خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » هیپنوتیزم چیست و چگونه انجام می شود؟

هیپنوتیزم چیست و چگونه انجام می شود؟

شما ممکن است در فیلم ها هیپنوتیزم دیده باشید ، اما دقیقاً هیپنوتیزم چیست و چگونه کار می کند؟

هیپنوتیزم یکی از شاخه های روانشناسی و در عین حال جذاب ترین روش درمانی است. در این مقاله از مجله آلاماتو ، ما 15 واقعیت شگفت انگیز و شگفت انگیز در مورد علم هیپنوتیزم را ذکر کرده ایم که نه تنها برخی از باورهای غلط را از بین می برد بلکه ذهن شما را غافلگیر می کند. لطفا تا پایان این مقاله جذاب با ما باشید.

1. هیپنوتیزم یک درمان پذیرفته شده است

هیپنوتیزم که به آن هیپنوتیزم درمانی نیز می گویند ، از دهه 1950 وجود داشته است. هر ساله افراد بیشتری به هیپنوتیزم درمانی می روند تا راهی سالم برای کنترل ترس و رفتارهای منفی خود پیدا کنند.

برای دستیابی به این هدف ، متخصصان هیپنوتیزم به بیماران کمک می کنند تا به ذهن ناخودآگاه خود دسترسی پیدا کنند ، کاری که بسیاری از ما هر روز بدون آنکه متوجه آن باشیم ، انجام می دهیم.

2. انسان در هنگام هیپنوتیزم کاملاً بیدار و هوشیار است

برخلاف تصور عمومی ، هیپنوتیزم یک حالت طبیعی روحی است. هیپنوتیزم یک رویا نیست. دانشمندان بارها و بارها ثابت کرده اند که بیماران در حالت هیپنوتیزم بیدار می مانند و حتی کنترل کاملی بر اعمال خود دارند.

3. یک فرد عادی حداقل دو بار در روز هیپنوتیزم می کند

باور کنید یا نکنید ، به احتمال زیاد حداقل دو بار در روز وارد حالت خواب آور می شوید. نمونه های متداول در این مورد شامل موارد زیر است:

رسیدن به مقصد بدون داشتن خاطره ای از رانندگی در آنجا ، منطقه بندی هنگام خواندن یک صفحه کتاب یا غرق شدن در یک برنامه تلویزیونی در حالی که درک آن نیمی از روز است.

مقاله مرتبط: چگونه اشیا را با قدرت ذهن جابجا کنیم؟ هیپنوتیزم رسماً به قرن 18 برمی گردد

فرانسیس مسمر پزشکی اتریشی بود که در مورد استفاده از هیپنوتیزم توسط جوامع قبلی اطلاع داشت و بیشتر کار خود را صرف مطالعه هیپنوتیزم و تأثیرات آن بر ذهن انسان کرد. این پزشک اتریشی علم هیپنوتیزم را در سال 1771 به عموم مردم معرفی کرد. جالب است بدانید که مسمر از هیپنوتیزم به عنوان "مغناطیس حیوانات" یا "مسحور" یاد می کند.

5- برخی از اولین توصیفات هیپنوتیزم ثبت شده مربوط به مصر باستان در سال 1500 قبل از میلاد است.

ایمهوتپ ، اولین پزشک شناخته شده جهان ، از محلی به نام معابد خواب برای معالجه بیماران استفاده کرد.

این معابد برای نوعی تلقین درمانی مورد استفاده قرار می گرفت و مردم می توانستند از مشکلات جسمی و روحی بهبود یابند.

گفته می شود بیمارانی که در معبد به خواب رفته اند تحت تأثیر طلسم یا بیماری خواب آور قرار گرفته اند. قبل از خواب ، دکتر به آنها پیشنهاداتی داد که می تواند به آنها کمک کند تا بر مشکل خود غلبه کنند ، امیدوار است که خدایان هنگام خواب بیمار را ملاقات کنند و این مشکلات را برطرف کنند.

6. از هیپنوتیزم می توان به عنوان ماده بیهوشی استفاده کرد

مطالعات مختلف نشان داده است که هیپنوتیزم می تواند ابزاری موثر برای کنترل درد باشد.

در حقیقت ، مطالعات با استفاده از EEG نشان داده است که هیپنوتیزم تجربه عاطفی درد را از بین می برد ، در حالی که به فرد امکان می دهد احساس حسی را تجربه کند.

لمس را می توان احساس کرد ، اما درد واقعی توسط مغز تشخیص داده نمی شود. از زایمان می توان به عنوان یکی از کاربردهای هیپنوتیزم در کنترل درد یاد کرد.

7. هیپنوتیزم مرحله ای و هیپنوتیزم بالینی بسیار متفاوت است

وقتی نوبت به هیپنوتیزم می رسد ، بیشتر افراد به فکر هیپنوتیزم مرحله ای می افتند. این یک نمایش پرطرفدار است که در آن یک هیپنوتیزور به ظاهر تصادفی افراد را برمی دارد ، آنها را به خواب می اندازد و سپس آنها را مجبور به استفاده از ترفندی برای خنداندنشان می کند.

همانطور که هیپنوتیزم مرحله ای سرگرم کننده است ، هیپنوتیزم بالینی کاملاً متفاوت است. هیپنوتیزم بالینی یک درمان قابل قبول است که به افراد کمک می کند تا با آرامش خاطر و پیشنهاد استراتژیک بر بیماری های مختلف غلبه کنند.

8- همه افراد کاندید مناسبی برای هیپنوتیزم مرحله ای نیستند

اگر تا به حال برنامه های هیپنوتیزم سرگرم کننده ای دیده اید ، احتمالاً متوجه شده اید که سرگرم کننده یا هیپنوتیزم کننده ، کدام گروه از مخاطبان تصادفی را انتخاب می کند که روی صحنه بیایند و هیپنوتیزم شوند.

طبق مطالعات علمی متعدد ، برخی از افراد بیش از دیگران توانایی القای خواب آور را دارند. این افراد به راحتی می توانند ضمیر ناخودآگاه خود را بهتر از دیگران متقاعد کنند.

9. یک فرد هیپنوتیزم شده کنترل کامل دارد

فقط در برنامه های هیپنوتیزم سرگرم کننده است که فرد هیپنوتیزم تمام کنترل خود را از دست می دهد و به "عروسک جغد شبانه" تبدیل می شود. اما حقیقت این است که افرادی که در حالت هیپنوتیزم قرار دارند کنترل کامل بر خود دارند.

10. هیپنوتیزم می تواند بر گروهی از بیماری ها غلبه کند

افراد اغلب به دلایل مختلف به هیپنوتیزم درمانی روی می آورند. هیپنوتیزم درمانی می تواند به شما کمک کند بر مشکلاتی مانند ترس و ترس ، کاهش وزن ، خاطرات منفی و آسیب زا ، بی خوابی و سیگار غلبه کنید.

حتی نشان داده شده است که هیپنوتیزم به مادران کمک می کند تا دردهای زایمان را کاهش دهند. بیشتر والدین کودکان مبتلا به ADHD می دانند که هیپنوتیزم درمانی تأثیر مثبتی بر روی فرزندان آنها دارد.

11. هیپنوتیزم فقط درصورتی که هدف اصلی باشد ، باعث فراموش شدن خاطرات می شود

همانطور که در نمایش های تلویزیونی می بینیم ، افراد هیپنوتیزم شده هرگز به یاد نمی آورند که در هنگام هیپنوتیزم چه اتفاقی افتاده است. با این حال ، همانطور که در بالا ذکر شد ، افرادی که در هنگام هیپنوتیزم هیپنوتیزم می شوند کاملاً بیدار و آگاه هستند.

اگر هدف از هیپنوتیزم درمانی فراموش كردن خاطرات منفی باشد ، می توان به آن دست یافت. فراموش کردن خاطرات تنها در صورتی اتفاق می افتد که این هدف باشد.

12. مغز شما تحت هیپنوتیزم متفاوت عمل می کند

هیپنوتیزم به مغز اجازه می دهد تا قسمت آگاه ذهن را دور بزند ، به عبارت دیگر ، میل به پرسیدن سوال یا توجه به محیط را از بین می برد. در عوض ، مغز به گونه ای کار می کند که کنترل بدن یا محیط خود را بدست می آورد بدون اینکه آگاهانه به آن فکر کند.

13. گیر دادن در یک خلسه خواب آور غیرممکن است

این تصور که فرد می تواند گرفتار یک خلسه خواب آور شود ، یک تصور غلط رایج است. در حقیقت ، افراد هیپنوتیزم شده هرگز کنترل ذهن و بدن خود را از دست نمی دهند و با بازکردن چشم می توانند به راحتی از هیپنوتیزم خارج شوند.

14. هیپنوتیزم در افراد مختلف متفاوت است

افرادی که هیپنوتیزم شده اند احساسات مختلفی را گزارش کرده اند. برخی تجربه خود را از هیپنوتیزم شدن را خوابیدن با تلویزیون می دانند ، در حالی که دیگران گفتند که در آن زمان احساس سنگینی می کنند.

برخی از کلمات مانند "نور" یا "شناور" برای توصیف هیپنوتیزم استفاده کرده اند. از آنجا که همه ما تجربیات خود را به گونه ای متفاوت درونی می کنیم ، منطقی است که احساس هیپنوتیزم برای هر فرد متفاوت است.

15. می توانید خود را هیپنوتیزم کنید

آنچه که ما همیشه در برنامه های هیپنوتیزم مشاهده کرده ایم وجود دو شخص هیپنوتیزم کننده و هیپنوتیزم شده است و این منجر به تصور غلطی شده است که فکر می کنیم انجام آن توسط دو نفر لازم است. اما حقیقت این است که چیزی به عنوان خودهیپنوتیزم وجود دارد و کاملاً معتبر است.

امیل کویت ، روانشناس فرانسوی تکنیکی را توسعه داد که در آن فرد می تواند تمام مقاومت ذهنی را سرکوب کرده و به حالت خواب آور درآید.

همچنین بخوانید: چگونه خود را هیپنوتیزم کنیم

پیشنهاد مطالعه

این روزها در همه جای ایران بحث کسب و کار داغ است و در بین آنها موضوع اصلی راه اندازی استارتاپ است. افراد زیادی دوست دارند بدانند چگونه می توان با خرید USSD استارت آپی را راه اندازی کرد و بستر مناسب راه اندازی استارتاپ چیست؟ اگر شما هم دوست دارید بدانید روی لینک بالا کلید کنید.

همچنین ببینید

21 واقعیت جالب در مورد اپل

اپل بیشتر به عنوان مخترع آیفون و آیپد شناخته می شود ، اما غول فناوری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *