خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » چگونه بدون ورزش وزن کم کنیم؟

چگونه بدون ورزش وزن کم کنیم؟

برای کسی که از ورزش لذت نمی برد و آن را دوست ندارد ، سخت است که خود را مجبور به انجام تمرینات تکراری هر روز با هدفی مانند کاهش وزن کنید ، مگر اینکه راهی برای کاهش وزن بدون ورزش پیدا کند!

به گزارش آلاماتو و به نقل از مجله تناسب اندام ؛ آیا می توانید بدون ورزش وزن کم کنید؟ آره! آیا بهترین ظاهر خود را خواهید یافت؟ خیر ، خانم های عزیز ، در این مقاله خواهید دید که چگونه می توانید کالری دریافتی و ورزش هفتگی خود را به حداکثر برسانید تا به اندام مورد نظر خود برسید.

من در گاراژ خانه ام تمرین می کنم ، جایی که گاهی اوقات این س questionsالات را از خود می پرسم: "آیا برای کاهش وزن باید همه این تمرینات را انجام دهم؟" یا "من سخت تمرین می کنم ، پس چرا وزن کم نمی کنم؟"

پاسخهای من بسیار ساده بود:

"نه ، برای کاهش وزن نیازی به ورزش نیست." یا "شما همه آن تمرینات را انجام می دهید اما وزن خود را کاهش نمی دهید زیرا همچنان کالری زیادی می خورید."

در واقع دلیل اصلی این امر میزان کالری مصرف شده و سوزانده شده است. برای کاهش وزن به روش سالم ، ما نیاز به ترکیبی از کاهش کالری و ورزش داریم. برخی از مشتریان من فکر می کنند که ورزش تنها راه حل است.

آنها معتقدند که چند ساعت ورزش سنگین و وزنه زدن پاسخ تمام مشکلات آنها خواهد بود. آنها فکر می کنند وزن به راحتی کاهش می یابد. اما آنها اشتباه می کنند!

در واقع ، اگر هفته ای سه تمرین سخت انجام دهید که در هر جلسه 1000 کالری بسوزانند ، فقط آنقدر کالری می سوزانید که نیم کیلو وزن کم کنید! و از طرف دیگر ، شما می توانید به راحتی این کمبود کالری را با خوردن یک وعده غذایی اضافی در روز یا یک وعده غذایی پرچرب در هفته جبران کنید. به همین راحتی!

بنابراین می بینید که اگرچه ورزش به شما کمک می کند سالم تر شوید ، اما ممکن است منجر به کاهش وزن مورد نظر شما نشود. ممکن است از ادامه این روند بیزار شوید ، زیرا سخت تمرین می کنید اما نتایج قابل مشاهده را مشاهده نمی کنید.

وزن کم کنید ، ورزش کنید و بهترین ظاهر خود را داشته باشید

حقیقت این است: اگر نیاز به کاهش وزن قابل توجهی دارید ، تنها با کاهش کالری می توانید به هدف خود برسید. کاهش 500 کالری از مصرف روزانه شما معادل یک پوند کاهش وزن در هفته خواهد بود. اما لطفاً توجه داشته باشید که وقتی به این ترتیب وزن کم می کنید ، نه تنها چربی ، بلکه ماهیچه های خود را نیز از دست می دهید!

عضله برای ایجاد یا حفظ بدن سالم و خوش فرم ضروری است. بنابراین شما باید در هنگام کاهش وزن عضله بسازید یا عضله را حفظ کنید. تنها راه حفظ توده عضلانی هنگام رژیم گرفتن ، ورزش و توجه بیشتر به تمرینات با وزنه است.

این نمونه ای از فرمول کاهش وزن است که من در تمریناتم از آن استفاده می کنم. این مثال به وضوح نشان می دهد که چگونه ترکیب کاهش کالری و ورزش می تواند به کاهش وزن با هم کمک کند.

فرمول کاهش وزن من

اگر یک زن 80 کیلوگرمی برای حفظ وزن فعلی خود به 2375 کالری نیاز داشته باشد و میزان کالری دریافتی خود را 776 کالری در روز برای دستیابی به رژیم 1500 کالری کاهش دهد ، 5435 کالری در هفته ذخیره می کند. اگر فعالیت بدنی خود را به 300 کالری در روز برساند ، هفته ای 2100 کالری دیگر می سوزاند.

اگر کالری هایی را که او با کاهش مصرف غذا و کالری ای که با ورزش می سوزاند ، جمع کنید ، این مقدار برابر با 7،526 کالری در هفته است که برابر با کاهش 1 کیلوگرم در هفته است. این مقدار به طور متوسط ​​کاهش وزن است و ممکن است هفته به هفته متفاوت باشد. اگر نسبتاً سالم هستید و هیچ گونه اختلال متابولیکی در بدن خود ندارید ، این فرمول برای شما نیز صادق است.

اگر فقط با رژیم غذایی وزن خود را کاهش دهید ، توده عضلانی خود را از دست خواهید داد. نتیجه این است که شما به وضوح قدرت کمتری کسب می کنید و در عین حال ترکیب بدن شما تغییر می کند. اگرچه ممکن است کم وزن باشید ، BMI (شاخص توده بدنی) شما ممکن است آنطور که می خواهید تغییر نکند.

پس از کاهش وزن از درصد چربی بیشتر خودداری کنید

عیب بزرگ کاهش وزن بدون ورزش این است که وقتی کالری دریافتی شما به حالت عادی بازگردد ، وزن شما افزایش می یابد! وقتی بعد از کاهش وزن بدون ورزش دوباره وزن اضافه می کنید ، به طور خودکار توده عضلانی از دست رفته را بازیابی نمی کنید. و این بار بیشتر وزن اضافی شما به صورت ذخیره چربی خواهد بود ، بنابراین درصد چربی بدن شما بیشتر از قبل از کاهش وزن اولیه خواهد بود!

اگر این الگوی رفتاری را تکرار کنید ، به سندرم UU مبتلا می شوید که همه ما با آن آشنا هستیم. هر بار که بدون ورزش وزن کم می کنید و سپس مقداری وزن اضافه می کنید ، ترکیب بدن خود را بدتر می کنید! چاق تر می شوید و عضلات کمتری خواهید داشت.

ماهیچه کالری بیشتری نسبت به چربی می سوزاند ، بنابراین واضح است که هرچه نسبت عضله به چربی بیشتر باشد ، BMR (میزان مصرف کالری بدن) بیشتر است.

اگر از این الگو آنقدر استفاده کنید که BMI (شاخص توده بدنی) شما متعادل نباشد ، هر بار کاهش وزن برای شما سخت تر و سخت تر می شود ، زیرا نسبت چربی به ماهیچه بسیار غیر طبیعی است.

وزن شما افزایش می یابد ، حتی اگر وزن شما کمتر از زمان شروع رژیم باشد. نتیجه این است که شما می توانید وزن طبیعی داشته باشید ، اما درصد چربی بدن شما همچنان بالا است و در نتیجه شما ناسالم و بی حال هستید.

لاغری بدون ورزش بنابراین پاسخ من به اولین سوال این است:

بله ، شما می توانید بدون ورزش وزن کم کنید. فقط توجه داشته باشید که در دراز مدت ممکن است موفقیت بلند مدت خود را به خطر بیندازید.

و پاسخ سوال دوم این است:

شما همه این تمرینات را انجام می دهید اما وزن دلخواه خود را کاهش نمی دهید زیرا … نمی توانید رژیم بد را با ورزش جبران کنید. برای اینکه واقعاً موفق و راضی از بدن و وزن خود باشید ، باید از ترکیب ورزش و رژیم غذایی استفاده کنید. هیچ کدام به تنهایی پاسخگوی مشکل شما نیستند.

لطفاً هنگام کاهش کالری ، مواد مغذی را در اولویت قرار دهید. از گوشت ، سبزیجات و میوه های با کیفیت استفاده کنید. به بسته های غذایی تک نفره ، جایگزین های رژیمی و موارد مشابه تکیه نکنید. از غذاهای فرآوری شده و فست فودها خودداری کنید.

اگر از روشی منطقی استفاده کنید ، می توانید وزن دلخواه خود را کاهش دهید. از محتوای کالری غذای خود آگاه باشید ، هفته ای چندین بار ورزش کنید و روی تغذیه خوب تمرکز کنید.

از سراسر وب

طراحی ویلا با بهترین به روزترین امکانات و شیوه های دنیا؛ و طراحی دکوراسیون، بازسازی ویلا، طراحی و اجرای نما و صدها خدمات با کیفیت بالا را از ما بخواهید.

نمونه های برتر پروژه پریمیر حرفه ای، افترافکت، آگهی ترحیم لایه باز و قالب های آماده اینستاگرام در سایت ایزی دیزاین ثبت شده اند.برای دیدن آنها با ما همراه باشید.

با ایجاد یک سایت کسب و کارتان را رونق ببخشید.  طراحی سایت در ارومیه با هزینه مناسب برای شرکت ها، آموزشگاه ها، سالن های زیبایی و..

معتبرترین و بهترین فروشگاه لپ تاپ و لوازم جانبی گیمینگ در ایران را می شناسید؟

بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران، ساخته شد. دستگاهی پرتوان و با کیفیت برای حفظ تندرستی شما. لینک را دنبال کنید.

برای دیدن لیست رشته های کارشناسی ارشد و بررسی کدرشته های و ظرفیت های امسال، شرایط ورود و نکات مهم در این باره با ما همراه باشید.

یکی از راه های دوری از مراکز شلوغ درمانی، انجام آزمایش های لازم مانند خون یا چکاپ و یا انجام تست های کرونا در منزل است که از بسیاری جنبه ها به صرفه تر و بهتر است..

نمایندگی مجاز تشک های رویال ارایه دهنده محصولات اصل و با کیفیت در ایران.. به راحتی و زیباسازی فضای خانه تان فکر کنید.

آیا به این فکر می کنید که کسب و کاری اینترنتی راه اندازی کنید و به طراحی سایت نیاز دارید؟ پس با حرفه ای های این هنر امروزی همراه شوید.

اگر به دنبال کابل های با کیفیت برای شبکه یا دوربین های مخفی هستید و از تصاویر بی کیفیت خسته شده اید به سایت ویسمن کابل سر بزنید.. و کابل های rg59 با کیفیت را ببینید.

انتخاب مقصد از شما و رزور لحظه ای و فوری و قیمت های خوب برای خرید بلیط هواپیما از ما.. برای انتخاب یک سفر آرام و امن کلیک کنید.

اگر به دنبال یک سفر ایمن و با کیفیت هستید؛ و دوست دارید درباره تورهای داخلی و خارجی اطلاعاتی بدست آورید یا هتل و بلیط هواپیما رزرو کنید با ما همراه باشید. تور اسکنر ارایه دهنده بهترین پیشنهادها در این زمینه می باشد.

برای خرید اینترنتی فرش فانتزی و دیدن بهترین مدل ها و با کیفیت ترین کارها، تخفیف ها و قیمت های دیجی فرش را ببینید.

به روزترین مدل های آرایش صورت و تازه ترین محصولات آرایشی 2021 را در سایت گل انار ببینید.

انتخاب قالب پست اینستاگرام راهکارهایی برای بهتر و بیشتر دیده شدن پست ها و استوری ها و همچنین زیباسازی و جذب مشتریان در کسب و کار هستند.

خرید آنلاین کتاب با بهترین قیمت ها از نویسندگان و مترجمان بزرگ ایران و جهان؛ برای دیدن تخفیف ها از سایت ما دیدن فرمایید.

برای دیدن بهترین و به روزترین فیلم ها  و دانلود سریال ها و فیلم های خارجی کلیک کنید.

برای آشنایی با نکات همسرداری برای خانم ها و آموزش هایی برای زندگی و روابط بهتر با ما همراه باشید.

چگونه پیج اینستاگرام خود را بازیابی کنیم؟ بازگردانی پیج اینستاگرام بصورت تخصصی و با نرم افزارهای کاربردی و روشهای تضمینی و بدون آسیب.

لیست غذاهای ایرانی و فوت و فن ها و آموزش های دقیق آنها را بصورت رایگان دریافت کنید و یاد بگیرید. با آشپزهای حرفه ای همراه شوید.

آشپزی را به آسانی یاد بگیرید؛ برای دیدن بهترین آموزش آشپزی و پخت غذاهای ایرانی و خارجی و انواع کیک و شیرینی کلیک کنید.

تازه ترین کتاب ها در همه زمینه ها را با قمیت مناسب در فروشگاه کتاب ابوعطا ببینید؛ پاتوق دوستداران کتاب و کتابخوانی

اگر دوست دارید به همسرتان هدیه بدهید برای خرید ساعت مچی زنانه ، خرازی واچ بهترین است

اگر وقت کافی برای طراحی گرافیکی ندارید با هزینه ای اندک بهترین پروژه آماده را داشته باشید

آشنایی با انواع مدل مختلف کیک ؛ تزیین و آماده سازی شیرینی های خوشمزه خانگی

بهترین قیمت تاب ریلکسی در ایران ؛ برای یک آخر هفته ی خوب در کنار خانواده

با کمترین هزینه یک کتابخانه شخصی داشته باشید و از مطالعه لذت ببرید

با استفاده از یک طرح توجیهی خوب ، می توانید یک کسب و کار خوب داشته باشید

همین حالا بی حالی و خستگی های اول صبح را با درمان کردن بی خوابی از بین ببرید

شماره سازندگان ساختمان در ایران در سال 1400 + پروژه های در دست ساخت

ساعت با قیمت خوب میخواهید؟ ساعت هوشمند شیائومی وارد بازار شد

بهترین کولر گازی برای شرایط سخت آب و هوایی کولر گری مدل S4 MATIC-J24H1 است

با گارانتی موزر خیالتان از بابت اورجینال بودن ماشین اصلاح راحت است

قیمت خانه در ترکیه کاهش یافت ، دریافت قیمت روز خرید ملک در ترکیه ؛ ترک گشت

همچنین ببینید

خواص تکان دهنده مخلوط آب و زردچوبه

خواص جالب و تکان دهنده آب زردچوبه; با خوردن روزانه آب زردچوبه، این 6 اتفاق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *