خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » همه چیز درباره یادگیری در خواب

همه چیز درباره یادگیری در خواب

داشتن یک شب خوب برای یادگیری و شکل گیری حافظه ضروری است. علاوه بر این ، دانشمندان توانسته اند خاطرات خاصی را در هنگام خواب به دست آورند و تحکیم کنند. با این حال ، مکانیسم دقیق خواب و وقایع آن روشن نیست.

به گزارش آلامتو ، به نقل از موفقیت؛ افرادی که کارتون آزمایشگاه دکستر را دیده اند به خاطر می آورند که یک قسمت معروف وجود دارد که در آن دکستر سعی می کند فرانسوی را در خواب یاد بگیرد. برای این کار ، او وسیله ای اختراع کرد که می توانست با اجرای عبارات فرانسوی در خواب ، زبان را یاد بگیرد.

ایده یادگیری رویا ذهن هنرمندان و دانشمندان را نیز به خود مشغول کرده است. این یک لذت بزرگ است که می توانیم یک روز با یادگیری در خواب خلاقیت و بهره وری خود را بهبود ببخشیم.

اما آیا چنین سناریویی به واقعیت تبدیل خواهد شد؟ برخی تحقیقات نشان می دهد که این ممکن است مورد باشد.

دانشمندان به طور کلی در حال مطالعه و درک شرایطی هستند که مغز در هنگام خواب یاد می گیرد و حافظه ایجاد می کند. به عنوان مثال ، مطالعات قبلی نشان داده است که خواب با حرکات آهسته چشم برای تحکیم خاطرات ضروری است.

مطالعات همچنین نشان می دهد که اسپیندل های خواب ، که در مرحله دوم خواب با حرکات غیر سریع چشم می توانند در الکتروانسفالوگرام ها مشاهده شوند ، برای تقویت این خاطرات ضروری هستند. دانشمندان همچنین توانستند با استفاده از نشانه های شنیداری خاطرات خاصی را هدف قرار دهند و آنها را دوباره فعال یا تقویت کنند.

با این حال ، سازوکار پشت چنین دستاوردهایی تا به امروز مرموز باقی مانده است.

محققان همچنین شک داشتند که چنین مکانیزم هایی می توانند به مغز در یادگیری اطلاعات جدید کمک کنند. بنابراین ، تیمی از محققان تصمیم گرفتند در این زمینه تحقیق کنند.

اسکات کرنی از دانشگاه یورک در انگلیس تحقیق را با برنارد استاریسینا از دانشگاه بیرمنگام آغاز کرد. یافته های آنها در مجله Current Biology منتشر شده است.

اسپیندل خواب کلید تحکیم خاطرات است:

كرنی می گوید: "ما تقریباً مطمئن بودیم كه حافظه انسان در هنگام خواب در مغز دوباره فعال می شود ، اما ما نمی دانستیم كه در طی این فرآیند چه روند عصبی در حال انجام است." دوک های خواب به فواید خواب برای حافظه مربوط می شوند. بنابراین تصمیم گرفتیم تأثیر امواج مغزی را در فعال سازی مجدد مغز بررسی کنیم.

اگر این تحقیق از فعال سازی مجدد حافظه پشتیبانی می کند ، دلیل دیگری برای ادامه کار داریم و می توانیم از این طریق برای بررسی اسپیندل ها استفاده کنیم.

محققان برای آزمایش فرضیه خود ، از 46 شرکت کننده خواستند قبل از خواب ارتباط بین کلمات و تصاویر اشیا را بیاموزند. سپس برخی از شرکت کنندگان 90 دقیقه چرت زدند و برخی دیگر بیدار ماندند. برای کسانی که چرت می زنند ، نیمی از کلماتی که یاد گرفته بودند در خواب تکرار می شود.

شرکت کنندگان پس از یک خواب خوب شبانه فعال شدند. در این زمان از مردم خواسته شد که کلمات را تکرار کنند و اشیا and و تصاویر مرتبط با کلمات را دوباره بخوانند.

كرنی می گوید: "ما دریافتیم كه خاطره افرادی كه كلمات را به تصاویر پیوند می دهند و در خواب این تصاویر و كلمات را به آنها نشان می دهند از دیگران بهتر است."

محققان با استفاده از دستگاه EEG نتیجه گرفتند که انجام کلمات مربوط به تصاویر برای فعال سازی مجدد حافظه باعث تحریک اسپیندل خواب در شرکت کنندگان می شود & # 39؛ مغزها

علاوه بر این ، الگوی اسپینیدل خواب در افراد به محققان نشان داد که آیا شرکت کنندگان از حافظه مربوط به شی استفاده می کنند یا از حافظه مربوط به چشم انداز.

چگونه حافظه خود را در خواب تقویت کنیم؟

داده های موجود نشان می دهد که اسپیندل ها می توانند پردازش حافظه مربوطه را در هنگام خواب تحریک کنند و این فرآیند باعث تقویت تلفیق حافظه می شود. فعال سازی هدفمند حافظه می تواند باعث افزایش تحکیم حافظه در هنگام خواب شود ، و تحقیقات اخیر نشان می دهد که دوک های خواب ممکن است مکانیسم اصلی را نشان دهند.

كرنی می گوید: "وقتی بیدار هستید چیز جدیدی یاد می گیرید ، اما هنگام خواب این اطلاعات را پردازش می كنید ، این امر بازیابی آن را آسان تر می كند و به خاطر سپردن آن را آسان تر می كند." بودن.

این یافته های جدید می تواند به استراتژی های م forثر برای افزایش حافظه در هنگام خواب منجر شود.

تحریک مستقیم اسپیندل های خواب با تحریک مغز با الکترودها یا سایر روش ها ممکن است با فعال سازی مجدد هدفمند حافظه همراه باشد و افراد را قادر به بهبود عملکرد حافظه کند.

به همین دلیل رویای یادگیری در هنگام خواب ممکن است در آینده به واقعیت تبدیل شود. به راحتی می توان گفت که مغز ما هنگام خواب نیز چیزهایی یاد می گیرد و محققان در حال نزدیک شدن به این رویداد هستند.

همچنین ببینید

خوش تیپ ترین مرد جهان کیست؟

نظر شما در مورد خوش تیپ ترین مرد جهان چیست؟ اگر شخص مورد نظر خود …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *