خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » چگونه بدرستی بدویم؟

چگونه بدرستی بدویم؟

دویدن یکی از بهترین و سرگرم کننده ترین ورزش ها در کل جهان است و همه می توانند بسته به شرایط خود سطحی از دویدن را تجربه کنند و از مزایای دویدن بهره مند شوند. اما چگونه درست کار کنیم تا هم از مزایای آن بهره مند شویم و هم به خود آسیب نرسانیم؟

به گزارش آلاماتو و به نقل از مجله تناسب اندام ؛ دویدن به شکل مناسب برای کاهش خطر آسیب ضروری است ، خواه زانوی دونده باشد ، آتل باشد یا شکستگی استرس داشته باشد.

همچنین استفاده از تکنیک مناسب به بدن شما کمک می کند تا انرژی ارزشمند خود را هنگام دویدن حفظ کند. در اینجا سه ​​نکته برای کارآمدتر دویدن آورده شده است:

1. تاب طبیعی بازوی خود را پیدا کنید

اگرچه دویدن یک ورزش غیر اصلی است ، اما بازوها برای کمک به جلو انداختن بدن ضروری هستند. هنگام دویدن بازوها را موازی بدن خود نگه ندارید.

آنها باید با زاویه حدود 45 درجه خم شوند و باید بدون حرکت بازوها به چپ و راست ، به طور مداوم از شانه به عقب و جلو بچرخند. فرض کنید شما با آرنج چیزی را دقیقاً پشت سر خود فشار می دهید و سپس اجازه می دهید بازو بدون حرکت نیرو به طور طبیعی به جلو حرکت کند.

همچنین بخوانید: روش صحیح اجرای 2. گامهای سریعتر و کوچکتر بردارید

دوندگان تازه کار اغلب فکر می کنند که برداشتن گام های طولانی تر به آنها کمک می کند تا مسافت بیشتری را طی کنند. در حقیقت ، این معمولاً منجر به یک گام بسیار طولانی می شود (استفاده از بیش از حد) و باعث افتادن شدید پاشنه می شود ، که باعث افزایش نیروی عبور از بدن می شود.

مهم این است که سعی کنید پاها را با فاصله کمتری از بدن فرود بیاورید و سرعت بازگشت پاها را افزایش دهید.

برداشتن گام های کوچکتر و سریعتر در واقع به افزایش بهره وری کمک می کند. این امر به ویژه هنگام دویدن در سربالایی ، هنگامی که خستگی آغاز می شود و شکل مناسب دویدن مختل می شود ، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

3. صاف بایستید

هنگام دویدن ، دونده ها معمولاً به خود اجازه می دهند خیلی خم شوند یا قوز بزنند ، خصوصاً وقتی با کاهش انرژی و خستگی روبرو می شوند. غالباً نتیجه این است که خم کننده های ران بیش از حد سفت می شوند و عضلات سرینی به اندازه کافی کشش ندارند. اگر هنگام دویدن این مورد را مشاهده کردید ، به خود یادآوری کنید که مستقیم بدوید.

قبل از شروع به دویدن ، به فکر فعال کردن عضلات گلوتئال خود باشید تا به شما کمک کند شما را به مرحله بعد برسانید و عملکرد بهتری داشته باشید. در انتهای این دو ، یک لانج نرمال و یک لانگ معکوس انجام دهید تا قسمت جلوی ران ها باز شود.

از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده خود بخواهید تا هنگام دویدن از شما فیلم بگیرند تا بتوانید آن را بررسی کرده و هرگونه ناکارآمدی یا خطا را در فرم اجرای خود اصلاح کنید. در صورت تردید ، می توانید از یک معلم خصوصی کمک بگیرید تا مطمئن شوید فرم شما مانع از سریعتر دویدن شما نمی شود.

همچنین بخوانید: مقاله در مورد دویدن

همچنین ببینید

علائم جسمی و روحی افسردگی

وقتی فردی افسرده را تصور می کنید ، احتمالاً به شخصی فکر می کنید که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *