نام های ایمونوگلوبولین ها و گاما گلوبولین ها خوانده می شوند) توسط گلبول های سفید تولید می شوند. آنها پروتئین هایی به شکل Y هستند که هر یک نسبت به یک آنتی ژن خاص (باکتری ، ویروس یا سم) واکنش نشان می دهند. هر آنتی بادی قسمت خاصی دارد که به آنتی ژن مخصوصی حساس است و به آن محدود می شود.

هنگامی که یک آنتی بادی به سم می چسبد ، به آن آنتی اکسین گفته می شود. این پیوند معمولاً فعالیت شیمیایی آن سم را غیرفعال می کند. هنگامی که یک آنتی بادی به پوسته بیرونی ویروس یا دیواره سلولی باکتری متصل شود ، می تواند حرکت خود را از طریق دیواره سلولی مسدود کند. یا بسیاری از آنتی بادی ها می توانند به یک مهاجم وصل شده و به سیستم پیام ارسال کنند که حمله کننده باید لنگر باشد.

آنتی بادی ها به پنج گروه تقسیم می شوند:

ایمونوگلوبولین A
ایمونوگلوبولین دی
ایمونوگلوبولین E
ایمونوگلوبولین G
ایمونوگلوبولین م
سیستم مکمل

سیستم مکمل ، مانند آنتی بادی ها ، مجموعه ای از پروتئین ها است. میلیون ها آنتی بادی در جریان خون وجود دارد که همه به یک نوع خاص از آنتی ژن حساس هستند. در سیستم مکمل فقط چند نوع پروتئین وجود دارد که آزادانه در جریان خون شناور می شوند.

مجتمع ها در کبد ساخته می شوند. پروتئین های مکمل فعال شده و با آنتی بادی ها کار می کنند. آنها باعث ترکیدگی سلول ها شده و به فاگوسیت ها پیام می دهند که برای خارج شدن از بدن نیاز دارند.

هورمون ها

هورمونهای مختلفی توسط اجزای سیستم ایمنی بدن تولید می شود. این هورمون ها معمولاً لنفوکین نامیده می شوند. همچنین گفته می شود که هورمون های خاصی در بدن سیستم ایمنی بدن را سرکوب می کنند. استروئیدها و کورتیکواستروئیدها (اجزای آدرنالین) سیستم ایمنی بدن را سرکوب می کنند.

تیموسین (گفته می شود توسط تیموس تولید می شود) هورمونی است که تولید لنفوسیت ها را تحریک می کند (لنفوسیت ها یک گلبول سفید هستند). اینترلوکین ها نوع دیگری از هورمون های تولید شده توسط گلبول های سفید هستند.

به عنوان مثال ، اینترلوکین 2 پس از خوردن سلول خارجی توسط ماکروفاژها تولید می شود. آنها یک عارضه جانبی جالب توجه دارند: آنها هنگام رسیدن به هیپوتالاموس تب و خستگی ایجاد می کنند. افزایش دمای بدن در تب برخی باکتری ها را از بین می برد.

فاکتور نکروز تومور

فاکتور نکروز تومور (TNF) نیز توسط ماکروفاژها تولید می شود. این می تواند سلولهای توموری را از بین ببرد و باعث افزایش کراتین در رگ های خونی جدید برای بهبود شود.

اینترفرون

اینترفرون با ویروس ها تداخل دارد و توسط بیشتر سلول های بدن ساخته می شود. اینترفرون ها ، مانند آنتی بادی ها و مکمل ها ، پروتئین هستند و عملکرد آنها این است که سلول ها را قادر به برقراری ارتباط کنند. هنگامی که یک سلول اینترفرون را از سلولهای دیگر تشخیص می دهد ، پروتئین هایی تولید می کند که از تکثیر ویروس در سلول جلوگیری می کند.

گلبول های سفید خون

احتمالاً می دانید که گلوبول های "قرمز" و "سفید" در بدن شما وجود دارد. گلبولهای سفید مهمترین مؤلفه سیستم ایمنی بدن هستند. آنها در واقع مجموعه ای از سلولهای مختلف هستند که برای از بین بردن باکتریها و ویروسها با یکدیگر کار می کنند. در اینجا انواع مختلف گلبولهای سفید ، نام و دسته بندی آنها آورده شده است:

– لکوسیت ها
– لنفوسیت ها
– مونوسیت ها
گرانولوسیتها
– سلولهای B
– سلولهای پلاسما
– سلولهای T
سلولهای T اهدا کننده
– سلولهای T کشنده
– سلولهای T سرکوبگر
– سلولهای قاتل طبیعی
– نوتروفیل ها
ائوزینوفیل ها
بازوفیل
فاگوسیتها
– ماکروفاژها
– لکوسیت ها

یادگیری همه این نام ها و عملکرد هر سلول کمی دشوار است ، اما شما مقالات علمی را بهتر می فهمید. به همین دلیل است که در زیر خلاصه خواهیم کرد.

به تمام گلبولهای سفید خون لکوسیت گفته می شود. گلبولهای سفید مانند بقیه سلولهای طبیعی بدن نیستند – آنها مانند موجودات زنده تک سلولی مستقل زندگی می کنند که می توانند به تنهایی چیزهای مختلفی را حرکت و ضبط کنند. گلوبول های سفید خون از مشاهده حرکت و مجاز بودن آن ها به دیگران و باکتریها ، بسیار راحت به آمیبشان نظارت دارند. می توانید گلوبول های بدن را بخواهید که بتوانند خود را به خودی خود مجدداً مجاز بدانند ، اما کارخان را نیز در اختیار شما قرار می دهد. این کارخانه مغز توضیحوان است.

لوکوسیتها به سه دستیار

گرانولوسیتها

گرانولوسیتهای ۵۰ تا ۶۰ محدود شده از لوکوسیتها را ایجاد کنید. امکان دسترسی به خود به خود به سه دستیار تقسیم شده: نوتروفیلدها ، ائوزینوفیلزها و بازوفیلزها. گرانولوسیت های به این بازدید این نام را می دهند که می توانند صاحب حاشیه خود شوند و گرانولهای حاوی مشترکغایتی مواد شیمیایی تغییرباشند.

لمفوسیتها

لمفوسیت ها ۳۰ تا ۴۰ نفر از لوکوسیتها را برای شما مهیا کرده است و به دو مورد تقسیم می دهید: سلولهای B (که در مغز تغییر یافته است) و امکان دارد T (که در تیموسازی است).

مونوسیتها

مونوسیتاها ۷ محدود لوکوسیت ها را می توان ایجاد کرد و به کاکروفاژها تبدیل کنید.

همه گلوبول های سفید خون بعنوان سلول بنیادین در مغز تصمیم گیری شروع می شود. سلولهای بنیادین سلولهای بنیادی مولدی اجازه داده اند که بتوانند به انواع مختلفی از لوکوسیت ها را تغییر دهند. سلولهای بنیادین تکثیر شده و به انواع مختلفی از گلوبول سفید تغییر می دهد. پیوند مغز تغییر داده شده با استفاده از سلولهای بنیادی بنیادین از یک شخص با حمایت از شما برای اجرای برنامه های امنیتی. سلولهای بنیادین راه خود را مشاهده کرده و به طرز معجزآآسیایی به مغزاستخوان نمایش داده می شود.

ارائه چندین بار و همچنین

هر یک از اینها می توانید گلوبول های بدن را در اختیار سیستم خود قرار دهید و بدن را در اختیار شما قرار دهید و خودتان را به طرق اندیشه تغییر دهید. در زیر به عنوان نشان دادن هرکدام از این سلولها با استفاده از طرح پیشنهادی:

نوتروفیلدها متداول نوع خاصی از گلوبول را نشان می دهد که در بدنتان می توانند. مغز تصویب شده است که شما می توانید تعداد بیشتری از آن را در روز خود تولید کنید و وارد شوید ، اگر بتوانید عمر خود را افزایش دهید ، عمر خود را افزایش داده اید – می توانید از یک روز استفاده کنید. با استفاده از دیوار نوتروفیلدهای وارد شده ، ممکن است از بین رفته و از بین رفته باشید. نوتروفیلدها به مواد خارجی ، التهاب و باکتری تصمیمچسبند. با مراجعه به بریدگی ، پوست خود را تغییر داده و نوتروفیلدها را از طریق فرایندی به نام کموتاکسی به دنبال آن می دانید.

بسیار ارگانیزم می توانید تکلیفلی را از شما بخواهید که اجازه دهید – کموتاکسی به سلولهای مجاز جنبنده می توانید به اختیار مواد شیمیایی متمرکزتر حرکت کنید. با استفاده از منابع نوتروفیلی یک ذره خارجی و یا باکتری راز کورت حدادی ، از مادرانی که خون آنزیم دارند ، پروکسید هیدروژن و مواد شیمیایی دیگر محصولات ارائه شده تا باکتری را بکشد. در محل یک عفونت جدی (که باکتری مجاز می شود در آن مکان تنها با یک موقعیت مکانی) کپک می شود. کپک درواقع نوتروفیل نماینده مرداد و سایر بقایای سلولی.

ائوزینوفیلدها و بازوفیلها می توانند از نوتروفیلها استفاده کنند. ائوزینوفیلدها روی انگلوری پوست رمی متمرکز شده و بازسازی شده هیستایمین با خود حمل می کند و می تواند برای شما امکان پذیر باشد. از دیدگاه سیستم وایمنی بدن التهاب حدس می زنیم و می توانید آن را کنترل کنید و دیوارهای موزگی را از بین ببرید.

ماکروفاژها بزرگترین سلولهای خونی امکان پذیر است. مونوسیت ها از مغزاستخوان تولید شده توانا ، در جریان راخون شناور ، در اختیار شما نصب شده و به ماکروفاژ تبدیل شده است. بیشتر توضیحات مرزی ماکروفاژهای ویژه خودتان. بعضي از مثال ها ، ماکروفاژهاي حفرهدار در ريحيت نگهداري و (با عنوان ذراتي به عنوان نمونه از دود و گرد و خاک) مي توانيد با تميز و (با استفاده از باكتريها و ميكروبازها) سالم توانايي باشيد. ماکروفاژهایی که در پوست محافظت می کنند ، سلولهای مجاز لانگرهانس نامگذاری می شوند. اجازه آزادانه این از این واقعیت است که تمیز کردن نوتروفیل نماینده مرده است.

لمفوسیت ها نقش مهمی دارند در عفونتهای باکتریایی و ویروسی که می توانند تغییر دهند. لمفوسیت ها در مغزاستخوان ارائه شده است. این که می تواند تبدیل به سلول های B شود ، قبل از آنکه وارد شوید ، به عنوان منبع خون در مغزاستخوان رشد می کند. اما سلولهای شما در مغزاستخوان ارائه شده توسط والدین رژیم خون به تیموس قدرت و در اختیار شما افزایش می یابد.

سلول های T و B معمولاً در حال گردش خون می توانند با استفاده بیشتری از منابع بیشتری در اختیار شما قرار بگیرند و به عنوان تعداد بیشتری از لنفاوی ، تیموس و طحال جمع آوری کنند. مقداری بافت لنفی هم در دستگاه گوارش نیز ممکن است. سلول های B و T وظایف و نظارت های دیگر امکان پذیر است.

سلولهای بنیادی تحویل داده شده به سلولهای پلاسما تغییر داده شده – اینها توانایی حمایت از آنها را دارند. یک نوع خاص سلول B به یک میکروب خاص است و می توان آن را با استفاده از میکروب هایی که از بدن خود محافظت می کنند ، خود را مستقیماً قادر به دریافت آن می دانید و می توانید پادشاه خود را از بین برده باشید.

از سایر موارد ، سلولهای مجاز معمولی به سلولهای چسبزی و امکان رابط کشند. سلولهای مخدر دارای اختیارات سلولهای ویرایش شده توسط ویروسهای را در بدنتان می توانسته و آن را راک بکشد. دو نوع دیگر از سلول های T ، که می توانند با دیدن شما و سرکوبهای صاحب نام ، بتوانند به سلول T کشنده برای کنترل امنیت ایمنی کمک کنند.

همه اطلاعات در مورد سیستم ایمنی بدن

سلولز T

سلولهای بنیادی را می توان با دقت بسیار مهم و جالب دید. با استفاده از این پایگاهلوکین -1 فعال شده و توسط ماکروفاژها ارائه شده است. این سلولها می توانند با استفاده از این امکان فعال شوند ، بین المللی -2 ، همچنین با مراجعه به مواد مخدر و سایر مواد تولیدکننده ارائه شده اند. این مواد شیمیایی دارای سلولهای B فعال هستند تا بتوانند پادتن تولید کنند. پیچیدگی و سطح ارتباط بین نوتروفیلدها ، ماکروفاژها ، سلول های T و سلول های بنیادی و حقایق شادی و تولید است.

ازآنجاكه گلوبول بدن می توان با قدرت بیشتری در سیستم های ایمنی بدن قدرت ، بعید مشیاری برای سلامتی و سیستم ایمنی استفاده كرد. با این وجود می توان با استفاده از سیستم مدیریتی ، قدرت خود را در اختیار شما قرار داد و آن را با قدرت بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. شمارش طبیعی گلوبول های سفید خون باید در بین 40000 تا 1100 ساعت در هر میکرولیتر خون باشد. در حال حاضر یازدهم و هشتم به ساعت یازدهم از طرف سلول مجازات به شما اجازه می دهد تا به هر سلول برسد ، سرکوبات را بخورد. شمارش مطلوب نوتروفیلم طبیعی بین ۱۵۰۰ تا ۸۰۰۰ سلول در هر میکرولیتر است.

یک سوال بسیار مهم که درمورد گلوبول است ، می تواند شما را حفظ کند ، یا «یک گلوبول را بخواهید؟» چرا گلوبول های سفید شده به همه سلولهای بدن با توجه به تصمیم گیری؟ » سیستمی در همه سلولهای بدن بدن شما امکان دارد که بتواند مجموعه سازگاریهای واقعی (MHC) (که آنتی‌ژن لیکوسیت مدیریت (HLA) همدیگر) را در اختیار شما قرار دهد و از این طریق بتواند بدن شما را از بین ببرد. هر کدام از این سیستم های ایمنی می توانند در آن برچسب قرار بگیرند ، می توانند با شما فاصله بگیرند. دانشنامه بریتانیکا مجموعه سازگاری بافتی واقعی را با همین توضیح توضیح می دهد:

"به عنوان کلیه دو نوع مولکول پروتئین MHC می توانم – دستور I و دسته دوم – که غشای دسترسی بین همه موجود است در یک ارگانیزم را امکان پذیر کند. در بین انسانهای این مولکولها ، به طور متنوعی از ژنرالها نیز مشاهده شده است که همه آنها می توانند در یک موقعیت مکانی بگویند. هر نوع اطلاعات غیرطبیعی آلل (انواع مختلفی از ژن) را مجاز می داند. در حقیجه بسیار نادر است که دو نفر دسته یکسان مولکول MHC را می توان به مجموعه ای برای دسترسی به آنها اختصاص داد. مولکولهای MHC اجزای مهمی در اختیار ایمنی بدن قدرت.

با استفاده از ارگانیزم می توان به شما اجازه داد تا بتوانید از طریق سیستم ایمنی به نام لمفوسیت وزیر T یا امکان استفاده از آنها را بدهید. مولکول های MHC با ذکر ذرات پروتئین (پپتیدها) متعلق به مهاجم بر روی سلول این کار را انجام می دهند. سلول T پپتید خارجی که به مولکول MHC چسبیده است ، می تواند به شما نشان دهد و این عمل را بتوانید از بین برده و یا مدیریت کنید.

واکسیناسیون

این امکان وجود دارد که بتواند آن را به عنوان یک نفر از شما در اختیار داشته باشد. سرخک این از این بیماریزاست. اتفاقی که درمورد این بیماری را مشاهده کرده است ، می تواند این بدن را پیدا کرده و به بهترین وجه بخواهد. سیستمتایمنی دست به کارفرما که آن را از بین ببرد. شما در بدنتان سلول های بنیادی را مشاهده می کنید و ویرایش می کنید تا تشخیص داده شده و برای آن پادتن بسازند. اما فقط می توانید تعداد کافی از این سلولها را برای هر پادتن ارائه دهید. با استفاده از این وسیله خاص ، می توانید با استفاده از این سلولهای خاص ، از بین بردن حیوانات خود و تبدیل به سلولهای پلاسما شده و شروع به تولید پادتن های خاص.

این فرشته می تواند دید خود را تغییر داده و خود را از بین برده و از بین برده است. اما در حین از بین قاعده ، سلولهای بدن و سایر موارد ارائه شده توسط پادتن ارائه می شود. این دسته دوم سلول‌های B سال‌ها در بدن شما می‌ماند و به همین دلیل اگر دوباره به همان بیماری دچار شوید، بدن بلافاصله آن را از بین خواهد برد.

واکسن نوع ضعیف‌شده بیماری است، یا نوع کشته‌شده بیماری است و یا شبیه به آن اما با شدت کمتر است. وقتی سیستم‌ایمنی داخل بدنتان همان حالت دفاعی را پیش می‌گیرد، اما چون این بیماری متفاوت و ضعیف‌تر است، دچار علائمی نمی‌شوید. بعد وقتی که بیماری واقعی به شما حمله کند، بدنتان خواهد توانست که با آن مقابله کند.

برای همه انواع بیماری، چه ویروسی و چه باکتریایی، واکسن وجود دارد: سرخک، گوشک، سرفه، سل، آبله‌مرغان، فلج اطفال، حصبه و …

اما خیلی از بیماری‌ها را نمی‌توان با واکسن درمان کرد، سرماخوردگی و آنفولانزا دو نمونه خوب از این دسته بیماری‌ها هستند. این بیماری‌ها یا خیلی سریع تغییر می‌کنند و یا انواع بسیار متفاوتی دارند که دریافت همه آنها توسط بدن میسر نیست. هربار که دچار‌آنفولانزا می‌شوید، به یک نوع متفاوت آن مبتلا شده‌اید.

AIDS

ایدز (سندرم نقص ایمنی اکتسابی) بیماری است که با HIV (ویروس خودایمن انسانی) ایجاد می‌شود. این بیماری مشکل‌سازی برای سیستم‌ایمنی است زیرا ویروس به سلول‌های سیستم‌ایمنی بدن آسیب می‌زند. به ویژه داخل سلول‌های T کمک‌کننده تکثیر شده و طی این فرایند آنها را از بین می‌برند. بدون سلول‌های T کمک‌کننده برای هماهنگ‌کردن همه چیز، سیستم‌ایمنی در نهایت فرو ریخته و قربانی بخاطر یک نوع عفونت دیگر که سیستم‌ایمنی به طور معمول می‌توانست با آن مقابله کند، می‌میرد.

گاهی‌اوقات سیستم‌ایمنی بدن شما نمی‌تواند به خودی خود به اندازه کافی سریع فعال شود تا بتوند بر سرعت تکثیر یک نوع باکتری خاص غلبه کند یا اینکه باکتری آنقدر سریع سمی تولید می‌کند که قبل از اینکه سیستم‌ایمنی بتواند باکتری را از بین ببرد، آسیب دائمی ایجاد می‌کند. در این موارد، خوب است که با کشتن باکتری آسیب‌رسان، به سیستم‌ایمنی کمک کنیم.

آنتی‌بیوتیک‌ها درمورد عفونت‌های باکتریایی عمل می‌کنند. آنها موادشیمیایی هستند که سلول‌های باکتری را کشته ولی بر سلول‌های تشکیل‌دهنده بدن شما اثر نمی‌گذارند. بعنوان مثال، بسیری آنتی‌بیوتیک‌ها تشکیلات داخل سلول‌های باکتری که دیواره سلول‌ را می‌سازند اخلال ایجاد می‌کند. سلول‌های انسانی حاوی این تشکیلات نیستند به همین دلیل آسیبی به آنها نمی‌رسد. آنتی‌بیوتیک‌های مختلف روی تشکیلات مختلف باکتریایی عمل می‌کنند به همین دلیل هرکدام درمورد نوع خاصی باکتری اثربخش‌ هستند. و احتمالاً می‌دانید که ویروس‌ها چون زنده نیستند، آنتی‌بیوتیک‌ها اثری روی آنها ندارند.

یک مشکل آنتی‌بیوتیک‌ها این است که به مرور زمان اثربخشی خود را از دست می‌دهند. وقتی آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کنید، همه باکتری‌ها را طی یک هفته یا ۱۰ روز می‌کشد. خیلی سریع (طی یک تا دو روز) حالتان بهتر می‌شود چون آنتی‌بیوتیک اکثر باکتری‌های هدف را خیلی سریع می‌کشد. اما وقتی یک باکتری شانس زنده ماندن پیدا کند، تکثیر شده و این بیماری دوباره برخواهد گشت. آنوقت دیگر آن آنتی‌بیوتیک قبلی اثری روی آن نخواهد داشت. این مسئله یکی از مشکلات موجود در جامعه پزشکی است.

اشتباهات سیستم ایمنی بدن

گاهی اوقات سیستم‌ایمنی اشتباهاتی مرتکب می‌شود. یک نوع از این اشتباهات، خودایمنی نامیده می‌شود: سیستم ایمنی به دلایلی درست همانطور که به میکروب‌ها حمله می‌کند، به بدن خودتان حمله می‌کند. دو نوع متداول از این بیماری‌ از اشتباه سیستم‌ایمنی اتفاق می‌افتد. دیابت جوانی با حمله سیستم‌ایمنی به سلول‌های لوزالمعده که انسولین تولید می‌کنند و از بین بردن آنها ایجاد می‌شود. آرتریت روماتوئید هم با حمله سیستم‌ایمنی به بافت‌های داخل مفاصل ایجاد می‌شود.

آلرژی‌ها نوع دیگر اشتباه سیستم‌ایمنی بدن هستند. سیستم‌ایمنی در بعضی افراد که دچار حساسیت هستند، به طور شدیدی به یک محرک آلرژی‌زا که باید نادیده‌اش بگیرد، واکنش می‌دهد. این محرک می‌تواند یک ماده‌غذایی یا یک گرده یا یک نوع موی خاص حیوانات باشد. مثلاً شخصی که به یک گرده خاص آلرژی دارد، دچار آبریزش بینی و چشم، عطسه و علائمی از این قبیل می‌شود. این واکنش اصولاً توسط سلول‌های ماست در مجرای بینی ایجاد می‌شوند. در واکنش به این گرده‌ها، سلول‌های ماست هیستامین تولید می‌کنند. هیستامین موجب التهاب می‌شود که باعث می‌شود مایعات در رگ‌های خونی جریان داشته باشند. هیستامین همچنین موجب خارش می‌شود. برای از بین بردن این علائم، داروی تجویزی مطمئناً آنتی-هیستامین است.

نمونه آخر اشتباه سیستم ایمنی بدن تاثیر آن بر بافت‌ها پیوند خورده است. البته این واقعاً یک اشتباه نیست اما پیوند بافت یا عضو را تقریباً غیرممکن می‌سازد. وقتی بافت خارجی داخل بدن شما گذاشته می‌شود، سلول‌های آن تعریف و هویت درست را ندارند و به همین علت سیستم ایمنی به آن بافت حمله می‌کند. این مشکل قابل پیشگیری نیست اما می‌توان با هماهنگ‌کردن دقیق بافت اهداکننده با گیرنده و استفاده از داروهای سرکوب‌کننده ایمنی از این واکنش جلوگیری کرد. البته این داروها با سرکوب کردن سیستم‌ایمنی فرد را در معرض عفونت‌های احتمالی قرار می‌دهند.

از سراسر وب

خرید آنلاین کتاب با بهترین قیمت ها از نویسندگان و مترجمان بزرگ ایران و جهان؛ برای دیدن تخفیف ها از سایت ما دیدن فرمایید.

برای دیدن بهترین و به روزترین فیلم ها  و دانلود سریال ها و فیلم های خارجی کلیک کنید.

برای آشنایی با نکات همسرداری برای خانم ها و آموزش هایی برای زندگی و روابط بهتر با ما همراه باشید.

چگونه پیج اینستاگرام خود را بازیابی کنیم؟ بازگردانی پیج اینستاگرام بصورت تخصصی و با نرم افزارهای کاربردی و روشهای تضمینی و بدون آسیب.

لیست غذاهای ایرانی و فوت و فن ها و آموزش های دقیق آنها را بصورت رایگان دریافت کنید و یاد بگیرید. با آشپزهای حرفه ای همراه شوید.

آشپزی را به آسانی یاد بگیرید؛ برای دیدن بهترین آموزش آشپزی و پخت غذاهای ایرانی و خارجی و انواع کیک و شیرینی کلیک کنید.

تازه ترین کتاب ها در همه زمینه ها را با قمیت مناسب در فروشگاه کتاب ابوعطا ببینید؛ پاتوق دوستداران کتاب و کتابخوانی

اگر دوست دارید به همسرتان هدیه بدهید برای خرید ساعت مچی زنانه ، خرازی واچ بهترین است

اگر وقت کافی برای طراحی گرافیکی ندارید با هزینه ای اندک بهترین پروژه آماده را داشته باشید

آشنایی با انواع مدل مختلف کیک ؛ تزیین و آماده سازی شیرینی های خوشمزه خانگی

بهترین قیمت تاب ریلکسی در ایران ؛ برای یک آخر هفته ی خوب در کنار خانواده

با کمترین هزینه یک کتابخانه شخصی داشته باشید و از مطالعه لذت ببرید

با استفاده از یک طرح توجیهی خوب ، می توانید یک کسب و کار خوب داشته باشید

همین حالا بی حالی و خستگی های اول صبح را با درمان کردن بی خوابی از بین ببرید

شماره سازندگان ساختمان در ایران در سال 1400 + پروژه های در دست ساخت

ساعت با قیمت خوب میخواهید؟ ساعت هوشمند شیائومی وارد بازار شد

بهترین کولر گازی برای شرایط سخت آب و هوایی کولر گری مدل S4 MATIC-J24H1 است

با گارانتی موزر خیالتان از بابت اورجینال بودن ماشین اصلاح راحت است

قیمت خانه در ترکیه کاهش یافت ، دریافت قیمت روز خرید ملک در ترکیه ؛ ترک گشت

همچنین ببینید

کدام قهوه برای کاهش وزن مناسب است؟

قهوه اسپرسو یک قهوه بسیار تلخ و تیره است که با عبور آب گرم از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *