خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » حقایق جالب در مورد عشق

حقایق جالب در مورد عشق

زندگی بدون عشق مانند درختی است بدون گل و میوه. – خلیل جبران

عشق یکی از مهمترین و در عین حال گیج کننده ترین احساسات انسان است. ذهن انسان به طور طبیعی تمایل به برقراری ارتباط با دیگران دارد و بنابراین ما احساس تنهایی و غفلت را تهدیدهای دردناک برای بقای خود می دانیم.

به دو دلیل بیولوژیکی و فرهنگی ، بیشتر ما معتقدیم که برای رضایت کامل از زندگی به یک رابطه عاشقانه طولانی مدت احتیاج داریم. با این حال ، واقعیت این است که عشق لزوماً یک وضعیت طولانی و تغییرناپذیر نیست و البته چیزی نیست که بتوانیم خارج از خودمان پیدا کنیم.

درعوض ، پتانسیل عشق در واقع در درون هر یک از ماست – عشق تمایلی است برای باز کردن قلبمان به روی دیگران و مراقبت از آنها.

عشق طولانی مدت به طور خودکار اتفاق نمی افتد ، بلکه به سخت کوشی ، از خودگذشتگی و شجاعت برای آسیب دیدن نیاز دارد.

در اینجا ده واقعیت علمی آورده شده است که به شما کمک می کند درک کنید واقعاً عشق چیست – و چه چیزی نیست.

عشق با علاقه متفاوت است

درست است که جذب فیزیکی یکی از مهمترین قسمتهای عشق برای بیشتر ماست ، اما عشق عاطفی با هوس فرق دارد. به همین دلیل است که رابطه جنسی لزوماً به یک رابطه طولانی مدت منجر نمی شود.

در تحقیقات ، مغز انسان فوراً اسکن شده است تا دریابد که شهوت به قسمتهای انگیزشی / پاداش دهنده ذهن ما مربوط می شود ، در حالی که عشق آن قسمتهای از ذهن را که مربوط به اهمیت و همدلی هستند روشن می کند.

عشق هم یک احساس لحظه ای است و هم یک روحیه طولانی مدت

تحقیقات جدید نشان داده است که ما در لحظه عشق را به عنوان یک احساس صمیمیت و همدلی یا یک رابطه عمیق احساس می کنیم. دو قلب که با هم می تپند. در لحظه ارتباط ، افراد عاشق حالت چهره ، رفتارها و ریتم های یکدیگر را تکرار می کنند.

در حقیقت ، عشق همچنین می تواند یک حالت روحی و روانی طولانی مدت باشد که در آن به شدت به رفاه و آسایش دیگران اهمیت می دهیم ، و درد آنها بر ما تأثیر می گذارد و به ما انگیزه می دهد تا به آنها کمک کنیم تا بر رنج خود غلبه کنند. به آنها پایان دهید یا از آنها دفاع کنید.

ما نیز وقتی آنها خوشحال هستند در آن شادی سهیم هستیم. به عنوان مثال ، کافی است نگاهی به والدینی بیندازید که با افتخار فرزندان خود را در زمان فارغ التحصیلی بزرگ می کنند.

همچنین بخوانید: فال روزانه عشق ایجاد روابط عاشقانه طولانی مدت نیاز به تلاش دارد

در نتیجه تجزیه و تحلیل بهترین تحقیق در مورد روابط عاشقانه طولانی مدت ، چندین رفتار مختلف برجسته شد که در همه روابط طولانی مدت دیده می شود.

وقتی زن و شوهر با هم نباشند ، آنها درباره یکدیگر مثبت فکر می کنند ، از رشد و نمو یکدیگر حمایت می کنند و در تجارب مشترکی که به آنها کمک می کند تا یاد بگیرند و رشد کنند ، شرکت می کنند.

ما می توانیم ظرفیت عشق خود را افزایش دهیم

تحقیقات در مورد اهمیت و همچنین همدلی نشان داده است که تمرین این استراتژیها به طور منظم باعث می شود ذهن ما در طی چند ماه رویکرد مثبت و دوستانه تری داشته باشد. به عنوان مثال ، دنیای تاریکی که مدام مراقبه و با جهان ارتباط برقرار می کند ، ریتم ذهنی متفاوتی نسبت به سایر افراد دارد.

مراقبه در مورد مراقبت از دیگران و همدلی ، فعالیت را در قسمت هایی از ذهن که مربوط به همدلی و احساسات مثبت است ، افزایش می دهد و فعالیت را در قسمت هایی که مربوط به ترس هستند ، کاهش می دهد ، علاوه بر این باعث افزایش ارتباطات درونی ما می شود – یک حالت ذهنی که باعث می شود شما احساس امنیت کنید

عشق فقط در ذهن شما نیست

یک سری مطالعات مرتبط نشان می دهد که یک رابطه عاشقانه برای سلامت جسمی طولانی مدت ضروری است. تنهایی و فقدان روابط اجتماعی می تواند به اندازه سیگار کشیدن در کوتاه شدن زندگی ما نقش داشته باشد. فقط یک رابطه اجتماعی ساده مانند رفتن به مسجد کافی است تا به تنهایی از این اثر مخرب کاسته شود.

ازدواج ، به ویژه برای مردان ، می تواند سلامتی طولانی مدت را تحت تأثیر قرار دهد و مرگ همسر یک عامل خطر برای مرگ زودرس است.

البته ما هنوز مطمئن نیستیم که این مسئله به این دلیل است که زنان از شوهر خود می خواهند که درست غذا بخورند و به پزشک مراجعه کنند یا این نتیجه یک رابطه عاطفی و جسمی است.

اگر روی عشق تمرکز کنیم می توانیم آن را تقویت کنیم

وقتی آگاهانه بر دوست داشتن دیگران تمرکز کنیم و رفتارمان متوجه کسانی باشد که دوستشان داریم ، سلسله مراتب مثبت سپاسگزاری ، خوشبختی و متقابل را آغاز می کنیم.

بگذارید با این واقعیت روبرو شویم ، همه ما دوست داریم که مورد تفکر ، مراقبت و قدردانی قرار بگیریم.

تحقیق درباره قدردانی نشان می دهد که ابراز سپاس از طریق کلمات یا رفتار احساس مثبتی را در هر دو طرف ایجاد می کند.

همچنین بخوانید: چگونه دیگران را مجذوب خود کنیم عشق یک مقدار ثابت نیست

اینقدر دوست داشتن یک انسان به معنای کمتری برای ارائه به دیگران نیست. درواقع خلاف این موضوع صحت دارد. عشق ظرفیتی است که می تواند با تمرکز ذهنی ، درگیری عاطفی و اهمیت خود تقویت شود.

وقتی احساسات عاشقانه خود را نسبت به کسی متمرکز و برای آن ارزش قائل شویم ، احساس درونی رضایت و ارتباطی که احساس می کنیم می تواند باعث شود در کل عشق بیشتری داشته باشیم.

حقایق جالب در مورد عشق

عشق بی قید و شرط نیست

یکی از پیش نیازهای داشتن یک احساس عاشقانه احساس اعتماد و امنیت است. برای برقراری ارتباط عاشقانه و دلسوزانه ، باید پیامی به ذهن شما ارسال شود تا زنگ هشدار را برای خاموش کردن پاسخ خودکار "جنگ یا پرواز" مغز ارسال کند.

افرادی که در کودکی دچار ترس شدید ، غفلت ، سو abuse استفاده یا تجارب دیگری شده اند که یک رابطه امن را غیرممکن کرده است ، به احتمال زیاد می توانند در برابر مکانیسم دفاعی خود مقاومت کنند و احساس امنیت کافی برای دوست داشتن دارند.

اما می توان با استفاده از دوره های روان درمانی یا حتی گاهی با حضور انسانی که همیشه اعتماد و اهمیت نشان می دهد ، این احساس غلبه کرد. با این حال ، اگر اهمیت نشان دادن منظم شما قلب فرد مقابل را نرم نمی کند ، وقت آن است که از خوبی این عشق دست بکشید.

عشق مسری است

ابراز علاقه ، همدلی و همدلی می تواند باعث ایجاد این احساسات در دیگران نیز شود. شاید به همین دلیل است که رهبران بزرگی مانند دالایی لاما و نلسون ماندلا به ما انگیزه می دهند تا بهترین باشیم و پیروان خود را برای غلبه بر ترس کمک می کنیم.

داستان از این قرار است که جوانان سیاه پوست در آفریقای جنوبی سالهاست که از قوانین نژادپرستانه رنج می برند و آماده بودند تا برای یک قیام خشونت آمیز اسلحه بردارند ، اما ماندلا آنها را متقاعد کرد که این راهی نیست.

در عوض ، او کمیسیون حقیقت و آشتی را به عنوان انجمنی ایجاد کرد که در آن افراد می توانستند به جرایم سیاسی خود اعتراف کنند و قربانیان می توانند دیگران را ببخشند.

عشق لزوماً پایدار نیست ، اما ممکن است باشد

شکسپیر ، نویسنده بزرگ انگلیسی ، در یکی از شعرهای خود گفته است: "عشق عشق نیست اگر وقتی پیدا شود جایگزین شود." امروز می دانیم که عشق مداوم و بی امان ممکن است ، اما این یک قاعده کلی نیست. در حقیقت ، برخی از نظریه پردازان حتی ایده "فردیت" ثابت و غیر قابل تغییر را رد کرده اند.

امروز ما همان آدمی نیستیم که 10 سال پیش بودیم. تجربه زندگی می تواند بر روی زیست شناسی ، الگوهای فکری و رفتارهای ما تأثیر بگذارد. بنابراین ، وقتی یک نفر نیاز به تغییر داشته باشد یا دو نفر در جهات مختلف رشد کنند ، ممکن است روابط به خطر بیفتد.

با این حال ، محققان نشان داده اند که اقلیتی از افراد رابطه عاشقانه طولانی و صمیمی دارند که اسکن مغزی آنها با کسانی که تازه عاشق شده اند یکی است.

همچنین بخوانید: مقاله درباره عشق

پیشنهاد مطالعه

این روزها در همه جای ایران بحث کسب و کار داغ است و در بین آنها موضوع اصلی راه اندازی استارتاپ است. افراد زیادی دوست دارند بدانند چگونه می توان با خرید USSD استارت آپی را راه اندازی کرد و بستر مناسب راه اندازی استارتاپ چیست؟ اگر شما هم دوست دارید بدانید روی لینک بالا کلید کنید.

همچنین ببینید

هیپنوتیزم چیست و چگونه انجام می شود؟

شما ممکن است در فیلم ها هیپنوتیزم دیده باشید ، اما دقیقاً هیپنوتیزم چیست و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *