خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » تناسب اندام » 7 مانع در سوزاندن چربی های شکم و پهلو در ورزش

7 مانع در سوزاندن چربی های شکم و پهلو در ورزش

اگر به دنبال شکم و لگن لاغر و زیباتر هستید ، واقعیت این است که سخت تر از آن است که به نظر می رسد. در اینجا برخی از اشتباهات رایج که می تواند شما را از پیشرفت متوقف کند و روش های خلاص شدن از شر چربی های لجبازی شکم آورده شده است.

اشتباه 1: بدن خود را با پروتئین پر نکنید

یک مطالعه در ژورنال مدیریت تناسب اندام بیان می کند که افرادی که بعد از تمرین پروتئین مصرف می کنند ، چربی بیشتری در توده عضلانی می سوزانند و 50 منبع: آخرین چربی ها در مقایسه با افرادی که بعد از تمرین پروتئین مجدد ندارند ، چربی بیشتری می سوزاند. 30 دقیقه اول بعد از ورزش بسیار مهم است زیرا در این زمان است که عضلات شما به طور خاص اسیدهای آمینه را که سازنده پروتئین هستند جذب می کنند.

اشتباه 2: همیشه ابتدا با ایروبیک شروع کنید

سوزاندن چربی بیش از سوزاندن کالری در طول تمرین نیاز دارد و همچنین باید عضله ای بسازید که متابولیسم شما را تقویت کند. اما بسیاری از ما ابتدا به ایروبیک می رویم و دیگر برای کار با وزنه انرژی نمی گذاریم. در عوض ، به سمت وزنه ها بروید. وقتی انرژی بیشتری داشته باشید ، قادر خواهید بود وزنه های سنگین تری را به حرکت در آورید و عضلات خود را بیشتر به چالش بکشید ، در نتیجه عضله سازی بیشتری می شود ، ماهیچه هایی که به شما در سوزاندن چربی در هر مکان کمک می کنند. علاوه بر این ، کار با وزنه می تواند ماهیچه های شما را از قند یا ذخایر گلیکوژن تهی کند و هنگامی که به ورزش هوازی می پردازید ، بدن شما باید برای ذخیره انرژی به ذخیره چربی روی آورد ، این بدان معناست که چربی بیشتری می سوزانید.

اشتباه 3: بین ست ها استراحت می کنید.

اگر بین ست ها بنشینید ، یکی از فرصت های چربی سوزی را از دست می دهید. اگرچه این تمرین با وزنه برداری بی هوازی است ، اما اگر 4 تا 6 تمرین پشت سر هم و بدون استراحت انجام دهید ، یک مزیت هوازی ایجاد می کنید ، در نتیجه آن ضربان قلب شما افزایش می یابد و کالری بیشتری نسبت به زمان استراحت بین ست ها می سوزانید. . علاوه بر این ، این نوع ورزش کالری سوزی نتیجه بیشتری بعد از تمرین دارد ، بنابراین چندین ساعت پس از ورزش کالری می سوزانید.

اشتباه 4: وزن های شما خیلی سبک است

برای به دست آوردن عضلات بیشتر که به چربی سوزی کمک می کند ، باید با تغییر وزنه های سنگین ، عضلات خود را به چالش بکشید. اگر مرتباً ورزش می کنید ، وزنه های خود را به حدود 10 منبع افزایش دهید: آخرین مورد برای تعدادی از حرکات سنگین تر. به عنوان مثال ، اگر 8 تمرین انجام دهید ، دو حرکت را انتخاب کنید و وزنه های آنها را افزایش دهید ، اما بقیه را ثابت نگه دارید. هفته آینده دو حرکت دیگر انتخاب کنید و وزنه ها را افزایش دهید. تکرار آن ادامه دهید تا زمانی که بتوانید آن را با اعتقاد راسخ و اطمینان بیان کنید. توجه داشته باشید که اگر با برداشتن وزنه شکل صحیح حرکت به هم خورد ، به وزن قبلی برگردید تا قویتر شوید و بتوانید تکرارهای معقول را با فرم صحیح انجام دهید.

اشتباه 5: شما همیشه سخت تمرین می کنید.

اگر شدت تمرین شما همیشه زیاد باشد ، ممکن است بیش از حد آموزش دیده یا بیش از حد آموزش دیده باشید ، که علاوه بر این که شما را در معرض آسیب دیدگی قرار می دهد ، می تواند مانع پیشرفت شما شود. اگر بین جلسات تمرینی به بدن خود فرصت کافی برای بهبودی ندهید (مثلاً در حین تمرینات قدرتی پشت سر هم) ، عضلات شما دائماً در حالت آسیب دیدگی و عدم فرصت برای ترمیم قرار خواهند گرفت که تأثیر منفی بر روی عضلات شما بدن شما همچنین ورزش بیش از حد را به عنوان یک عامل استرس زا در نظر می گیرد که با افزایش سطح هورمون های استرس می تواند باعث ذخیره چربی بیشتری در وسط بدن شود.

اشتباه 6: شما فقط برای سوزاندن چربی به ورزش اعتماد می کنید

حتی اگر فردی هستید که ورزش را جزئی از زندگی خود قرار داده اید ، ممکن است برای مبارزه با افزایش وزن میانسال کافی نباشد. تحقیقات نشان داده است افرادی که 150 دقیقه توصیه شده در هفته فعالیت بدنی انجام می دهند اما بیشتر روز را به حالت نشسته سپری می کنند ، همچنان در معرض خطر چاقی قرار دارند. خبر خوب این است که تحقیقات نشان داده است افرادی که سطح بالاتری از فعالیت های غیرورزشی (مانند کارهای خانه) دارند کمر کمتری نسبت به افراد کم تحرک دارند.

اشتباه 7: شما به طور منظم تمرینات متناوب انجام نمی دهید.

ورزش متناوب ، که در آن شدت ورزش متناوب است و سپس متوسط ​​است ، تا 24 ساعت بعد از ورزش متابولیسم بدن را حفظ می کند. محققان استرالیایی دریافتند زنانی که سه روز در هفته 20 دقیقه ورزش می کردند ، در مدت 12 هفته حدود 6 پوند چربی بیشتری نسبت به کسانی که در فواصل منظم و به مدت 40 دقیقه سه روز در هفته ورزش می کردند ، می سوزانند. هدف 15 تا 25 دقیقه ورزش متناوب 3 یا 4 روز در هفته است. اگر تازه ورزش می کنید یا اضافه وزن دارید ، با پیاده روی یا دوچرخه ثابت شروع به کار کنید که به مفاصل آسیب نمی رساند.

همچنین ببینید

برای عضله سازی این گیاهان را بخورید!

ورزشکاران & # 39؛ رژیم های غذایی همیشه حاوی گوشت قرمز زیادی هستند زیرا حاوی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *