خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » چرا در هوای سرد بیشتر به بیماری های تنفسی مبتلا می شوید؟

چرا در هوای سرد بیشتر به بیماری های تنفسی مبتلا می شوید؟

این یک واقعیت است که حتی والدین ما ممکن است از آن آگاهی نداشته باشند. پوشیدن لباس گرم مانند کت و کت قبل از خروج از خانه و قرار گرفتن در معرض هوای سرد مانع بیماری ما نمی شود.

دیوید کاتلر ، پزشک مشهور بهداشت کالیفرنیا می گوید: "این خود هوای سرد نیست که باعث آنفولانزا یا سرماخوردگی می شود." "این دو بیماری تنفسی توسط ویروسی ایجاد می شود که از طریق قطرات ریز ویروس در هوا از طریق عطسه ، سرفه یا صحبت در افراد دیگر منتشر می شود."

با لمس یک سطح آلوده ممکن است در یک کلینیک یا بیمارستان به این بیماری مبتلا شوید ، اما این بدان معنا نیست که هیچ ارتباطی بین تغییرات هوا و بیمار شدن وجود ندارد.

برخی از پزشکان بر این باورند که هوای سرد بدون شک باعث افزایش قدرت ویروس ها و در نتیجه افزایش آنفولانزا و سرماخوردگی می شود. هوای سرد برای زندگی ویروس ها مساعدتر است و وقتی این ویروس ها قدرت بیشتری پیدا کنند ، می توانند باعث بیماری های تنفسی شوند. در ادامه این مقاله از مجله Promag ، دلایل مطابقت با افزایش بیماری های تنفسی با فصول سرد پاییز و زمستان را برای شما توضیح خواهیم داد.

ویروس ها در هوای سرد بیشتر فعال می شوند

ابتلا به آنفولانزا از اکتبر تا پایان آوریل که در فوریه و مارس به اوج خود می رسد ، از نظر پزشکی طبیعی است و تنها ویروس آنفولانزا نیست که فصلی است. ویروس های بینی که باعث سرماخوردگی می شوند ، در تمام طول سال وجود دارند. یک سری مطالعات در سال 2019 نشان داد که فعالیت این ویروس در پاییز و اواخر مارس و آوریل بیش از سایر زمان ها است.

ویروس متناوب تنفسی ، که یکی از مهمترین دلایل بیماری تنفسی در نوزادان و کودکان است ، در دمای سردتر نیز فعالیت بیشتری دارد.

به گفته محققان CDC ، ویروس ها در فصول سرد تولید مثل می کنند و طول عمر بیشتری دارند و ممکن است مدت بیشتری در هوا بمانند ، به همین دلیل بیماری های تنفسی در این فصول بسیار شیوع دارند.

هوای سرد به ما امکان می دهد زمان بیشتری را در خانه یا محل کار خود سپری کنیم

کارمندان یک مطب به دلیل اینکه دائماً در فضای کار خود جابجا می شوند ، ممکن است در معرض ویروس های منتقل شده توسط عطسه یکی از همکاران خود قرار بگیرند و به بیماری های تنفسی مبتلا شوند و این گریزی ندارد.

و در عین حال ، در فصول سرد مانند پاییز و زمستان ، بیشتر مهمانی های ما در فضای بسته در خانه برگزار می شود و کمتر با دوستان و خانواده ، مهمانی ها را در فضای باز مانند پارک ها و حیاط ها برگزار می کنیم.

دکتر کاتلر می گوید: "تماس نزدیک با افراد در خانه و بدون گردش هوا شیوع ویروس ها را افزایش می دهد و این یکی از دلایل شیوع بیشتر بیماری های تنفسی در فصول سرد است."

هوای سرد و خشک بینی را تحت تأثیر قرار می دهد

هوای سرد خارج ، با گرمای بیش از حد در داخل ، رطوبت را کاهش می دهد و هوا را خشک می کند ، مطالعات نشان می دهد هوای خشک و سرد بیشتر افراد را در معرض ویروس قرار می دهد.

به عنوان مثال ، یک مطالعه 2016 در مورد سرماخوردگی و ویروس های Rhino نشان داد که این ویروس ها در کاهش دما و افزایش خشکی هوا فعالیت بیشتری دارند. کاهش رطوبت همراه با هوای سرد می تواند مجاری بینی را که اولین خط دفاعی بدن در برابر ویروس ها هستند ، خشک کند و به دلیل خشکی مخاط در هوای سرد ، عملکرد آن تقریباً از بین می رود.

دکتر هوانگ می گوید: "تنفس در هوای سرد می تواند رگهای خونی بینی را باریک کند. از نظر تئوری ، این فعالیت و توزیع سلول های سفید خون در مخاط بینی را کاهش می دهد ، که به نوبه خود عملکرد ضد ویروسی محیط بینی را کاهش می دهد." بود. "

علاوه بر این ، کاهش رطوبت و افزایش خشکی هوا باعث فعال شدن ویروس آنفولانزا می شود. در سال 2013 ، یک مطالعه علمی نشان داد که میزان عفونت ناشی از ویروس در رطوبت کم به میزان قابل توجهی افزایش می یابد ، اگر بتوانید حداقل میزان رطوبت در محیط کار و خانه خود را در حدود 40٪ یا بالاتر نگه دارید ، میزان عفونت ناشی از آنفولانزا به شدت کاهش می یابد.

کلینیک ویروس شناسی مایو توصیه می کند که میزان رطوبت بین محل زندگی و محل کار خود را بین 30 تا 50 درصد تنظیم کنید ، زیرا به شما این امکان را می دهد تا در برابر ویروس ها بسیار مقاوم باشید ، اما توجه داشته باشید که رطوبت می تواند بیش از این حد باشد. این می تواند باعث رشد بیش از حد باکتری ها و کپک ها شود ، که به نوبه خود می تواند برای سلامتی شما مشکل ایجاد کند.

مصرف ویتامین D را در فصول سرد کاهش دهید

در طی روزهای کوتاه زمستان ، سطح ویتامین D معروف به ویتامین A در اکثر افراد کاهش می یابد. دکتر هوانگ می گوید: "ممکن است بین ویتامین D و سیستم ایمنی بدن ارتباط وجود داشته باشد." دکتر کاتلر می گوید: "به نظر می رسد کمبود کافی ویتامین D عملکرد سیستم ایمنی بدن شما را مختل می کند."

طبق تجزیه و تحلیل انجام شده توسط موسسه BMJ ، مصرف مکمل ها ممکن است در پیشگیری از بیماری های تنفسی ، به ویژه برای افرادی که کمبود ویتامین D دارند ، مفید باشد.

با توجه به موارد گفته شده ، چگونه می توانید در فصول سرد از خود در برابر ویروس ها محافظت کنید؟

دوری از هوای سرد ممکن است یک گزینه 100 درصدی مفید نباشد زیرا در فعالیت ویروس ها تأثیر بیشتری دارد ، اما می تواند تا حد زیادی از قرار گرفتن در معرض ویروس ها بکاهد که می تواند خطر سرماخوردگی یا آنفولانزا را کاهش دهد. دادن.

دکتر هوانگ می گوید: "این استراتژی ها ساده و احتمالاً آشنا هستند." وی توصیه می کند با واکسن آنفولانزا شروع کنید. "شما همچنین باید غذای سالم بخورید ، هیدراته باشید ، به طور منظم ورزش کنید و خواب کافی داشته باشید."

در آخر سعی کنید با شستن دست ها و فاصله اجتماعی خود کمتر در معرض ویروس ها باشید. دکتر هوانگ می گوید: "همان روشهایی که برای محدود کردن شیوع COVID-19 استفاده می شود می تواند در کاهش شیوع سرماخوردگی و آنفولانزا موثر باشد."

برای مطالعه بیشتر توسط مجله Promag پیشنهاد شده است:

همچنین ببینید

علائم جسمی و روحی افسردگی

وقتی فردی افسرده را تصور می کنید ، احتمالاً به شخصی فکر می کنید که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *