خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » مشخصات و مشخصات عینک آفتابی استاندارد

مشخصات و مشخصات عینک آفتابی استاندارد

پیدا کردن عینک آفتابی مناسب ، که زیبا است و از چشمان حساس شما در برابر اشعه UV مضر محافظت می کند ، می تواند دشوار باشد. پیروی از این نکات به شما کمک می کند تا بهترین عینک را برای خود پیدا کنید.

هنگامی که می خواهید عینک آفتابی جدید بخرید ، احتمالاً فرم صورت ، آخرین مد و بودجه خود را در نظر می گیرید ، اما آنچه که فکر نمی کنید احتمالاً در مورد تأثیر آنها دراز مدت است: محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش.

عینک های شیک با لبه های فریم و لنزهای رنگی ممکن است جالب به نظر برسند ، اما بدون فناوری مناسب برای محافظت در برابر آفتاب ، می توانند در تابستان و تابستان باعث مشکلات بینایی شوند. قرار گرفتن در معرض نور خورشید و آسیب آن به چشم و اطراف چشم مسئله مهمی است – در کوتاه مدت و بلند مدت. سوختگی آفتاب سوختگی (هک!) پس از سه روز دردناک بهبود می یابد. دژنراسیون ماکولا می تواند با گذشت زمان بینایی و حتی نابینایی را کاهش دهد.

برای کمک به اطمینان بخشیدن به عینک و راهنمایی شما در مسیر خرید (یا پیاده روی!) در انتخاب عینک آفتابی شیک و محافظ ، دکتر ژان روتیر ، چشم پزشک در آکادمی چشم پزشکی ، Essilor & # 39؛ مدیر ارشد توسعه مشتری ، این موارد توصیه های کلیدی و این نکات غیر قابل شکست برای خرید بهترین زینت های تابستانی را ارائه می دهد.

برچسب را بخوانید.

این برچسب های آزار دهنده که هنگام امتحان کردن عینک چشم شما را مسدود می کنند ، یک دلیل مهم و لازم دارند. Rotier می گوید: "اولین چیزی که باید به دنبال آن باشید این است که لنزها باید حداقل 98٪ از محافظت در برابر UVA و UVB برخوردار باشند." اگر آنها نیز در برابر اشعه UVC محافظت می شوند ، بهتر است.

به دنبال اشکال کلاسیک باشید.

قاب های به یاد ماندنی ژاکلین کندی و قاب های سیاه دور هرگز از مد نمی افتند ، و این خبرهای خوب برای شماست. روتیر می گوید قاب بزرگتر از اندازه و شکل قاب است. او می گوید: "به دنبال مدل هایی باشید که بتوانند صورت شما را بپیچانند و از ورود نور به طرفین و محکم تر شدن چهره شما جلوگیری کنند." ساقه ها هرچه گسترده تر باشد ، نور بیشتری نیز مسدود می کند. در مورد لنزها نیز همین کار را می کند. "

از عینک خلبان خودداری کنید.

ما & # 39 ؛ با عرض پوزش می گویم که این مدل شیک بادوام دارای درجه پایین محافظت از آفتاب است. Rotier می گوید: "این لنزها خیلی در مورد لنزها نیستند ، آن را در مورد قاب قرار می دهد." آنها از چهره شما دور هستند و اجازه می دهند نور زیادی به چشم و لنز شما برسد. این مهم است زیرا نه تنها هنگام خوابیدن در ساحل ، نور مستقیماً به چشمان شما نمی رسد ، بلکه نور منعکس شده از آب یا پیست اسکی نیز به چشم یا پوست اطراف آن باز می گردد.

لنزهای قطبی محافظت بیشتری ندارند.

اما آنها برای بینایی شما بهتر هستند. قطبش ابزاری اساسی برای تیز کردن در فتوشاپ است. طبق گفته روتیر ، این فرآیند "شامل یک فیلتر اضافی در لنز است که هنگام ورود به چشم ، نور ساطع شده را مسدود می کند و تابش را کاهش می دهد. این به خصوص در شرایط مرطوب یا هنگام قایق و ساحل مفید است." آه ، FYI یا آینه. لنزها هیچ تفاوتی ندارند.

چتر (سایه روشن) یا لنزهای شیب دار می توانند کمک کنند.

روتیر می گوید: "فایده لنزهای سایه دار یا شیب دار این است که اجازه می دهند نورهای مختلفی به لنزها برسد." بسته به میزان نور خورشید می توانید کم و بیش نور داشته باشید. حتی اگر لنز نسبتاً سبک باشد ، می تواند تا زمانی که از محافظت مناسب در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند ، کمک کند.

لنزهای تیره لزوما محافظت بیشتری را ارائه نمی دهند.

برخلاف تصور ، لنزهای بسیار تاریک لزوماً تضمین نمی کنند که چشمان شما از تابش نور خورشید محافظت می شود. به گفته روتیر ، "اگر آنها استاندارد نباشند ، استاندارد نیستند و این هیچ ربطی به تیرگی لنزها ندارد."

شما می توانید هر لیوان را ارتقا دهید.

ممکن است شما آماده سرمایه گذاری در یک عینک آفتابی با دوام ، محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش مناسب و قطبش نباشید. در ضمن چند لیوان داخل ماشین قرار داده اید؟ روتیر می گوید ، شما هنوز هم می توانید سطح بالایی از حفاظت از آفتاب را با یک عینک ارزان قیمت بدست آورید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که از چشم پزشک خود بخواهید برای به حداقل رساندن بازتاب نور ، یک پوشش روی پشت لنز خود بگذارد ، که بین 20 تا 120 دلار متغیر است.

محافظت سه گانه بهترین چیز است.

در حالی که هر عینک آفتابی از هیچ عینکی بهتر نیست ، روتیر می گوید برای محافظت از آن باید واقعاً از محافظت سه گانه استفاده کنید. عینک آفتابی بدون قاب و لنزهای محافظ ، ضد آفتاب روی صورت – خصوصاً روی پوست نازک دور چشم – و یک کلاه بهترین ترکیب ضد آفتاب برای پوست و بینایی شما است.

همچنین ببینید

عجیب ترین جمجمه های جهان + عکس

جمجمه یک استخوان کروی است که مغز ، و تمام اندام های داخلی و قسمت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *