خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » چرا عاشق می شویم؟

چرا عاشق می شویم؟

وقتی صحبت از عشق می شود ، لحظه ها دیگر مثل گذشته نیستند ، عشق و خواب یک فرد محبوب کاملاً متفاوت است و گویی او در دنیای دیگری زندگی می کند!

به گزارش آلاماتو ، همه ما عشق را تجربه کرده ایم. پدر و مادر ، برادر و خواهر ، دوستان و حتی حیوانات خانگی را دوست داشتیم. اما دوست داشتن کمی متفاوت است. عشق یک حس عمیق و جدید عشق است که با انواع دیگر عشق متفاوت است.

چرا عاشق می شویم؟

دوست داشتن و دوست داشتن زندگی ما را غنی تر می کند. افراد وقتی احساس نزدیکی با دیگران دارند ، شادتر و حتی سالم تر خواهند بود. عشق به ما کمک می کند تا احساس مهم ، درک و احساس امنیت کنیم.

اما هر نوع عشق حس خاص خود را دارد. حس عشقی که نسبت به والدین خود احساس می کنیم با آنچه برای برادر کوچک یا نزدیکترین دوست خود داریم ، متفاوت است. و عشقی که در عشق تجربه می کنیم نوع خاصی از عشق است.

توانایی ما برای درک عشق از بزرگسالی شروع می شود. نوجوانان در سراسر جهان عشق به جذابیت را احساس می کنند. حتی در فرهنگ هایی که به مردم اجازه ابراز چنین احساسی نمی دهند ، هنوز هم وجود دارند.

ایجاد عشق ورزی و جذابیت جنسی برای دیگران بخشی طبیعی از بلوغ است. این احساسات جدید در ابتدا می توانند بسیار هیجان انگیز یا حتی گیج کننده باشند.

مؤلفه های جادویی روابط عاشقانه

عشق چنان احساسی انسانی دارد که دانشمندان دائماً در حال تحقیق روی آن هستند. آنها دریافتند که عشق سه ویژگی اصلی دارد:

جذابیت با شیمی عشق است. در واقع جسمی – حتی جنسی – است که هر دو طرف را به هم نزدیک می کند. جذابیت مسئول تمایل ما به بوسه و در آغوش گرفتن شخصی است که دوستش داریم. دقیقاً به همین دلیل است که وقتی فرد به ما نزدیک است و دست و پای خود را از دست می دهیم اضطراب می گیریم.
نزدیکی پیوندی است که وقتی ابراز می کنیم افکار و احساساتی که با هیچ کس به اشتراک می گذاریم ایجاد می شود. وقتی این نزدیکی را احساس می کنید ، احساس حمایت ، امنیت و درک می کنید. اعتماد بخش مهمی از آن است.
تعهد وعده ای است که ما باید در اوج و کمترین روابط وفادار باشیم.

این سه ویژگی عشق را می توان با هم ترکیب کرد تا انواع مختلفی از روابط برقرار شود. به عنوان مثال ، نزدیکی بدون جذابیت نوعی محبت است که ما با دوستان نزدیک خود داریم. ما با زندگی و اسرار خود موضوعات مهم را به اشتراک می گذاریم ، پشتیبانی می کنیم و آنها را به اشتراک می گذاریم. اما ما عاشق آنها نیستیم.

جاذبه بدون مجاورت مانند هوس زودگذر است. شما از نظر جسمی برای کسی جذابیت دارید ، اما آنها را به اندازه کافی نمی شناسید تا احساس نزدیکی با آنها داشته باشید و تجربیات شخصی خود را با آنها به اشتراک بگذارید.

عشق رمانتیک زمانی است که آنها به یکدیگر نزدیک هستند. بسیاری از روابط ابتدا با جذابیت شروع می شوند (عشق در نگاه اول) و سپس منجر به نزدیکی می شوند. در بسیاری از موارد ، صمیمیت شما را به دوستی سوق می دهد و دو طرف متوجه می شوند که چیزی فراتر از عشق نیست.

برای کسانی که برای اولین بار عاشق می شوند ، تشخیص این حس جدید جدید جذابیت بیرونی و نزدیکی عمیق تر به عشق بسیار دشوار است.

همچنین بخوانید: تعبیر دیدن یک عاشق در خواب
عشق ماندگار یا سرگرمی سرگرم کننده؟

سومین مؤلفه یک رابطه عاشقانه ، تعهد ، تصمیم گیری است – علیرغم همه تغییرات و دشواری هایی که زندگی به وجود می آورد – در آینده به عنوان یک زن و شوهر بمانیم.

بعضی اوقات زوج هایی که در دوران دبیرستان عاشق می شوند ، رابطه زناشویی ایجاد می کنند که دوام می آورد. اما بسیاری از روابط دوام ندارند. اما این به این دلیل نیست که نوجوانان نمی توانند عمیقاً دوست داشته باشند.

روابط در دوران نوجوانی کوتاهتر است زیرا نوجوانان به دنبال تجربیات بیشتر و متفاوت هستند. این همه بخشی از کشف خودمان ، ارزشهایمان و آنچه از زندگی می خواهیم است.

دلیل دیگر روابط کوتاه تر در بزرگسالی این است که هرچه پیرتر می شویم ، آنچه از روابط می خواهیم تغییر می کند. در بزرگسالی – به ویژه برای پسران – روابط فقط جذابیت بیرونی دارند. اما وقتی به هشت سالگی رسیدند ، ویژگیهای درونی یک دیگر نیز اهمیت دارند. نزدیکی به دختران نوجوان حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است – هر چند چندان هم جذاب نیست!

در بزرگسالی ، روابط بیشتر برای سرگرمی است. دوستی پسر و دختر در این سن بیشتر مربوط به بیرون رفتن و تفریح ​​است. دلیل دیگر این است که چون همه دوستان شما شخصی دارند ، برای پیوستن به آنها نیز باید یک دوست داشته باشید.

در اواخر نوجوانی جنبه سرگرمی این روابط برای نزدیک تر شدن و اتکا به یکدیگر اهمیت و اهمیت کمتری پیدا کرده است. دختران و پسران با رسیدن به سن دو سالگی ، از ارزشمندی ، نزدیکی و ارتباط و همچنین عشق برخوردار می شوند. این زمانی است که افراد شروع به پیدا کردن شخصی می کنند که می تواند برای همیشه در کنار آنها بماند.

همچنین بخوانید: چگونه مردان ابراز عشق می کنند؟
چگونه رابطه خوبی برقرار کنیم؟

وقتی مردم ابتدا عاشق می شوند ، معمولاً با شیفتگی شروع می شود. احساسات جنسی همچنین می تواند بخشی از این جذابیت باشد. در این مرحله ، مردم رویای عشق جدید را می بینند و به یاد می آورند ضمن گوش دادن به آهنگ های مورد علاقه خود ، به آهنگ های مختلف گوش دهید.

مطمئناً احساس عشق است ، اما عشق نیست. او هنوز وقت لازم را برای تبدیل شدن به نزدیکترین چیزی که برای عشق ورزیدن دارد ، نداشته است. از آنجا که احساس جذابیت و تمایلات جنسی عواطف جدید است ، جای اشتباه نیست که آن را با عشق اشتباه بگیریم. همه آنها بسیار شدید و هیجان انگیز هستند و درک آنها دشوار است.

شدت احمقانه شور و اشتیاق بعد از مدتی کم می شود. به نظر می رسد که تمام انرژی خود را برای برنده شدن در یک مسابقه قرار داده اید ، این نوع هیجان و هیجان بسیار هیجان انگیز است اما بیش از اندازه کافی است تا بتواند آن را برای همیشه ادامه دهد.

اگر می خواهید اتصالات پایدار برقرار کنید ، در اینجا و نزدیکی به اینجا می آیند. شدت شور زودرس کاهش می یابد و پیوند دوست داشتنی جای خود را می گیرد.

چند روش برای جمع کردن مردم:
یاد بگیرید و دریافت کنید. این یک رابطه سالم برای هر دو نفر است ، نه اینکه یک طرف چقدر بتواند طرف مقابل را بدست آورد (یا بدهد).
احساسات صریح یک رابطه خوب و حمایتی به مردم اجازه می دهد تا جزئیات خود را به اشتراک بگذارند – چیزهایی که آنها دوست دارند و چیزهایی که دوست ندارند ، نگرانی ها ، خواسته ها ، لحظه هایی که به آنها افتخار می کنند ، ناامنی ها ، ترس ها و ضعف هایشان.
گوش دهید و پشتیبانی کنید. وقتی دو نفر یکدیگر را دوست دارند ، وقتی احساس ترس یا ناامنی می کنند ، از آنها حمایت و پشتیبانی می کنند. آنها هرگز مخالفان خود را تحقیر و آزار نمی دهند ، حتی اگر با آنها مخالفت کنند.

دادن ، گرفتن ، آشکار کردن و پشتیبانی یک فرایند دو طرفه است: یک نفر خود را جزیی می کند ، دیگری چیز دیگری را می گوید ، و سپس شخص اول از به اشتراک گذاشتن جزئیات خود احساس امنیت بیشتری می کند. به این ترتیب ، اعتماد و حمایت متقابل من بر روابط ایجاد می شود و هر طرف می داند وقتی شرایط زندگی بدتر می شود ، طرف مقابل در طرف مقابل قرار خواهد گرفت. هر دو طرف به خاطر آنچه هستند احساس پذیرش می کنند و احساس می کنند که کسی آنها را دوست دارد.

شور و اشتیاقی که زوجین در ابتدای رابطه احساس می کنند از بین نمی رود. این فقط کمی متفاوت است. در روابط پایدار و سالم ، زوج ها احساس می کنند که هیجان می آید و می رود ، اما پیوند بین آنها همیشه وجود دارد.

اما بعضی اوقات یک زن و شوهر نزدیکی خود را از دست می دهند. برای بزرگسالان ، روابط گاهی اوقات می تواند به آنچه متخصصان "عشق توخالی" می نامند ، تبدیل شود. این بدان معنی است که نزدیکی و جذابیتی که یکبار احساس کردند از بین رفته است و دو طرف به دلیل احساس تعهد تنها هستند. اما این مشکل معمولاً برای نوجوانان رخ نمی دهد و روابط آنها معمولاً به دلایل دیگر تجزیه می شود.

چرا روابط خراب می شوند؟

عشق چیزی بسیار حساس و ظریف است. برای زنده ماندن نیاز به مراقبت و توجه دارد. روابط ، درست مانند دوستی ها ، اگر به آنها زمان و توجه کافی داده نشود ، می توانند شکست بخورند. این یکی از دلایلی است که برخی از زوجین از هم می شکنند – یک طرف ممکن است در مدرسه ، فوق برنامه یا کار بسیار شلوغ باشد و زمان کمتری را برای روابط بگذراند. یا وقتی دبیرستان به پایان می رسد و هر یک از طرفین به یک دانشگاه دوردست می روند ، رابطه آنها خراب می شود.

برای برخی از زوج های نوجوان ، با تغییر موضوعاتی که برای هر طرف مهم است ، رابطه از بین می رود. یا وقتی هر طرف انتظار دارد چیزی متفاوت از رابطه باشد. گاهی اوقات هر دو طرف متوجه می شوند که روابطشان به پایان می رسد و بعضی اوقات فقط یک طرف به نتیجه می رسد و طرف دیگر هنوز هم می خواهد روابط را ادامه دهد.

همچنین بخوانید: انواع عشق
گذشت

از دست دادن عشق می تواند برای هر کسی دردناک باشد. اما اگر عشق اول شما واقعی باشد و قبل از اینکه بخواهید رابطه را مختل کنید ، غیرقابل تحمل خواهد بود. دقیقاً مثل هیجان اولیه روابط ، طراوت و ظلم غیبت و پشیمانی بسیار شدید خواهد بود. به همین دلیل می گویند خیلی خراب است.

وقتی یک رابطه تمام شود ، مردم به حمایت واقعی نیاز دارند. از دست دادن عشق اول معمولاً چیزی نیست که از نظر عاطفی برای مواجهه با آن آماده باشیم. این بسیار خوب است که با دوستان و اعضای خانواده نزدیکی داشته باشید تا به آنها اعتماد کنید. متأسفانه ، بسیاری – معمولاً بزرگسالان – انتظار دارند که جوانان خیلی زود فراموش نشوند و به زندگی عادی خود بازگردند.

اگر قلب شما شکسته است ، شخصی را پیدا کنید که بتوانید با او صحبت کنید ، شخصی که می تواند دردی را که تجربه می کنید درک کند.

غیرقابل باور به نظر می رسد که اگر روزی قلب شما شکسته شود می توانید روزی بهتر باشید. اما این احساسات به تدریج کاهش می یابد. و در آخر اینکه افراد به سمت روابط و تجربیات دیگر می روند.

روابط – خواه دو هفته به طول انجامد ، دو ماه ، دو سال یا حتی یک عمر – همه فرصت هایی برای تجربه عشق در سطوح مختلف هستند. ما یاد می گیریم چگونه عشق را دوست داشته باشیم و چگونه عشق را دریافت کنیم.

عشق به ما فرصتی می دهد تا خودمان را کشف کنیم. ما در مورد خود چیزهایی را که دوست داریم ، چیزهایی را که دوست داریم تغییر دهیم و خصوصیات و ارزشهایی را که در شخص دیگر جستجو می کنیم یاد می گیریم.

روابط عاشقانه به ما می آموزد که به خود و دیگران احترام بگذاریم. عشق یکی از کاملترین چیزهایی است که در زندگی داریم. اگر هنوز پناه نبرید ، نگران نباشید ، وقت زیادی دارید. مطمئن باشید که شخص مناسب ارزش صبر کردن را دارد.

همچنین بخوانید: پیامک رمانتیک زمستانی

از سراسر وب

خرید آنلاین کتاب با بهترین قیمت ها از نویسندگان و مترجمان بزرگ ایران و جهان؛ برای دیدن تخفیف ها از سایت ما دیدن فرمایید.

برای دیدن بهترین و به روزترین فیلم ها  و دانلود سریال ها و فیلم های خارجی کلیک کنید.

برای آشنایی با نکات همسرداری برای خانم ها و آموزش هایی برای زندگی و روابط بهتر با ما همراه باشید.

چگونه پیج اینستاگرام خود را بازیابی کنیم؟ بازگردانی پیج اینستاگرام بصورت تخصصی و با نرم افزارهای کاربردی و روشهای تضمینی و بدون آسیب.

لیست غذاهای ایرانی و فوت و فن ها و آموزش های دقیق آنها را بصورت رایگان دریافت کنید و یاد بگیرید. با آشپزهای حرفه ای همراه شوید.

آشپزی را به آسانی یاد بگیرید؛ برای دیدن بهترین آموزش آشپزی و پخت غذاهای ایرانی و خارجی و انواع کیک و شیرینی کلیک کنید.

تازه ترین کتاب ها در همه زمینه ها را با قمیت مناسب در فروشگاه کتاب ابوعطا ببینید؛ پاتوق دوستداران کتاب و کتابخوانی

اگر دوست دارید به همسرتان هدیه بدهید برای خرید ساعت مچی زنانه ، خرازی واچ بهترین است

اگر وقت کافی برای طراحی گرافیکی ندارید با هزینه ای اندک بهترین پروژه آماده را داشته باشید

آشنایی با انواع مدل مختلف کیک ؛ تزیین و آماده سازی شیرینی های خوشمزه خانگی

بهترین قیمت تاب ریلکسی در ایران ؛ برای یک آخر هفته ی خوب در کنار خانواده

با کمترین هزینه یک کتابخانه شخصی داشته باشید و از مطالعه لذت ببرید

با استفاده از یک طرح توجیهی خوب ، می توانید یک کسب و کار خوب داشته باشید

همین حالا بی حالی و خستگی های اول صبح را با درمان کردن بی خوابی از بین ببرید

شماره سازندگان ساختمان در ایران در سال 1400 + پروژه های در دست ساخت

ساعت با قیمت خوب میخواهید؟ ساعت هوشمند شیائومی وارد بازار شد

بهترین کولر گازی برای شرایط سخت آب و هوایی کولر گری مدل S4 MATIC-J24H1 است

با گارانتی موزر خیالتان از بابت اورجینال بودن ماشین اصلاح راحت است

قیمت خانه در ترکیه کاهش یافت ، دریافت قیمت روز خرید ملک در ترکیه ؛ ترک گشت

همچنین ببینید

پردرآمدترین صنایع جهان کدامند؟

در ماه مه 2017 ، دارایی خالص دارایی های 500 ثروتمند جهان تقریباً 4.8 تریلیون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *