خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » دانش در مورد پرندگان

دانش در مورد پرندگان

پرندگان زیبایی های خاص خود را دارند و البته مواردی در مورد پرندگان وجود دارد که دانستن آنها شگفت انگیز است.

با بیش از 10 هزار گونه مختلف پرنده در جهان ، زندگی ما دائماً تحت تأثیر این موجودات شگفت انگیز قرار می گیرد.

پرندگان حیواناتی هستند که قدرت فوق العاده ای دارند که همه ما گاهی آرزو می کنیم: بله ، توانایی پرواز.

چقدر در مورد پرندگان می دانید؟ آیا دوست دارید برخی از حقایق درباره این حیوانات زیبا را بدانید؟ در این مقاله از مجله آلاماتو ، 28 واقعیت جالب و شگفت انگیز درباره پرندگان را به شما ارائه می دهیم. لطفا تا آخر با ما باشید.

یک فلامینگو فقط زمانی می تواند غذا بخورد که سرش را زیر و رو کند. اولین پرنده در اصل یک خزنده بود.

Archeopteryx اولین پرنده شناخته شده ای است که حدود 147 میلیون سال پیش زندگی کرده است. این پرنده آنقدر با پرندگان امروز متفاوت بود که نه تنها دم استخوانی بلندی داشت ، بلکه دندان هم داشت!

Red-breasted به عنوان محبوب ترین پرنده وحشی در انگلستان انتخاب شد. بزرگترین پرنده زنده جهان شترمرغ است که طول آن تا 2.7 متر و طول بال آن تا 2 متر می رسد (برای پرنده ای که قادر به پرواز نیست بسیار چشمگیر است). می تواند بزرگترین تخم را در بین پرندگان بگذارد و وزن آن تا 1.5 کیلوگرم است. کوچکترین پرنده زنده دنیا مرغ مگس خوار است. طول این پرنده کوچک 5.5 سانتی متر است و وزن آن بیش از 1.9 گرم نیست. واقعیت دیگر در مورد این پرنده این است که کوچکترین تخم در جهان تخمگذاری می کند که به اندازه یک نخود است.
مرغ های دارای لاله گوش قرمز تخمهای قهوه ای و مرغهای دارای لاله گوش سفید تخمهای سفید تولید می کنند. قلب پرنده در حالت استراحت 400 بار در دقیقه و در هنگام پرواز تا 1000 بار در دقیقه می تپد. تنها پرنده سمی شناخته شده. در جهان ، Pitohui Hooded از پاپوآ گینه نو. سم در پوست و پرهای این پرنده یافت می شود. کبوترها رادیوی جنگ های جهانی بوده اند: از آنجا که در طول جنگ جهانی دوم روش های ارتباطی غیرقابل اعتماد و دشوار شدند ، هزاران پیام از طریق کبوترها از خطوط نبرد در میدان جنگ منتقل شد. انجام شد در طول هر دو جنگ جهانی بیش از 300000 کبوتر مورد استفاده قرار گرفتند و 32 مدال دیکین ، معادل مدال صلیب ویکتوریا در دنیای حیوانات دریافت کردند.
جالب است بدانید که کبوترها می توانند تا 6 فوت در هوا پرواز کنند. سریعترین پرنده روی زمین شاهین است که می تواند تا حدود 389 کیلومتر در ساعت (242 مایل در ساعت) پرواز کند. پرواز در خواب: یک آلباتروس می تواند پرواز کند در حین پرواز بخوابد. ظاهراً با سرعت 25 مایل در ساعت چرت می زند. بیشترین صحبت در مورد پرنده جهان طوطی خاکستری آفریقایی است. این طوطی می تواند بیش از 800 کلمه بگوید در حالی که اکثر طوطی ها فقط می توانند 50 چیز را یاد بگیرند.
نادرترین پرنده جهان اردکی به نام ماداگاسکار پوچارد است ، تخمین زده می شود که فقط 25 عدد از این پرندگان در طبیعت باقی بمانند. (رایج ترین پرنده در جهان نیز مرغ است) جغدها نمی توانند چشم خود را حرکت دهند. جغدها & # 39؛ کره چشم لوله ای است ، بنابراین می تواند سر خود را 270 درجه بچرخاند. چرخش جغد با زاویه 270 درجه به جغد امکان دستیابی به دید 360 درجه را می دهد. Puffin Power: Puffin یک پرنده دریایی است که می تواند در زیر آب پرواز کند. قدرت نکته: یک دارکوب می تواند در هر ثانیه بیست بار نوک بزند. پرندگان ماده تخمگذاری می کنند. اگر به درختان دقت کنید ، لانه های پرندگان را مشاهده خواهید کرد. پرندگان این لانه ها را به گونه ای می سازند که مکانی امن و گرم برای نگهداری تخمهای خود داشته باشند. پرندگان به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند. تعداد زیادی از پرندگان مهاجرت می کنند ، به این معنی که بسته به فصل ، آنها همچنین در جای دیگری پرواز می کنند. این اغلب مربوط به آب و هوای کشورها یا مکان های مختلف است. اگر غذای آنها در جایی تمام شود ، باید مکان دیگری برای زندگی پیدا کنند!
همه پرندگان پر هستند! همه پرندگان پر دارند و به دلایل زیادی این پرها بسیار مفید هستند. پرها به پرندگان کمک می کنند تا پرواز کنند و در هنگام پرواز به کنترل باد کمک می کنند. استفاده دیگر از این پرها گرم نگه داشتن پرندگان در زمستان است. آیا می دانید پرندگان نیز از پرهای خود برای خودنمایی استفاده می کنند؟ به عنوان مثال ، یک طاووس باز می شود و تمام پرهای خود را نشان می دهد تا جفت خود را جذب کند. پرندگان دندان ندارند. پرندگان دندان ندارند ، به این معنی که باید غذا را کامل بلعند. آنها عضوی به نام آبشش دارند که غذای آنها را تجزیه می کند. پرندگان ارتباط خوبی برقرار می کنند. آهنگ پرندگان دلایل مختلفی دارد. یکی از دلایل جذب جفت است. دلیل دیگر هشدار دادن به پرندگان دیگر در مورد خطر است. همچنین بعضی اوقات برای ترساندن شکارچیان این کار را می کنند! به گروهی از پرندگان گله گفته می شود. گله پرندگان گروه بزرگی از پرندگان از همین گونه هستند. تصور می شود که پرندگان هنگام حرکت به صورت گله در برابر شکارچیان در امان هستند. هنگامی که پرندگان به صورت گله ای حرکت می کنند ، معمولاً با هم مهاجرت می کنند یا بدنبال غذا می گردند. بعضی از پرندگان می توانند از انسان تقلید کنند! یک مثال خوب در این مورد ، طوطی تقلید از صحبت های ما است. کلاغ ها نیز می توانند همین کار را انجام دهند. شترمرغ ها دارای بزرگترین چشم از هر پستاندار ساکن در خشکی هستند. همچنین بخوانید: خطرناک ترین پرنده جهان همه چیز در مورد یادگیری در خواب است
چه عواملی باعث جاری شدن اشک از چشم می شود؟ (10 قطره اشک برای دانستن)
حقایقی درباره بوتاکس
7 واقعیت جالب در مورد مرگ

همچنین ببینید

خوش تیپ ترین مرد جهان کیست؟

نظر شما در مورد خوش تیپ ترین مرد جهان چیست؟ اگر شخص مورد نظر خود …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *