خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » راز آسمان شب حل شد

راز آسمان شب حل شد

دلیل واقعی آسمان شب سیاه بود

با نگاهی به آسمان شب ، می توانید خلاء کاملاً سیاه و پر از ستارگان چشمک زن را ببینید. دانشمندان در سرشماری جدید خود با بیش از یک تریلیون کهکشان در اعماق فضا روبرو شده اند و تعداد کهکشان های شناخته شده را حداقل 10 برابر افزایش می دهد.

این نتایج پیامدهای روشنی در درک انسان از شکل گیری کهکشان دارد ، اما همچنین به حل یک پارادوکس نجوم باستانی کمک می کند: چرا آسمان شب سیاه است؟

یکی از اساسی ترین سؤالات نجوم این است که چند کهکشان در جهان وجود دارد. پیش از این ، ستاره شناسان تصور می کردند جهان قابل مشاهده بین 100 تا 200 میلیارد کهکشان وجود دارد.

اکنون یک تیم بین المللی از ستاره شناسان با استفاده از تصاویر فضایی عمیق و داده های دیگر از تلسکوپ فضایی هابل ، نقشه ای سه بعدی از جهان شناخته شده را طراحی کرده اند که حداقل 10 برابر آن را افزایش داده است.

آنها بویژه به تصاویر در عمق هابل تکیه داشتند که دورترین کهکشان های قابل مشاهده توسط یک تلسکوپ را ردیابی می کنند. علاوه بر این ، از مدلهای جدید ریاضی برای تعیین مکان کهکشانهایی استفاده می شود که با نسل فعلی تلسکوپ ها قابل مشاهده نیست.

آسمان شب سیاه است

اخترشناسان در این مطالعه به بخش هایی از جهان در فاصله 13 میلیارد سال نوری دور نگاه کردند. مشاهده این فاصله ، به محققان اجازه می دهد تا عکس هایی از تکامل جهان 13 میلیارد سال پیش و کمتر از 100 میلیون سال پس از Big Bang را مشاهده کنند.

آنها دریافتند که جهان اولیه حاوی کهکشانهای بیشتری نسبت به زمان کنونی است که بسیاری از آنها کهکشانهای کوتوله ای با جرم مشابه کهکشانهای ماهواره ای در اطراف کهکشان راه شیری بودند.

این یافته ها شواهد محکمی از تکامل چشمگیر در تاریخ جهان است که در آن کهکشان ها تعداد کل را در هم ادغام کرده و کاهش داده اند.

کاهش تعداد کهکشان ها با گذشت زمان نیز به راه حلی برای "پارادوکس اولبراس" در مورد سیاهی آسمان شب منجر شده است. محققان به این نتیجه رسیدند که بسیاری از کهکشان ها در جهان وجود دارد که در اصل ، هر گوشه جهان شامل بخشی از کهکشان است. اما بیشتر این کهکشان ها به دلیل عواملی مانند redshift ، ماهیت پویای جهان و جذب گاز بین ستاره ای و جذب غبار در چشم انسان و حتی تلسکوپ های مدرن قابل رویت نیستند و باعث می شود آسمان شب تا حد زیادی تاریک شود.

همچنین ببینید

گران ترین چای جهان؛ 30 برابر گرانتر از طلا + عکس

وقتی قیمت گران تمام می شود ، طلا می تواند کمی بیش از حد گسترده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *