خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » چگونه می توان اجاق گاز را در خانه تعمیر کرد؟

چگونه می توان اجاق گاز را در خانه تعمیر کرد؟

در مقاله قبلی در مورد نحوه تعمیر یخچال صحبت کردیم که مورد استقبال شما عزیزان نیز قرار گرفت. در ادامه مجموعه مقالات تعمیرات در خانه ، قصد داریم روش عیب یابی گازهای خانگی را بررسی کنیم.

اجاق گاز یکی از لوازم اصلی در هر خانه است ، این دستگاه عملکردی به میزان قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی کرده است و در صورت نبود برق همچنان قابل استفاده خواهد بود.

روشن کردن شعله مهمترین و در عین حال چالش برانگیزترین قسمت کار با اجاق گاز است ، بنابراین مشکلاتی که ما اغلب در استفاده از این دستگاه داریم ، روشن نکردن شعله است. اغلب این مشکل موضوعی است که به راحتی قابل رفع است و به افراد متخصص نیاز ندارد.

در این مقاله کاربردی از مجله آلاماتو ، برخی از مشکلاتی که ممکن است در روشن شدن اجاق گاز ایجاد شود همراه با راه حل حل آن را معرفی می کنیم. لطفا تا آخر با ما باشید.

مشکل: دامنه شعله اجاق گاز ممکن است با بقایای غذا مسدود شود!

جالب است بدانید که باقیمانده غذا یا چربی یکی از اصلی ترین و مهمترین دلایل انسداد اجاق گاز و روشن نکردن آن است.

عیب یابی: در این موارد ، باید بررسی کنید و ببینید که آیا دلیل روشن نشدن اجاق گاز مواد باقیمانده یا چربی است ، آن را درست کنید. برای این کار ابتدا توری را روی شعله بردارید و سپس درپوش شعله را بردارید. اکنون که پایه شعله به خوبی در دسترس شماست ، ممکن است لازم باشد چند پیچ ​​را باز کنید تا از بین برود.

بعد از از بین بردن پایه شعله ، با یک پارچه مرطوب و مرطوب اطراف شعله را تمیز کنید. سپس پایه مشعل مهر و موم شده را در سرکه یا آب گرم خیس کنید و با استفاده از یک برس سفت مواد زائد غذا را پاک کنید.

اگر متوجه شدید که پایه مشعل هنوز مسدود است ، آن را با سوزن یا خلال دندان بردارید. پس از تمیز کردن پایه مشعل ، آن را دوباره نصب کنید و سعی کنید مشعل را دوباره روشن کنید.

اگر علی رغم تمیز کردن شعله ، این مشکل همچنان پابرجاست ، ممکن است به دلیل نقص در خط گاز یا مشکل بزرگتر باشد ، در این صورت بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

مشکل: ممکن است مشکلی ، نشتی گاز و اتصال نامناسب اجاق گاز وجود داشته باشد

بعضی اوقات ممکن است بخاطر نشتی یا اتصال نامناسب که در هنگام نصب یا تمیز کردن رخ داده ، اجاق گاز روشن نشود. اگر سیم های اتصال مشعل به ماژول کنترل به طور نادرست متصل شده باشند ، هیچ جرقه ای برای روشن شدن مشعل وجود ندارد و اجاق گاز روشن نمی شود.

عیب یابی: اولین کاری که باید انجام دهید این است که اجاق گاز را از برق بکشید. حالا جلوپنجره و سپس درپوش شعله را بردارید. در این مرحله لازم است که پایه شعله را بردارید تا بتوانید سیمهای متصل را کنترل کنید. اگر مشکلی پیش آمد آن را تعمیر کنید.

هرگونه اتصال شل را ایمن کنید و سیم های قطع شده را دوباره وصل کنید. پس از اتمام کار و اطمینان از اتصال مناسب سیم ها ، پایه شعله ، درپوش و تور را در وهله اول قرار دهید و دوباره دوشاخه برق را وصل کنید. تلاش كردن.

مشکل: دلیل روشن نشدن اجاق گاز ، خرابی سبکتر آن است.

اگر هیچ یک از مشکلات بالا دلیل روشن نشدن گاز نیست و از این امر مطمئن هستید ، ممکن است فندک گاز خراب باشد. برای اینکه بفهمید اجاق گاز به دلیل فندک روشن نمی شود ، کافی است چراغ ها را خاموش کرده و اهرم گاز را روشن کنید. اگر جرقه فندک به جای سفید آبی روشن ، نارنجی یا زرد بود ، به این معنی است که فندک گاز خراب شده اید و باید جایگزین شوید.

عیب یابی: گاز اجاق گاز و برق را خاموش کنید ، درب مشعل را برداشته و با استفاده از یک پیچ گوشتی پایه مشعل را از بین ببرید. اکنون لازم است سیمهایی را که به فندک متصل هستند قطع کنید. فندک ها معمولاً از سیستم قطع سریع استفاده می کنند بنابراین نیازی به قطع سیم ها ندارید.

با توجه به شماره مدل اجاق گاز خود ، یک قطعه جدید تهیه کنید ، قسمت جدید را نصب کنید و سپس پایه مشعل ، درپوش آن و مشبک گاز را مانند قبل در جای خود قرار دهید. گاز و برق اجاق گاز را دوباره وصل کنید و مشعل را تست کنید.

و حرف آخر …

ما سه دلیل اصلی روشن نشدن شعله اجاق گاز و آنچه در صورت بروز مشکل باید انجام دهیم را بیان کردیم. سه مشکل رایج دلایل روشن نشدن اجاق گاز است ، اما اگر هیچ یک از آنها نباشد. این رفع سریع مشکل را برطرف نکرد ، برای تشخیص دقیق تر باید با یک متخصص تماس بگیرید.

پیشنهاد مطالعه

این روزها در همه جای ایران بحث کسب و کار داغ است و در بین آنها موضوع اصلی راه اندازی استارتاپ است. افراد زیادی دوست دارند بدانند چگونه می توان با خرید USSD استارت آپی را راه اندازی کرد و بستر مناسب راه اندازی استارتاپ چیست؟ اگر شما هم دوست دارید بدانید روی لینک بالا کلید کنید.

همچنین ببینید

هیپنوتیزم چیست و چگونه انجام می شود؟

شما ممکن است در فیلم ها هیپنوتیزم دیده باشید ، اما دقیقاً هیپنوتیزم چیست و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *