خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » مفیدترین روش برای خوابیدن چیست؟ – مجله آنلاین زندگی

مفیدترین روش برای خوابیدن چیست؟ – مجله آنلاین زندگی

به گفته محققان ، خوابیدن به پهلو برای ستون فقرات مفید است.

خوابیدن به پهلو بهترین حالت استراحت برای بدن است. محققان افزودند: "خوابیدن به پشت یا روی شکم باعث ناراحتی ستون فقرات می شود. خوابیدن به پشت و شکم حتی ممکن است ظاهر ستون فقرات را برای برخی افراد تغییر دهد." کسانی که از کمردرد رنج می برند یا کسانی که می خواهند از آن جلوگیری کنند ، بهتر است به پهلو بخوابند تا نتیجه مثبت را درک کنند.
به گفته محققان ، استفاده از یک بالش کوچک بین زانوها می تواند فشار عضلات و رشته های عصبی متصل به ستون فقرات را کاهش دهد.

8 نوع مختلف وضعیت خواب و تاثیر آن بر سلامت بدن

1- به پشت بخوابید ، دست ها را بالا بگیرید

– مفید برای کمر و صورت

این حالت خواب را حالت "ستاره دریایی" نیز می نامند. در این حالت ، فرد به پشت دراز می کشد و دستانش در بالا و در دو طرف بالش قرار می گیرد. این حالت خوابیدن برای کمر مفید است.

فرقی نمی کند که دستان خود را در دو طرف بالش قرار دهید یا نه ، خوابیدن به پشت نیز برای پوست مفید است اگر دستان خود را روی صورت نگذارید. این نوع خواب از بروز چین و چروک روی صورت و پوست سینه جلوگیری می کند. به طور کلی خوابیدن به پشت سوزش سر دل را کاهش می دهد. این وضعیت خوابیدن در خانم ها احتمال افتادگی سینه ها را در سنین بالا کاهش می دهد.

با این حال ، ستاره دریایی به احتمال زیاد دچار آپنه خواب و خروپف می شود. سایر نقاط ضعف در این وضعیت شامل فشار زیاد بر تاندون های شانه و کاهش جریان خون موضعی است که اغلب منجر به تاندونیت (التهاب تاندون ها) می شود.

2- به پشت دراز بکشید ، بازوها را در راستای بدن خود قرار دهید:

– مفید برای گردن

خوابیدن به پشت و بازوها در پهلو بهترین موقعیت خواب برای سلامتی شما است. این روش خوابیدن برای ستون فقرات و گردن مفید است. البته مراقب باشید از بالش های خیلی بلند و نامناسب استفاده نکنید. تنها عیب این حالت خواب تأثیر آن بر تنفس است. افرادی که به این شکل می خوابند بیش از دیگران نفخ می کنند. در واقع خوابیدن به پشت می تواند راه های هوایی را مسدود کند که به آن "آپنه خواب" می گویند.

3- روی شکم خوابیدن

-. مراقب گردن خود باشید

خوابیدن روی شکم برای سلامتی مضر است. سعی کنید هرگز در این وضعیت نخوابید. این حالت خوابیدن باعث کمردرد ، گردن درد و چین و چروک روی پوست صورت می شود. خوابیدن روی شکم در زنان همچنین می تواند به پوست سینه شما آسیب برساند و در طولانی مدت باعث درد مفاصل شود. تنها مزیت این نوع خواب ها کاهش احتمال خروپف و نفخ در شب است.

البته وقتی فردی روی شکم دراز می کشد و سرش را در بالش فرو می کند ، نمی تواند به درستی نفس بکشد. بنابراین ، فرد باید سر خود را در مسیری قرار دهد که بتواند نفس بکشد. این باعث درد در گردن ، سر و شانه ها می شود. خوابیدن روی شکم می تواند باعث دندان قروچه (دندان قروچه) و درد در ناحیه فک یا سردرد شود.

4- وضعیت جنینی

– باعث کمردرد و گردن درد می شود

این وضعیت درست مانند موقعیت جنین در رحم مادر است. در وضعیت جنینی ، فرد به پهلو دراز کشیده ، پاها را در شکم جمع کرده ، چانه را نزدیک بازوها قرار داده و بازوها را خم کرده است.
اکثر مردم به این ترتیب می خوابند و موقعیت نسبتاً راحتی در نظر گرفته می شود ، اما وضعیت خوابیدن جنین باعث کمردرد و گردن درد می شود. علاوه بر این ، انحنای بدن به سمت پایین از تنفس عمیق جلوگیری می کند. در عوض ، وضعیت جنین برای افرادی که خروپف می کنند و برای زنان باردار خوب است.

خوابیدن به پشت خطر افتادگی سینه را در زنان مسن کاهش می دهد

5- به پهلو دراز بکشید ، بازوها را در راستای بدن قرار دهید

– مراقب چین و چروک های پوست باشید

کارشناسان معتقدند که خوابیدن به پهلو برای ستون فقرات شما مفید است. دراز کشیدن به پهلو و قرار دادن بازوها در راستای بدن به حفظ حالت طبیعی ستون فقرات کمک می کند. به این ترتیب کمردرد و گردن درد را کاهش می دهد.

به گفته متخصصان ، خوابیدن به پهلو و استفاده از بالش کوچکی بین زانوها می تواند فشار بالای مهره های کمری و همچنین ماهیچه ها و رشته های عصبی متصل به ستون فقرات را کاهش دهد. خوابیدن به پهلو باعث کاهش رفلاکس اسید معده (بازگشت اسید معده به مری) ، خروپف را کاهش می دهد و برای خواب در دوران بارداری مفید است. این نوع خواب همچنین از وقفه تنفسی در خواب جلوگیری می کند.

مشکل اصلی خوابیدن به پهلو ، تأثیر آن بر پوست است. افرادی که به طور منظم در این حالت می خوابند بیشتر مستعد چین و چروک هستند زیرا پوست با بالش ها و زمین تماس پیدا می کند. افتادگی سینه نیز در زنانی که در این وضعیت می خوابند بیشتر است.

6- به پهلو دراز کشیده ، دست ها را جلوی بدن قرار دهید

– در این نوع خواب احتمال کمردرد وجود دارد

دراز کشیدن به پهلو و قرار دادن بازوها در مقابل بدن همان مزایایی را دارد که به پهلو خوابیده و دست ها را در راستای بدن قرار دهید. اما در این شرایط احتمال کمردرد و بازو به دلیل مشکلات جریان خون و فشار روی اعصاب وجود دارد.

7- خوابیدن به پهلوی چپ یا راست

شانه ها و پاها در عذاب

اگر به پهلو می خوابید ، باید مراقب باشید که به پهلوی چپ یا راست می خوابید. خوابیدن در سمت راست سوزش سر دل را افزایش می دهد. اگر خوابیدن به پهلوی چپ به اندام های داخلی مانند کبد ، ریه و معده آسیب برساند. پزشکان به زنان باردار توصیه می کنند به پهلوی چپ بخوابند ، اما بهتر است مراقب باشید که دائماً یک طرف نخوابید. خوابیدن طولانی مدت از یک طرف فشار زیادی به شانه ها و پاها وارد می کند.

تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد افرادی که همیشه یک طرف می خوابند بیشتر در معرض ابتلا به سنگ کلیه هستند. مطالعات روی 93 بیمار مبتلا به سنگ کلیه نشان داده است که 79 درصد از این افراد سنگ کلیه را در طرفی که دراز کشیده اند ، دارند.

دراز کشیدن به سمت راست سوزش سر دل را افزایش می دهد

8- خوابیدن با چند بالش

– ف برای ستون فقرات مفید است

با این حال ، هر یک از ما عادات خود را داریم و الگوی خواب نیز از این قاعده مستثنی نیست. تا جایی که ممکن است موقعیت خواب خود را اصلاح کنید ، اما در هر صورت ، بهتر است از چند بالش برای داشتن یک خواب راحت استفاده کنید.
افرادی که به پشت می خوابند می توانند یک بالشتک کوچک را در زیر کمر خود قرار دهند. قرار دادن یک بالش کوچک دیگر زیر ران ها برای افرادی که به پشت می خوابند ، از مفاصل آنها حمایت بیشتری می کند.
افرادی که به پهلو می خوابند باید بالشی کوچک بین زانوها قرار دهند.

توصیه می شود از بالش های ارتوپدی زیر سر خود استفاده کنید تا انحنای طبیعی گردن شما حفظ شود. بالش های طبی در کاهش فشار بر گردن رحم و قسمت فوقانی ستون فقرات ، حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات ، حفظ موقعیت مناسب سر نسبت به بدن و کاهش فشارهای ستون فقرات مثر است.

بالش های طبی می توانند در موارد آرتروز گردن یا ناراحتی ستون فقرات مانند دیسک کمر و سایر مشکلات مفید باشند. بالش های طبی همچنین به حفظ موقعیت صحیح ستون فقرات در قسمت های بالا (گردن) و پایین (پشت) ستون فقرات کمک می کند. با توجه به مواد پلی اورتان و ساختمان منحنی و شیار دار ، بالش های طبی نیز می توانند از تعریق زیاد در هنگام خواب جلوگیری کنند.

از سراسر وب

طراحی ویلا با بهترین به روزترین امکانات و شیوه های دنیا؛ و طراحی دکوراسیون، بازسازی ویلا، طراحی و اجرای نما و صدها خدمات با کیفیت بالا را از ما بخواهید.

نمونه های برتر پروژه پریمیر حرفه ای، افترافکت، آگهی ترحیم لایه باز و قالب های آماده اینستاگرام در سایت ایزی دیزاین ثبت شده اند.برای دیدن آنها با ما همراه باشید.

با ایجاد یک سایت کسب و کارتان را رونق ببخشید.  طراحی سایت در ارومیه با هزینه مناسب برای شرکت ها، آموزشگاه ها، سالن های زیبایی و..

معتبرترین و بهترین فروشگاه لپ تاپ و لوازم جانبی گیمینگ در ایران را می شناسید؟

بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران، ساخته شد. دستگاهی پرتوان و با کیفیت برای حفظ تندرستی شما. لینک را دنبال کنید.

برای دیدن لیست رشته های کارشناسی ارشد و بررسی کدرشته های و ظرفیت های امسال، شرایط ورود و نکات مهم در این باره با ما همراه باشید.

یکی از راه های دوری از مراکز شلوغ درمانی، انجام آزمایش های لازم مانند خون یا چکاپ و یا انجام تست های کرونا در منزل است که از بسیاری جنبه ها به صرفه تر و بهتر است..

نمایندگی مجاز تشک های رویال ارایه دهنده محصولات اصل و با کیفیت در ایران.. به راحتی و زیباسازی فضای خانه تان فکر کنید.

آیا به این فکر می کنید که کسب و کاری اینترنتی راه اندازی کنید و به طراحی سایت نیاز دارید؟ پس با حرفه ای های این هنر امروزی همراه شوید.

اگر به دنبال کابل های با کیفیت برای شبکه یا دوربین های مخفی هستید و از تصاویر بی کیفیت خسته شده اید به سایت ویسمن کابل سر بزنید.. و کابل های rg59 با کیفیت را ببینید.

انتخاب مقصد از شما و رزور لحظه ای و فوری و قیمت های خوب برای خرید بلیط هواپیما از ما.. برای انتخاب یک سفر آرام و امن کلیک کنید.

اگر به دنبال یک سفر ایمن و با کیفیت هستید؛ و دوست دارید درباره تورهای داخلی و خارجی اطلاعاتی بدست آورید یا هتل و بلیط هواپیما رزرو کنید با ما همراه باشید. تور اسکنر ارایه دهنده بهترین پیشنهادها در این زمینه می باشد.

برای خرید اینترنتی فرش فانتزی و دیدن بهترین مدل ها و با کیفیت ترین کارها، تخفیف ها و قیمت های دیجی فرش را ببینید.

به روزترین مدل های آرایش صورت و تازه ترین محصولات آرایشی 2021 را در سایت گل انار ببینید.

انتخاب قالب پست اینستاگرام راهکارهایی برای بهتر و بیشتر دیده شدن پست ها و استوری ها و همچنین زیباسازی و جذب مشتریان در کسب و کار هستند.

خرید آنلاین کتاب با بهترین قیمت ها از نویسندگان و مترجمان بزرگ ایران و جهان؛ برای دیدن تخفیف ها از سایت ما دیدن فرمایید.

برای دیدن بهترین و به روزترین فیلم ها  و دانلود سریال ها و فیلم های خارجی کلیک کنید.

برای آشنایی با نکات همسرداری برای خانم ها و آموزش هایی برای زندگی و روابط بهتر با ما همراه باشید.

چگونه پیج اینستاگرام خود را بازیابی کنیم؟ بازگردانی پیج اینستاگرام بصورت تخصصی و با نرم افزارهای کاربردی و روشهای تضمینی و بدون آسیب.

لیست غذاهای ایرانی و فوت و فن ها و آموزش های دقیق آنها را بصورت رایگان دریافت کنید و یاد بگیرید. با آشپزهای حرفه ای همراه شوید.

آشپزی را به آسانی یاد بگیرید؛ برای دیدن بهترین آموزش آشپزی و پخت غذاهای ایرانی و خارجی و انواع کیک و شیرینی کلیک کنید.

تازه ترین کتاب ها در همه زمینه ها را با قمیت مناسب در فروشگاه کتاب ابوعطا ببینید؛ پاتوق دوستداران کتاب و کتابخوانی

اگر دوست دارید به همسرتان هدیه بدهید برای خرید ساعت مچی زنانه ، خرازی واچ بهترین است

اگر وقت کافی برای طراحی گرافیکی ندارید با هزینه ای اندک بهترین پروژه آماده را داشته باشید

آشنایی با انواع مدل مختلف کیک ؛ تزیین و آماده سازی شیرینی های خوشمزه خانگی

بهترین قیمت تاب ریلکسی در ایران ؛ برای یک آخر هفته ی خوب در کنار خانواده

با کمترین هزینه یک کتابخانه شخصی داشته باشید و از مطالعه لذت ببرید

با استفاده از یک طرح توجیهی خوب ، می توانید یک کسب و کار خوب داشته باشید

همین حالا بی حالی و خستگی های اول صبح را با درمان کردن بی خوابی از بین ببرید

شماره سازندگان ساختمان در ایران در سال 1400 + پروژه های در دست ساخت

ساعت با قیمت خوب میخواهید؟ ساعت هوشمند شیائومی وارد بازار شد

بهترین کولر گازی برای شرایط سخت آب و هوایی کولر گری مدل S4 MATIC-J24H1 است

با گارانتی موزر خیالتان از بابت اورجینال بودن ماشین اصلاح راحت است

قیمت خانه در ترکیه کاهش یافت ، دریافت قیمت روز خرید ملک در ترکیه ؛ ترک گشت

همچنین ببینید

خواص تکان دهنده مخلوط آب و زردچوبه

خواص جالب و تکان دهنده آب زردچوبه; با خوردن روزانه آب زردچوبه، این 6 اتفاق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *