خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » درصد چربی بدن برای بسته های جنسی

درصد چربی بدن برای بسته های جنسی

برای رسیدن به شکم شش تکه باید از موانع زیادی عبور کنید و مانع اصلی شما میزان چربی بدن است.

هدف بسیاری از افراد شرکت کننده در تمرینات تناسب اندام دستیابی به شکم شش تکه یا اصطلاحاً شش بسته است. اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد چربی بدن و تأثیر توزیع این چربی بر دید عضلات شکم هستید ، به مقاله مناسب رسیده اید. پرداخت. لطفا تا آخر با ما باشید.

قبل از اینکه در مورد درصد چربی بدن برای داشتن یک بسته شش تایی صحبت کنیم ، بگذارید ابتدا چربی بدن را تعریف کنیم.

طبق گفته الیوت آپتون ، چربی بدن یا بافت چربی بخشی طبیعی از بدن هر انسان است. وی می گوید: بیشتر این چربی برای ذخیره و تأمین انرژی فرآیندهای متابولیسم استفاده می شود.

جالب است بدانید که انواع مختلفی از چربی وجود دارد ، از جمله چربی قهوه ای ، چربی بژ ، چربی سفید ، چربی احشایی و چربی زیر جلدی. چربی مستقر در سطح بدن همان چربی زیر پوستی است.

در بخش زیر ، درصد چربی بدن در مردان و زنان را به طور جداگانه بررسی می کنیم:

درصد چربی بدن مردان

5 تا 9 درصد

این مقدار چربی ضروری بدن است و فقط برای زنده ماندن کافی است. علاوه بر این ، رسیدن به سطح 5 درصد چربی بدن بسیار دشوار است ، مقابله با آن بسیار چالش برانگیز است و به هیچ وجه برای بدن مفید نیست. در این شرایط ، از نظر بصری شما نه تنها هر عضله در بدن خود را خواهید دید ، بلکه احتمالاً فیبرهای عضلانی قسمت های خاص را نیز خواهید دید. اگر این سطح چربی نزدیک به 9٪ باشد ، شما همچنان لاغر خواهید بود و بسته جنسی شما کاملاً قابل مشاهده است.

10 تا 14 درصد

این طیف از چربی ها هنوز مخصوص افراد لاغر است ، اما در مقایسه با دوره قبل ، میزان چربی سالم تر است و دستیابی به آن آسان تر است. در این دوره ، شکم شش تکه و عضلانی شما تا حدودی قابل مشاهده است.

15 تا 19 درصد

اگرچه هنوز در این قسمت از چربی بدن سالم به حساب می آیید ، اما به دلیل پایین آمدن درصد چربی ، عضلات شکم کمتر دیده می شوند. در واقع ، بعید می داند که آپتون در این محدوده چربی بسته جنسی داشته باشد.

20 تا 24 درصد

وقتی صحبت از رسیدن 20 تا 24 درصد چربی بدن است ، احتمال نرم و بدون عضله بودن شکم وجود دارد. این بدان معناست که عضلات شکم شما قابل مشاهده نخواهد بود.

25 تا 29 درصد

در این طیف چربی بدن ، شما هرگز شکم شش تکه نخواهید داشت و عضلات قابل مشاهده ای نخواهید داشت. مردانی که این مقدار چربی دارند اغلب چاق در نظر گرفته می شوند. اگر درصد چربی بدن شما در این محدوده است ، باید بر روی انتخاب سبک زندگی تمرکز کنید که به شما کمک کند به یک محدوده چربی سالم برگردید.

30 تا 34٪

این مقدار چربی به طور معمول برای مرد چربی قابل قبولی یا سالم محسوب نمی شود و با این وجود هیچ تعریفی از عضله در بدن خود نخواهید دید.

35 تا 39 درصد

این درصد چربی علامت هشدار دهنده ای است که سلامت شما را به خطر می اندازد. آپتون می گوید: این مقدار چربی در بدن شما را به عنوان کاندیدای اصلی دیابت در معرض خطر قرار می دهد.

درصد چربی بدن زنان

5 تا 9 درصد

این محدوده چربی احتمالاً یک محدوده خطرناک برای یک خانم است. آپتون معتقد است که 8 تا 10 درصد چربی بدن برای زندگی ضروری است. درست است که عضلات شکم در این وضعیت بسیار مشهود هستند ، با این حال ، کنترل این میزان کاهش وزن ممکن است سلامتی شما را به خطر بیندازد.

10 تا 14 درصد

اگر به دنبال چربی کم بدن هستید ، این محدوده تقریباً همان چیزی است که می خواهید. اوپتون می گوید: "این مقدار چربی بدن ، با تعریف عضلانی عالی و نمای شش بسته ، یک ورزش فوق العاده ورزشی ایجاد خواهد کرد."

15 تا 19 درصد

این معمولاً محدوده ای است که زنان ماده از ساختار بدنی ورزشی ، با ظاهر عالی و چربی بسیار کم بدن برخوردار هستند. اگر این سطح مورد نظر شماست ، باید به یک رژیم سخت و برنامه ورزشی پایبند باشید.

20 تا 24 درصد

این سطح معمولاً به عنوان سطح پایین تا متوسط ​​چربی بدن در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال ، تعریف عضله در این مرحله کامل نخواهد بود ، اما منحنی های طبیعی شما قسمت اصلی بدن شما خواهند بود.

معمولاً هیچ نگرانی برای مشکلات بهداشتی در این زمینه وجود ندارد ، با این وجود فعالیت بدنی عمومی که می تواند باعث کاهش التهاب و خطر بیماری شود و تجمع چربی احشایی را کاهش دهد ، توصیه می شود.

25 تا 29 درصد

با رسیدن به 25 درصد چربی ، بدن ممکن است نرمتر به نظر برسد و عضلات کمتری از خود نشان دهد. چربی اضافی در این محدوده بسیار کم است. آپتون معتقد است که این دامنه بالاتر از آن است که "متوسط" در نظر گرفته می شود.

30 تا 34٪

این طیف چربی بدن نشان می دهد که شما به سمت چاقی در حال حرکت هستید. در این سطح عضلات شکمی قابل مشاهده نخواهید داشت و ممکن است احساس خوبی نداشته باشید.

35 تا 39 درصد

این محدوده پرچم قرمز است که نیاز به مداخله برای کاهش وزن را به ما یادآوری می کند. آپتون می گوید مانند مردان در این محدوده ، درصد چربی در بدن 35 یا بیشتر شما را در معرض خطر دیابت قرار می دهد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را در آینده افزایش می دهد.

درصد چربی بدن چگونه اندازه گیری می شود؟

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید چربی بدن خود را اندازه گیری کنید. متداول ترین روش های اندازه گیری چربی بدن:

کولیس های پوستی: این ابزار ضخامت چربی شما را در مناطق مختلف بدن اندازه گیری می کند.

اندازه گیری دور بدن: این شامل اندازه گیری دور اجزای مختلف بدن از جمله کمر ، بازوها و پاها است.

DXA: در این روش از دو اشعه ایکس برای تخمین ترکیب چربی بدن استفاده می شود.

توزین هیدرواستاتیک: این نوعی توزین زیر آب است که ترکیب بدن را بر اساس تراکم بدن شما اندازه گیری می کند.

آنالیز امپدانس بیوالکتریک (BIA): این دستگاه جریان الکتریکی را از طریق بدن شما برای تعیین میزان چربی و عضله ارسال می کند.

تصویربرداری امپدانس الکتریکی (EIM): مشابه BIA ، این دستگاه جریان الکتریکی را از بدن می فرستد ، اما در مناطق کوچکتر.

اسکنرهای سه بعدی بدن: در این دستگاههای تصویربرداری از حسگرهای مادون قرمز برای تولید مدلی از بدن شما استفاده می شود. سپس معادله درصد چربی بدن را بر اساس فرم بدن شما تخمین می زند.

مدل های چند بخشی: در این روش از چندین روش فوق برای تقسیم بدن به چند قسمت برای محاسبه درصد چربی بدن در هر منطقه استفاده می شود.

اکثر این روش ها برای اندازه گیری نیاز به یک متخصص تناسب اندام آموزش دیده دارند ، اما روش های مختلفی برای اندازه گیری چربی بدن در خانه وجود دارد. اندازه گیری دور بدن و امپدانس بیوالکتریک ، که در مقیاس های خاص موجود است ، هر دو روشی است که می توانید به تنهایی انجام دهید.

همچنین ببینید

خواص تخم مرغ

فواید و حقایقی که باید در مورد تخم مرغ بدانید تخم مرغ یکی از منابع …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *