خانه » دسته بندی پست » اس ام اس های مناسبتی » روز جهانی زنبور ؛ این حشرات شگفت انگیز

روز جهانی زنبور ؛ این حشرات شگفت انگیز

همه ی ما با زنبورها آشنا هستیم و میدانیم که نتایج تلاش آنها چه تاثیرات مثبتی در زندگی مان میگذارد پس اختصاص یک روز جهانی به این حشرات عجیب نیست. اخیراً نگرانی ها در مورد زنبور عسل افزایش پیدا کرده، زیرا بعضی از آن ها در معرض خطر هستند و باید کاری برای آن ها انجام داد. روز جهانی زنبور عسل برای آموزش دادن به افراد، در مورد اهمیت زنبور ها و چگونگی کمک آن ها به حفظ طبیعت و آینده ایجاد شده است. اگر می خواهید به حفظ این حشرات از خطر انقراض کمک کنید، باید بدانید که روز جهانی زنبور عسل به چه منظور ایجاد شده است.

تاریخچه روز جهانی زنبور عسل

سالهاست که روز 20 ماه می میلادی به عنوان روز جهانی زنبور تعیین شده است. روز جهانی زنبور عسل، مربوط به یک فرد بسیار مهم و اثرگذار می باشد که نام آن “آنتون جانسا” است، فردی که تکنیک های نگهداری از زنبور عسل را در قرن 18 معرفی کرد و یکی از اولین افرادی بود که اهمیت زنبور عسل را در کل جهان اعلام کرد. از آن زمان به بعد، نگهداری از زنبور عسل، یک کار ضروری در اکوسیستم جهانی و سیستم اقتصاد شد.

چنانچه در نمناک اشاره شده است بسیاری از افراد اهمیت زنبورعسل را نمی دانستند و یا اینکه نمی دانستند چگونه باید از آن ها محافظت کنند تا اینکه روز جهانی زنبور عسل بدین منظور نامگذاری شد.

بسیاری از کشور ها روز جهانی زنبور عسل را برای افزایش آگاهی در مورد اهمیت زنبورها تعیین کردند، زیرا زنبور ها در معرض خطرات شدید به دلیل فعالیت های انسانی هستند. علت آن هم استفاده از آفت کش ها برای کشتن حشرات دیگر، سموم کشاورزی، تغییرات کاربری زمین و سایر مشکلات است که به طور مداوم اثر مخربی روی کلونی زنبور ها دارد.

روز جهانی زنبور عسل به انسان ها کمک می کند تا بفهمند اهمیت زنبور عسل چیست و آن ها چه کاری برای محیط انجام می دهند. تقریباً 35 درصد دانه های کشاورزی در کل جهان وابسته به فعالیت زنبورهاست. 90 درصد رشد گیاهان با گل های وحشی وابسته به زنبور عسل هستند.

آنها هم چنین به اکوسیستم موجود در کل جهان کمک می کنند به همین دلیل کشور های بزرگی با انجام این محاسبات، برنامه های متنوعی را در سراسر جهان تعیین کردند تا آگاهی افراد را در مورد نگهداری از زنبور عسل و کاری که می توانند انجام دهند، افزایش دهند.

در این روز همچنین به گرده افشان های دیگر مانند پروانه ها هم اشاره می شود که همگی حیوانات ضروری برای اکو سیستم محسوب می شوند. زنبورها و دیگر مخلوقات خداوند به مبارزه با مشکلات در سطح جهانی مانند گرسنگی جهانی کمک می کنند و خودشان را با شرایط اقلیمی سازگار می کنند.

اگر به زنبورها به عنوان مخلوقات اعجاب انگیز نگاهی بیندازیم، متوجه کار مهم آن ها می شویم. جالب است بدانید که زنبور ها با حرکات خاصی شبیه به رقص با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و عسلی که درست می کنند؛ به عنوان درمان برای دهها بیماری همچون زخم ها و سوختگی ها استفاده می شود.

هزاران سال است که زنبور ها در کره زمین وجود دارند و اولین زنبور تقریبا 100 میلیون سال پیش وجود داشته است. زنبور ها اولین گونه هایی هستند که مورد شناسایی قرار گرفتند. آن ها از گرده گل، شهد و همچنین دیگر حشرات تغذیه می کنند و برای زمین و اهالی اش بسیار فایده دارند.

جملاتی به مناسبت روز جهانی زنبور

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

_ Pleasant words are like a honeycomb they can help to sweeten your soul and to calm your bones. Wish you a very happy world Bee Day.

کلمات خوشایند شبیه به کندوی عسل هستند و می توانند به شیرینی روح و آرام کردن درد استخوان ها کمک کنند. امیدواریم که در روز جهانی زنبور، اتفاقات خوبی برایتان رقم بخورد.

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

_ Home is where the honey is. Best wishes on World Bee Day.

جایی را می توان خانه نامید که در آن عسل وجود داشته باشد. بهترین آرزو ها برای روز جهانی زنبور.

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

_ The busy bee has no time for sorrow or sadness. Wish you a very happy world Bee Day.

یک زنبور آنقدر مشغله دارد که زمانی برای غم و ناراحتی نخواهد داشت. روز شادی را در روز جهانی زنبور برایتان آرزومندیم.

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

_ On the day on the world Bee Day we must remember that we need bees in our ecosystem and not killer seeds. Happy world Bee Day.

در روز جهانی زنبور باید به خاطر بیاوریم که ما در اکوسیستم به زنبور ها نیاز داریم تا محصولات کشاورزی از بین نروند. روز جهانی زنبور مبارک.

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

_ Plant a number of seeds in clumps and not a single plant to be able to attract pollinators. Help to save and protect them. Best wishes on World Bee Day.

چند دانه را به صورت خوشه ای بکار . فقط به یک گیاه جداگانه اکتفا نکن تا این گیاهان در کنار هم بتوانند گرده افشان ها را به خودشان جذب کنند و با انجام این کار به حفظ و مراقبت محیط زیست کمک کنند. بهترین آرزو ها در روز جهانی زنبور.

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

_ Create awareness and help to draw the attention of the people to the essential role bees and other pollinators play in keeping people and the planet healthy. Happy World Bee Day.

آگاهی ایجاد کن و توجه دیگران را به نقش ضروری زنبور ها و دیگر گرده افشان ها برای حفظ سلامت سیاره زمین بالا ببر. روز جهانی زنبور مبارک.

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

_ Handle a book like a bee handles a flower. With love. Extract its sweetness but do not damage it. Best wishes on world Bee Day.

شبیه به یک زنبوری که گلی را نگه می دارد ، یک کتاب در دستت بگیر و با عشق این کار را انجام بده. شیرینی آن را بیرون بکش اما به آن آسیب نزن. بهترین آرزو ها در روز جهانی زنبور

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

_ Remember on the occasion of World Bee day that when all the bees thrive, we thrive with them. Wish you a very happy world Bee Day.

در این روز مهم به یاد بسپار تا زمانی که همه زنبور ها زنده باشند، ما هم زندگی می کنیم. آرزوی یک روز شاد در روز جهانی زنبور.

_-_-_—♥️ ♥️ ♥️—_-_-_

_ To get the honey out we always need a bee. Wish you a very happy world Bee Day.

برای استخراج عسل، همیشه یک زنبور نیاز است. برایت شادترین روز جهانی زنبور را آرزومندم.

 

_ On the occasion of this World Bee Day take an oath to not use pesticides in your garden to save and protect the bees. Happy World Bee Day.

در روز جهانی زنبور با خودت عهد ببند که برای حفظ زنبور ها در باغچه ات از آفت کش استفاده نکنی. روز جهانی زنبور مبارک

_ Life is like a flower and love is like the honey in it, its essence and bees the measure to get the essence. Best wishes on World Bee Day.

زندگی شبیه به یک گل و عشق شبیه به عسل داخل آن است. ضرورت وجود عسل و گل فقط توسط زنبور شناسانده می شود. بهترین آرزو ها در روز جهانی زنبور

از سراسر وب

طراحی ویلا با بهترین به روزترین امکانات و شیوه های دنیا؛ و طراحی دکوراسیون، بازسازی ویلا، طراحی و اجرای نما و صدها خدمات با کیفیت بالا را از ما بخواهید.

نمونه های برتر پروژه پریمیر حرفه ای، افترافکت، آگهی ترحیم لایه باز و قالب های آماده اینستاگرام در سایت ایزی دیزاین ثبت شده اند.برای دیدن آنها با ما همراه باشید.

با ایجاد یک سایت کسب و کارتان را رونق ببخشید.  طراحی سایت در ارومیه با هزینه مناسب برای شرکت ها، آموزشگاه ها، سالن های زیبایی و..

معتبرترین و بهترین فروشگاه لپ تاپ و لوازم جانبی گیمینگ در ایران را می شناسید؟

بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران، ساخته شد. دستگاهی پرتوان و با کیفیت برای حفظ تندرستی شما. لینک را دنبال کنید.

برای دیدن لیست رشته های کارشناسی ارشد و بررسی کدرشته های و ظرفیت های امسال، شرایط ورود و نکات مهم در این باره با ما همراه باشید.

یکی از راه های دوری از مراکز شلوغ درمانی، انجام آزمایش های لازم مانند خون یا چکاپ و یا انجام تست های کرونا در منزل است که از بسیاری جنبه ها به صرفه تر و بهتر است..

نمایندگی مجاز تشک های رویال ارایه دهنده محصولات اصل و با کیفیت در ایران.. به راحتی و زیباسازی فضای خانه تان فکر کنید.

آیا به این فکر می کنید که کسب و کاری اینترنتی راه اندازی کنید و به طراحی سایت نیاز دارید؟ پس با حرفه ای های این هنر امروزی همراه شوید.

اگر به دنبال کابل های با کیفیت برای شبکه یا دوربین های مخفی هستید و از تصاویر بی کیفیت خسته شده اید به سایت ویسمن کابل سر بزنید.. و کابل های rg59 با کیفیت را ببینید.

انتخاب مقصد از شما و رزور لحظه ای و فوری و قیمت های خوب برای خرید بلیط هواپیما از ما.. برای انتخاب یک سفر آرام و امن کلیک کنید.

اگر به دنبال یک سفر ایمن و با کیفیت هستید؛ و دوست دارید درباره تورهای داخلی و خارجی اطلاعاتی بدست آورید یا هتل و بلیط هواپیما رزرو کنید با ما همراه باشید. تور اسکنر ارایه دهنده بهترین پیشنهادها در این زمینه می باشد.

برای خرید اینترنتی فرش فانتزی و دیدن بهترین مدل ها و با کیفیت ترین کارها، تخفیف ها و قیمت های دیجی فرش را ببینید.

به روزترین مدل های آرایش صورت و تازه ترین محصولات آرایشی 2021 را در سایت گل انار ببینید.

انتخاب قالب پست اینستاگرام راهکارهایی برای بهتر و بیشتر دیده شدن پست ها و استوری ها و همچنین زیباسازی و جذب مشتریان در کسب و کار هستند.

خرید آنلاین کتاب با بهترین قیمت ها از نویسندگان و مترجمان بزرگ ایران و جهان؛ برای دیدن تخفیف ها از سایت ما دیدن فرمایید.

برای دیدن بهترین و به روزترین فیلم ها  و دانلود سریال ها و فیلم های خارجی کلیک کنید.

برای آشنایی با نکات همسرداری برای خانم ها و آموزش هایی برای زندگی و روابط بهتر با ما همراه باشید.

چگونه پیج اینستاگرام خود را بازیابی کنیم؟ بازگردانی پیج اینستاگرام بصورت تخصصی و با نرم افزارهای کاربردی و روشهای تضمینی و بدون آسیب.

لیست غذاهای ایرانی و فوت و فن ها و آموزش های دقیق آنها را بصورت رایگان دریافت کنید و یاد بگیرید. با آشپزهای حرفه ای همراه شوید.

آشپزی را به آسانی یاد بگیرید؛ برای دیدن بهترین آموزش آشپزی و پخت غذاهای ایرانی و خارجی و انواع کیک و شیرینی کلیک کنید.

تازه ترین کتاب ها در همه زمینه ها را با قمیت مناسب در فروشگاه کتاب ابوعطا ببینید؛ پاتوق دوستداران کتاب و کتابخوانی

اگر دوست دارید به همسرتان هدیه بدهید برای خرید ساعت مچی زنانه ، خرازی واچ بهترین است

اگر وقت کافی برای طراحی گرافیکی ندارید با هزینه ای اندک بهترین پروژه آماده را داشته باشید

آشنایی با انواع مدل مختلف کیک ؛ تزیین و آماده سازی شیرینی های خوشمزه خانگی

بهترین قیمت تاب ریلکسی در ایران ؛ برای یک آخر هفته ی خوب در کنار خانواده

با کمترین هزینه یک کتابخانه شخصی داشته باشید و از مطالعه لذت ببرید

با استفاده از یک طرح توجیهی خوب ، می توانید یک کسب و کار خوب داشته باشید

همین حالا بی حالی و خستگی های اول صبح را با درمان کردن بی خوابی از بین ببرید

شماره سازندگان ساختمان در ایران در سال 1400 + پروژه های در دست ساخت

ساعت با قیمت خوب میخواهید؟ ساعت هوشمند شیائومی وارد بازار شد

بهترین کولر گازی برای شرایط سخت آب و هوایی کولر گری مدل S4 MATIC-J24H1 است

با گارانتی موزر خیالتان از بابت اورجینال بودن ماشین اصلاح راحت است

قیمت خانه در ترکیه کاهش یافت ، دریافت قیمت روز خرید ملک در ترکیه ؛ ترک گشت

همچنین ببینید

اس ام اس آذری – اسمس جدید

آذری از سراسر وب طراحی ویلا با بهترین به روزترین امکانات و شیوه های دنیا؛ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *