خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » عوارض و پیامدهای Coronavirus 19 برای مادران باردار و شیرده

عوارض و پیامدهای Coronavirus 19 برای مادران باردار و شیرده

زمان مطالعه 5 دقیقه

Corona Kovid 19 اولین بار در 11 فوریه 2020 توسط سازمان بهداشت جهانی ویروس های نوظهور منتشر شده در چین نامگذاری شد. Corona Kovid 19 ویروسی است که دارای علائمی مانند آنفولانزا است و با علائمی مانند تب ، اسهال و استفراغ ، سرفه خشک ، تنگی نفس و سردرد باعث بیماری تنفسی می شود.

اضطراب و استرس می تواند ایمنی بدن شما را کاهش دهد ، بنابراین خونسرد و آرام خود را حفظ کنید تا در صورت ابتلا به ویروس ، بدن شما قادر به مقابله با آن باشد. دارند. این مسئله چندان نگران کننده نیست زیرا در صورت داشتن سیستم ایمنی قوی مانند سرماخوردگی می توان آن را درمان کرد.

کرونا مانند سرماخوردگی قطعاً با گذشت زمان بر همه افراد تأثیر خواهد گذاشت و همه گیر خواهد شد ، ممکن است هر کسی در سال جاری یا سال آینده آلوده شود یا چند سال بعد این ویروس در صورت داشتن سیستم ایمنی قوی به بدن و بدن همه افراد وارد خواهد شد. آنتی بادی آن را تولید می کند و بیماری پس از یک دوره حدود 5 روز از بین می رود.

طبق گفته پزشکان ، این ویروس فقط از طریق مایعات مخاطی بدن مانند بزاق ، مخاط بینی و اشک منتقل می شود ، اگر ترشح این مایعات در هنگام سرفه یا عطسه شخص با هوا پخش شود و این ترشحات را انجام دهید. سطوح مناطق به ویروس آلوده می شوند.

اگر فردی با این سطوح در تماس باشد ، ممکن است فرد آلوده شود ، علت اصلی انتقال دست هاست که به ویروس آلوده شده اند. اگر به صورت صورت گرفته شوند ، خطر عفونت را افزایش می دهد. بنابراین شستن دستان اولین و مهمترین راه پیشگیری از این ویروس است.

در ادامه به سؤالات مربوط به عوارض و عواقب کورو ویروس در دوران بارداری و شیردهی پاسخ خواهیم داد. زنان باردار: آیا زنان باردار مستعد ابتلا به عفونت و در معرض خطر عوارض یا مرگ هستند؟ بیشتر از Corona Kovid برای زنان باردار در مقایسه با دیگران است؟

الف) این بیماری که حدود دو ماه پیش در اوایل سال 2020 شیوع یافته است ، به طور کامل مورد بررسی قرار نگرفته است ، بنابراین هنوز اطلاعات علمی معتبری در مورد اثرات آن بر روی زنان باردار در دسترس نیست. با این حال ، به عنوان مادران باردار & # 39؛ بدن در دوران بارداری دچار تغییرات فیزیولوژیکی و ایمنی زیادی می شود ، ممکن است مادر را مستعد ابتلا به بیماری های عفونی و تنفسی کند.

از این رو مادران باردار در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کورو ویروس قرار دارند ، مانند سایر موارد عفونت کروناویروس مربوط به سالهای گذشته از جمله سندرم حاد کروناویروس که در سال 2003 شیوع پیدا کرد و همچنین سندرم تنفسی کروناویروس در خاورمیانه در سال 2013. در نتیجه ، بسیاری از زنان باردار به ویروس آلوده شدند.

س: آیا زنان مبتلا به کورو ویروس در معرض عواقب نامطلوب حاملگی هستند؟

الف) هنوز هیچ اطلاعاتی منتشر نشده است ، اما از دست دادن حاملگی ، سقط جنین و زایمان در زمان شیوع عروق کرونر SARS و MERS گزارش شده است ، و تب بالا در سه ماه اول بارداری می تواند خطر نقایص خاص را ایجاد کند. تولد را افزایش دهید.

س: آیا در صورت مراقبت از بیماران با Corona Kovid 19 ، آیا زنان باردار (پرستار یا کارکنان مراقبت های بهداشتی) در معرض خطر عواقب جانبی هستند؟

الف) پرسنل و کارکنان مراقبت های بهداشتی باردار باید برای کسانی که دارای تشخیص مشکوک یا قطعی کروناویروس هستند ، رهنمودهای ارزیابی ریسک و کنترل عفونت را رعایت کنند. پیروی از روش های کنترل و پیشگیری می تواند خطر ابتلا به این ویروس را در کادر پزشکی به شدت کاهش دهد. اگر امکان جایگزینی کادر باردار با کادر معمولی وجود دارد ، از حضور پرسنل باردار و مراقبین در اطراف افرا آسیب دیده خودداری کنید.

انتقال تاج در دوران بارداری یا در حین زایمان به جنین یا نوزاد: سؤال: آیا زنان باردار مبتلا به تاج می توانند ویروس را در دوران بارداری یا زایمان به جنین یا نوزاد خود منتقل کنند؟

پاسخ) طبق گفته پزشکان پزشکی ، ویروس هایی که باعث ایجاد بیماری عروق کرونر می شوند ، عمدتاً از طریق تماس نزدیک با فرد آلوده از طریق قطرات تنفسی و بزاق پخش می شوند. اینکه آیا یک زن باردار مبتلا به بیماری انسداد عروق قلب می تواند ویروس را به جنین خود منتقل کند یا کودک خود را از طریق سایر راه های انتقال (قبل ، حین یا بعد از زایمان) منتقل کند ، مشخص نیست. با این حال ، در یک سری محدود اخیر کودکان متولد شده با مادران مبتلا به عروق کرونو ویروس ، مطالعات پزشکی نشان داده است که هیچ یک از آنها ویروس را منتقل نکرده اند و جنین بیماری کرونری نداشته است.

علاوه بر این ، ویروس در مایع آمنیوتیک یا نمونه های شیر مادر مشاهده نشده است. هیچ گزارشی از انتقال ویروس از مادر به جنین برای SARS و MERS گزارش نشده است ، و به نظر می رسد که ویروس نمی تواند جنین را آلوده کند.

مداخله نوزادی: آیا نوزادان متولد شده با مادرانی که دارای بیماری عروق کرونر قلبی هستند در معرض خطر عواقب جانبی هستند؟

الف) براساس گزارش های محدود موجود تاکنون گزارشی منتشر نشده است و به نظر می رسد ویروس نمی تواند بر روی نوزادان تأثیر بگذارد. با این حال ، با توجه به داده های محدود موجود در Corona Cove 19 در دوران بارداری ، هنوز مشخص نیست که آیا این واقعیت دارد یا خیر. براساس اطلاعات موجود از نتایج منفی سایر عفونتهای ویروسی تنفسی ، ممکن است عواقب آن به همراه داشته باشد. به عنوان مثال ، سایر عفونتهای ویروسی تنفسی در دوران بارداری ، مانند آنفولانزا ، با عوارض جانبی نوزادی از جمله وزن کم هنگام تولد و زایمان زودرس همراه بوده است.

بعلاوه ، ابتلا به آنفلوانزا یا سرماخوردگی در ابتدای بارداری ممکن است خطر ابتلا به برخی نقایص هنگام تولد را افزایش دهد. تولد نوزادان نارس و کم وزن هنگام تولد در مادران با سایر عفونتهای قلبی قلب در دوران بارداری مشاهده شده است.

سؤال: آیا عوارض کرونر می تواند منجر به تولد نوزادان ناقص که به مراقبت بالینی نیاز دارند ، شود؟

الف) تاکنون گزارشی از نقص در نوزادان متولد شده با مادرانی که دارای کروناویروس نیستند ، گزارش شده است ، اما به طور کلی نوزادان نارس و کم وزن هنگام تولد به مراقبت طولانی مدت و بالینی نیاز دارند.

انتقال کروناویروس از طریق شیردهی: آیا ویروس از طریق شیردهی به نوزاد منتقل می شود؟

پاسخ) انتقال انسان به انسان عمدتاً از طریق مایعات مخاطی صورت می گیرد ، بدین معنی که اگر کودک شما در معرض قطره مخاط مخاطب قرار گیرد که از طریق سرفه و عطسه پخش می شود ، احتمال ویروس نیز افزایش می یابد.

هیچ شواهدی از بیماری عروق کرونر قلب در شیر مادر و هیچ گزارشی از انتقال این بیماری از طریق شیر وجود ندارد. هیچ گزارشی از SARS یا MERS گزارش نشده است ، و حتی در برخی موارد ویروس در شیر آنتی بادی دیده است ، یعنی شیر مادر حاوی آنتی بادی های ویروسی است ، که می تواند مفید باشد.

این مقاله در موعد مقرر به روز خواهد شد.

منبع: CDC

برای مطالعه بیشتر توسط مجله Promag پیشنهاد شده است

همچنین ببینید

آنورگاسمیا و درمان آن ، به ویژه برای زنان و مردان

آنورگاسمیا (غیر ارگاسم) نوعی اختلال جنسی است که در آن فرد با وجود تحریک کافی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *