خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » این احساس از کجا ناشی می شود؟

این احساس از کجا ناشی می شود؟

منبع احساسات ما چیست؟ آیا عواطف انسانی از افکار ناشی می شود؟

کدام قسمت از مغز احساسات را کنترل می کند؟

مغز عضوی بسیار پیچیده از بدن ما است. این اندام پیچیده از حرکت انگشتان تا ضربان قلب شما را کنترل و هماهنگ می کند. نحوه کنترل و پردازش احساسات نیز بخشی از کار مغز است.

متخصصان هنوز س manyالات زیادی در مورد نقش مغز در پردازش طیف وسیعی از احساسات دارند ، اما آنها ریشه برخی احساسات رایج ، از جمله ترس ، عصبانیت ، خوشبختی و عشق را شناسایی کرده اند.

در این مقاله از مجله آلاماتو ، روند کنترل احساسات توسط مغز را توضیح می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چه بخشی از مغز احساسات ما را کنترل می کند ، برای ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

احساسات از کجا ناشی می شود؟

سیستم لیمبیک یا سیستم عصبی حسی ، گروهی از ساختارهای بهم پیوسته است که در اعماق مغز قرار دارند. این قسمت از مغز مسئول پاسخ های رفتاری و عاطفی است.

دانشمندان در مورد لیست کاملی از ساختارهای تشکیل دهنده سیستم لیمبیک توافق نکرده اند ، اما ساختارهای زیر به عنوان بخشی از این گروه پذیرفته شده اند:

هیپوتالاموس: هیپوتالاموس علاوه بر کنترل واکنشهای عاطفی ، در پاسخهای جنسی ، ترشح هورمون و تنظیم درجه حرارت بدن نقش دارد.

هیپوکامپ. هیپوکامپ به حفظ و بازیابی خاطرات کمک می کند. همچنین در درک ابعاد فضایی محیط شما نقش مهمی دارد.

آمیگدالا: آمیگدالا به هماهنگی پاسخ به حوادث در محیط شما کمک می کند ، به ویژه مواردی که واکنش احساسی دارند. این ساختار نقش مهمی در ترس و خشم دارد.

پوسته لیمبیک: این قسمت شامل دو ساختار gyrus cingulate و gyrus parahippocampal است. این دو ساختار در کنار هم بر روحیه ، انگیزه و قضاوت تأثیر می گذارند.

کدام قسمت از مغز ترس را کنترل می کند؟

از نظر زیست شناختی ، ترس احساس مهمی است. ترس به شما کمک می کند تا به موقعیت های تهدیدآمیزی که می تواند به شما آسیب برساند ، پاسخ مناسب دهید.

این پاسخ توسط آمیگدالا تحریک می شود و به دنبال آن هیپوتالاموس ایجاد می شود. به همین دلیل برخی از افراد به دلیل آسیب مغزی که بر آمیگدال آنها تأثیر می گذارد ، قادر به پاسخگویی به سناریوهای خطرناک نیستند.

وقتی آمیگدالا هیپوتالاموس را تحریک می کند ، یک جنگ یا پاسخ پرواز را آغاز می کند. هیپوتالاموس برای تولید هورمون هایی مانند آدرنالین و کلسترول به غدد فوق کلیوی یا غده فوق کلیه سیگنال می فرستد.

با ورود این هورمون ها به جریان خون ، ممکن است متوجه برخی تغییرات فیزیکی مانند موارد زیر شوید:

افزایش ضربان قلب افزایش تنفس افزایش قند خون افزایش تعریق

آمیگدالا علاوه بر شروع جنگ یا پاسخ به پرواز ، در یادگیری ترس نیز نقش دارد. این به فرآیندی اشاره دارد که در آن شما بین موقعیت های خاص و احساس ترس ارتباط برقرار می کنید.

کدام قسمت از مغز خشم را کنترل می کند؟

عصبانیت دقیقاً مانند ترس ، پاسخ به تهدیدها یا عوامل استرس زا در محیط شما است. وقتی در موقعیتی قرار می گیرید که خطرناک به نظر می رسد و نمی توانید از آن فرار کنید ، احتمالاً با عصبانیت یا پرخاشگری پاسخ خواهید داد. شما می توانید پاسخ به خشم و مبارزه را بخشی از پاسخ به مبارزه یا فرار بدانید.

ناامیدی ، مانند مواجهه با موانع در هنگام تلاش برای رسیدن به یک هدف ، همچنین می تواند یک واکنش عصبانی ایجاد کند. خشم با تحریک آمیگدالا و به دنبال آن هیپوتالاموس شروع می شود ، دقیقاً مانند پاسخ ترس. علاوه بر این ، ممکن است قسمت هایی از قشر پیش پیشانی در احساسات خشم دخیل باشند. افرادی که مناطق آسیب دیده مغز دارند اغلب در کنترل احساسات خود به ویژه خشم و پرخاشگری مشکل دارند.

کدام قسمت از مغز خوشبختی را کنترل می کند؟

خوشبختی به حالت کلی رفاه یا رضایت اشاره دارد. وقتی احساس خوشبختی می کنید ، معمولاً افکار و احساسات مثبتی دارید.

مطالعات تصویربرداری نشان می دهد که پاسخ شادی تا حدودی از قشر لیمبیک نشات می گیرد. منطقه دیگری به نام Precuneus نیز در کنترل این احساس مثبت نقش دارد. پرکونئوس در بازیابی خاطرات ، حفظ حس شوخ طبعی و تمرکز در هنگام حرکت دخیل است.

مطالعه ای در سال 2015 نشان داد افرادی که ماده خاکستری بیشتری در پرکنئوس راست خود دارند ، احساس خوشبختی می کنند.

کارشناسان فکر می کنند که پرکنئوس اطلاعات خاصی را پردازش می کند و آنها را به احساس خوشبختی تبدیل می کند. به عنوان مثال ، تصور کنید یک شب شگفت انگیز را با کسی دوست دارید سپری کنید. وقتی این تجربه و موارد مشابه را به یاد می آورید ، ممکن است از مرور این خاطره لذت بخش احساس خوب و مثبتی داشته باشید.

کدام قسمت از مغز عشق را کنترل می کند؟

ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما شروع عشق رمانتیک با واکنش استرسی همراه با هیپوتالاموس همراه است. این واکنش استرس وقتی بیشتر فکر می کنید که به هیجان یا اضطرابی که هنگام عاشقی احساس می کنید فکر کنید.

با رشد این احساسات ، هیپوتالاموس باعث ترشح هورمون های دیگر مانند دوپامین ، اکسی توسین و وازوپرسین می شود. دوپامین به سیستم پاداش بدن شما مرتبط است. این هورمون کمک می کند تا عشق یک احساس مطلوب شود.

در یک مطالعه کوچک که در سال 2005 انجام شد ، به شرکت کنندگان تصویری از شخصی که دوستشان داشتند نشان داده شد. سپس ، آنها عکس یک آشنای خود را به آنها نشان دادند. هنگامی که به آنها تصویری از شخصی که دوستشان داشتند نشان داده شد ، فعالیت آنها در قسمتهایی از مغز که غنی از دوپامین بودند ، افزایش یافت.

از اکسی توسین اغلب به عنوان "هورمون عشق" یاد می شود. این هورمون اغلب هنگامی که شخصی را در آغوش می گیرید یا به اوج لذت جنسی می رسید افزایش می یابد.

هورمون اکسی توسین در هیپوتالاموس تولید می شود و از طریق غده هیپوفیز آزاد می شود. این هورمون همچنین در ایجاد اعتماد و ایجاد رابطه نقش دارد. همچنین می تواند به شما احساس آرامش و رضایت دهد.

وازوپرسین به طور مشابه در هیپوتالاموس شما تولید می شود و توسط غده هیپوفیز آزاد می شود. این هورمون در روابط اجتماعی با شریک زندگی نیز نقش دارد.

از سراسر وب

قیمت خانه در ترکیه کاهش یافت ، دریافت قیمت روز خرید ملک در ترکیه ؛ ترک گشت

بهترین کولر گازی برای شرایط سخت آب و هوایی کولر گری مدل S4 MATIC-J24H1 است

ساعت با قیمت خوب میخواهید؟ ساعت هوشمند شیائومی وارد بازار شد

با گارانتی موزر خیالتان از بابت اورجینال بودن ماشین اصلاح راحت است

شماره سازندگان ساختمان در ایران در سال 1400 + پروژه های در دست ساخت

همین حالا بی حالی و خستگی های اول صبح را با درمان کردن بی خوابی از بین ببرید

با استفاده از یک طرح توجیهی خوب ، می توانید یک کسب و کار خوب داشته باشید

با کمترین هزینه یک کتابخانه شخصی داشته باشید و از مطالعه لذت ببرید

بهترین قیمت تاب ریلکسی در ایران ؛ برای یک آخر هفته ی خوب در کنار خانواده

آشنایی با انواع مدل مختلف کیک ؛ تزیین و آماده سازی شیرینی های خوشمزه خانگی

اگر وقت کافی برای طراحی گرافیکی ندارید با هزینه ای اندک بهترین پروژه آماده را داشته باشید

همچنین ببینید

پردرآمدترین صنایع جهان کدامند؟

در ماه مه 2017 ، دارایی خالص دارایی های 500 ثروتمند جهان تقریباً 4.8 تریلیون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *