خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » مفیدترین راه برای خوابیدن چیست؟ – مجله اینترنتی زندگی

مفیدترین راه برای خوابیدن چیست؟ – مجله اینترنتی زندگی

به گفته محققان، خوابیدن به پهلو برای ستون فقرات مفید است.

خوابیدن به پهلو یا پشت روی شکم می تواند باعث ناراحتی ستون فقرات شما شود. به گفته محققان، خوابیدن به پشت و شکم حتی ممکن است ظاهر ستون فقرات شما را برای برخی افراد تغییر دهد. کسانی که از کمردرد رنج می برند یا کسانی که می خواهند از آن پیشگیری کنند، بهتر است به پهلو بخوابند تا نتیجه مثبت آن را درک کنند.
به گفته محققان، استفاده از یک بالش کوچک بین زانوها می تواند فشار روی ماهیچه ها و رشته های عصبی متصل به ستون فقرات را کاهش دهد.

8 نوع حالت خوابیدن و تاثیر آن بر سلامت بدن

1- خوابیدن به پشت، بازوها بالا

– مفید برای کمر و صورت
به این حالت خواب حالت "ستاره دریایی" نیز می گویند. در این حالت فرد به پشت دراز می کشد و دست هایش در بالا و دو طرف بالش قرار می گیرد. این وضعیت خواب برای کمر خوب است.

فرقی نمی کند دست های خود را در دو طرف بالش قرار دهید یا نه، خوابیدن به پشت نیز برای پوست شما مفید است اگر دست های خود را روی صورت خود قرار ندهید. این نوع خواب از ایجاد چین و چروک در صورت و پوست سینه جلوگیری می کند. به طور کلی خوابیدن به پشت باعث کاهش سوزش سر دل می شود. این وضعیت خوابیدن در خانم ها احتمال افتادگی سینه ها را در سنین بالا کاهش می دهد.

با این حال، ستاره های دریایی بیشتر به آپنه خواب و خروپف مبتلا می شوند. از دیگر نقاط ضعف این بیماری می توان به فشار زیاد روی تاندون های شانه و کاهش جریان خون موضعی اشاره کرد که اغلب منجر به تاندونیت (التهاب تاندون ها) می شود.

2- به پشت دراز بکشید، بازوها در راستای بدن باشند:

– برای گردن مفید است

خوابیدن به پشت و بازوها به پهلو بهترین حالت خوابیدن برای سلامتی شماست. این روش خوابیدن برای ستون فقرات و گردن مفید است. البته مراقب باشید از بالش های خیلی بلند و نامناسب استفاده نکنید. تنها عیب این حالت خواب تاثیر آن بر تنفس است. افرادی که اینگونه می خوابند بیشتر از دیگران نفخ می کنند. در واقع خوابیدن به پشت می تواند راه های هوایی را مسدود کند که به آن «آپنه خواب» می گویند.

3- روی شکم خوابیدن

-. مواظب گردنت باش

خوابیدن روی شکم برای سلامتی مضر است. سعی کنید هرگز در این حالت نخوابید. این وضعیت خوابیدن باعث کمردرد، گردن درد و چین و چروک صورت می شود. خوابیدن روی شکم در زنان نیز می تواند به پوست سینه شما آسیب برساند و در طولانی مدت باعث درد مفاصل شود. تنها مزیت این نوع خواب کاهش احتمال خروپف و نفخ در شب است.

البته وقتی فردی روی شکم دراز می کشد و سر خود را در بالش فرو می برد، نمی تواند به درستی نفس بکشد. بنابراین، انسان باید سر خود را در جهتی قرار دهد که بتواند نفس بکشد; این باعث درد در گردن، سر و شانه می شود. خوابیدن روی شکم می تواند باعث دندان قروچه ( دندان قروچه ) و درد در ناحیه فک یا سردرد شود.

4- وضعیت جنینی

– باعث کمردرد و گردن درد می شود

این وضعیت دقیقاً مانند وضعیت جنین در رحم مادر است. در وضعیت جنینی، فرد به پهلو دراز می کشد، پاهایش را به سمت شکم جمع کرده، چانه را نزدیک بازوها و دستانش را خم کرده است.
اکثر افراد به این شکل می خوابند و وضعیت نسبتا راحت به حساب می آید، اما وضعیت خواب جنین باعث کمردرد و گردن درد می شود. علاوه بر این، انحنای رو به پایین بدن مانع از تنفس عمیق می شود. در عوض، وضعیت جنین برای افرادی که خروپف می کنند و برای زنان باردار خوب است.

خوابیدن به پشت خطر افتادگی سینه ها را در زنان مسن کاهش می دهد

5- به پهلو دراز بکشید، بازوها هم راستا با بدن

– مراقب چین و چروک و چین و چروک پوست باشید

کارشناسان بر این باورند که خوابیدن به پهلو برای ستون فقرات شما مفید است. دراز کشیدن به پهلو و قرار دادن بازوها در راستای بدن به نرمال نگه داشتن ستون فقرات شما کمک می کند. به این ترتیب کمردرد و گردن درد را کاهش می دهد.

به گفته متخصصان، خوابیدن به پهلو و همچنین استفاده از یک بالش کوچک بین زانوها می تواند فشار زیاد روی مهره های کمر و همچنین عضلات و رشته های عصبی متصل به ستون فقرات را کاهش دهد. خوابیدن به پهلو باعث کاهش رفلاکس اسید معده (بازگشت اسید معده به مری)، کاهش خروپف می شود و برای خواب در دوران بارداری مفید است. این نوع خواب از آپنه خواب نیز جلوگیری می کند.

مشکل اصلی خوابیدن به پهلو تاثیر آن بر پوست است. افرادی که به طور منظم در این حالت می خوابند بیشتر در معرض چین و چروک هستند زیرا پوست با بالش و زمین تماس پیدا می کند. افتادگی سینه در زنانی که در این حالت می خوابند نیز بیشتر است.

6- به پهلو دراز بکشید، دستها جلوی بدن

– در این نوع خواب احتمال بروز کمردرد وجود دارد

به پهلو دراز کشیدن و قرار دادن دست ها در مقابل بدن فوایدی مشابه با دراز کشیدن به پهلو و قرار دادن دست ها در راستای بدن دارد. البته در این شرایط به دلیل مشکل در جریان خون و فشار روی اعصاب، احتمال بروز کمردرد و درد بازو وجود دارد.

7- خوابیدن به پهلوی چپ یا راست

شانه ها و پاها در عذاب

اگر به پهلو می خوابید، باید مراقب باشید که به پهلوی چپ بخوابید یا راست. خوابیدن به پهلوی راست باعث افزایش سوزش سر دل می شود. اگر خوابیدن به پهلوی چپ به اندام های داخلی مانند کبد، ریه ها و معده آسیب می رساند. پزشکان به زنان باردار توصیه می کنند که به پهلوی چپ بخوابند، اما بهتر است مراقب باشند که مدام به یک پهلو نخوابند. خوابیدن طولانی مدت به یک طرف فشار زیادی به شانه ها و پاها وارد می کند.

تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد افرادی که همیشه به یک طرف می خوابند بیشتر در معرض ابتلا به سنگ کلیه هستند. مطالعات روی 93 بیمار مبتلا به سنگ کلیه نشان داده است که 79 درصد از این افراد در سمتی که دراز کشیده اند سنگ کلیه دارند.

خوابیدن به پهلوی راست باعث افزایش سوزش سر دل می شود

8- خوابیدن با چند بالش

– ف مفید برای ستون فقرات

به هر حال، هر کدام از ما عادات خاص خود را داریم و خواب نیز از این قاعده مستثنی نیست. وضعیت خواب خود را تا حد امکان اصلاح کنید، اما در هر صورت بهتر است از چند بالش برای داشتن خوابی راحت استفاده کنید.
افرادی که به پشت می خوابند می توانند یک بالشتک کوچک زیر کمر خود قرار دهند. قرار دادن یک بالش کوچک دیگر در زیر ران ها برای افرادی که به پشت می خوابند، حمایت بیشتری از مفاصل آنها می کند.
افرادی که به پهلو می خوابند باید یک بالش کوچک بین زانوهای خود قرار دهند.

توصیه می شود برای حفظ انحنای طبیعی گردن از بالش های ارتوپدی زیر سر خود استفاده کنید. بالش های طبی در کاهش فشار روی گردن و قسمت فوقانی ستون فقرات، حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات، حفظ موقعیت مناسب سر نسبت به بدن و کاهش فشارهای ستون فقرات موثر هستند.

بالش های طبی می توانند در موارد آرتروز گردن یا ناراحتی های ستون فقرات مانند دیسک کمر و سایر مشکلات مفید باشند. بالش های طبی همچنین به حفظ موقعیت صحیح ستون فقرات در قسمت های فوقانی (گردن) و پایین (پشت) ستون فقرات کمک می کنند. بالش های طبی با توجه به مواد پلی اورتان و ساختمان منحنی و شیاردار، می توانند از تعریق زیاد در هنگام خواب نیز جلوگیری کنند.

از سراسر وب

طراحی ویلا با بهترین به روزترین امکانات و شیوه های دنیا؛ و طراحی دکوراسیون، بازسازی ویلا، طراحی و اجرای نما و صدها خدمات با کیفیت بالا را از ما بخواهید.

نمونه های برتر پروژه پریمیر حرفه ای، افترافکت، آگهی ترحیم لایه باز و قالب های آماده اینستاگرام در سایت ایزی دیزاین ثبت شده اند.برای دیدن آنها با ما همراه باشید.

با ایجاد یک سایت کسب و کارتان را رونق ببخشید.  طراحی سایت در ارومیه با هزینه مناسب برای شرکت ها، آموزشگاه ها، سالن های زیبایی و..

معتبرترین و بهترین فروشگاه لپ تاپ و لوازم جانبی گیمینگ در ایران را می شناسید؟

بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران، ساخته شد. دستگاهی پرتوان و با کیفیت برای حفظ تندرستی شما. لینک را دنبال کنید.

برای دیدن لیست رشته های کارشناسی ارشد و بررسی کدرشته های و ظرفیت های امسال، شرایط ورود و نکات مهم در این باره با ما همراه باشید.

یکی از راه های دوری از مراکز شلوغ درمانی، انجام آزمایش های لازم مانند خون یا چکاپ و یا انجام تست های کرونا در منزل است که از بسیاری جنبه ها به صرفه تر و بهتر است..

نمایندگی مجاز تشک های رویال ارایه دهنده محصولات اصل و با کیفیت در ایران.. به راحتی و زیباسازی فضای خانه تان فکر کنید.

آیا به این فکر می کنید که کسب و کاری اینترنتی راه اندازی کنید و به طراحی سایت نیاز دارید؟ پس با حرفه ای های این هنر امروزی همراه شوید.

اگر به دنبال کابل های با کیفیت برای شبکه یا دوربین های مخفی هستید و از تصاویر بی کیفیت خسته شده اید به سایت ویسمن کابل سر بزنید.. و کابل های rg59 با کیفیت را ببینید.

انتخاب مقصد از شما و رزور لحظه ای و فوری و قیمت های خوب برای خرید بلیط هواپیما از ما.. برای انتخاب یک سفر آرام و امن کلیک کنید.

اگر به دنبال یک سفر ایمن و با کیفیت هستید؛ و دوست دارید درباره تورهای داخلی و خارجی اطلاعاتی بدست آورید یا هتل و بلیط هواپیما رزرو کنید با ما همراه باشید. تور اسکنر ارایه دهنده بهترین پیشنهادها در این زمینه می باشد.

برای خرید اینترنتی فرش فانتزی و دیدن بهترین مدل ها و با کیفیت ترین کارها، تخفیف ها و قیمت های دیجی فرش را ببینید.

به روزترین مدل های آرایش صورت و تازه ترین محصولات آرایشی 2021 را در سایت گل انار ببینید.

انتخاب قالب پست اینستاگرام راهکارهایی برای بهتر و بیشتر دیده شدن پست ها و استوری ها و همچنین زیباسازی و جذب مشتریان در کسب و کار هستند.

خرید آنلاین کتاب با بهترین قیمت ها از نویسندگان و مترجمان بزرگ ایران و جهان؛ برای دیدن تخفیف ها از سایت ما دیدن فرمایید.

برای دیدن بهترین و به روزترین فیلم ها  و دانلود سریال ها و فیلم های خارجی کلیک کنید.

برای آشنایی با نکات همسرداری برای خانم ها و آموزش هایی برای زندگی و روابط بهتر با ما همراه باشید.

چگونه پیج اینستاگرام خود را بازیابی کنیم؟ بازگردانی پیج اینستاگرام بصورت تخصصی و با نرم افزارهای کاربردی و روشهای تضمینی و بدون آسیب.

لیست غذاهای ایرانی و فوت و فن ها و آموزش های دقیق آنها را بصورت رایگان دریافت کنید و یاد بگیرید. با آشپزهای حرفه ای همراه شوید.

آشپزی را به آسانی یاد بگیرید؛ برای دیدن بهترین آموزش آشپزی و پخت غذاهای ایرانی و خارجی و انواع کیک و شیرینی کلیک کنید.

تازه ترین کتاب ها در همه زمینه ها را با قمیت مناسب در فروشگاه کتاب ابوعطا ببینید؛ پاتوق دوستداران کتاب و کتابخوانی

اگر دوست دارید به همسرتان هدیه بدهید برای خرید ساعت مچی زنانه ، خرازی واچ بهترین است

اگر وقت کافی برای طراحی گرافیکی ندارید با هزینه ای اندک بهترین پروژه آماده را داشته باشید

آشنایی با انواع مدل مختلف کیک ؛ تزیین و آماده سازی شیرینی های خوشمزه خانگی

بهترین قیمت تاب ریلکسی در ایران ؛ برای یک آخر هفته ی خوب در کنار خانواده

با کمترین هزینه یک کتابخانه شخصی داشته باشید و از مطالعه لذت ببرید

با استفاده از یک طرح توجیهی خوب ، می توانید یک کسب و کار خوب داشته باشید

همین حالا بی حالی و خستگی های اول صبح را با درمان کردن بی خوابی از بین ببرید

شماره سازندگان ساختمان در ایران در سال 1400 + پروژه های در دست ساخت

ساعت با قیمت خوب میخواهید؟ ساعت هوشمند شیائومی وارد بازار شد

بهترین کولر گازی برای شرایط سخت آب و هوایی کولر گری مدل S4 MATIC-J24H1 است

با گارانتی موزر خیالتان از بابت اورجینال بودن ماشین اصلاح راحت است

قیمت خانه در ترکیه کاهش یافت ، دریافت قیمت روز خرید ملک در ترکیه ؛ ترک گشت

همچنین ببینید

خواص تکان دهنده مخلوط آب و زردچوبه

خواص جالب و تکان دهنده آب زردچوبه; با خوردن روزانه آب زردچوبه، این 6 اتفاق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *