خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » حقایق جالب در مورد خفاش ها

حقایق جالب در مورد خفاش ها

خفاش ها یکی از پستانداران بالدار است که همیشه در فیلم های ترسناک و داستان های ترسناک از آنها نام برده شده است. در فرهنگ عامیانه از این پرنده به عنوان خون آشام نیز یاد می شود.

اما به غیر از این ، دانشمندان چیزهای مختلفی در مورد خفاش ها کشف کرده اند که بیشتر شما نمی دانید. در اینجا 20 نکته در مورد خفاش ها آورده شده است که شاید از بسیاری از آنها آگاهی نداشته باشید.

یک پنجم پستانداران شناخته شده در تمام قاره ها شامل انواع مختلف خفاش ها است. مطالعه ای در سال 2005 نشان داد که حدود 42 میلیون سال پیش ، خفاش ها از قاره آمریکا به استرالیا مهاجرت کرده اند. برخی از خفاش های مو بلند در نیوزیلند زندگی می کردند و به سه گونه مختلف خفاش تبدیل شدند. نیوزیلندی ها Pekapeka نامیده می شوند که به نام مردم M ئ ori نامگذاری شده است. در فرهنگ M وری ori ، پرواز خفاش ها با مرگ مردم یا بلایای طبیعی همراه بود. خفاش ها در چین فال خوب هستند. از آنجا که این پرنده در شب نیز کار می کند و در عوض شب را با تاریکی و خطر همراه می کند ، یک مطالعه جدید نشان داد که خفاش ها بسیار کمتر از سایر جوندگان ناقل بیماری های عفونی هستند. در قرن بیستم ، خفاش ها با میمون های پرنده برای اولین بار پستانداران به گروهی از حیوانات تقسیم می شوند دانشمندان در مطالعات جدید خفاش ها را در گونه های Loracidae قرار داده اند. گونه های دیگر پستانداران ، از جمله نهنگ ها ، مهرها و زرافه ها نیز یافت می شوند. بررسی فسیل ها نشان می دهد که گونه های اولیه خفاش ها ، مانند گونه های امروزی ، دارای اسکلت های ظریف و کوچک بوده و پس از مرگ به سرعت تجزیه می شوند. مورخان می گویند خفاش ها 52.5 میلیون سال پیش در آسمان بوده اند. پرواز خفاش ها به سیاره خفاش ها تنها پستانداران کره زمین هستند که متفاوت از سایر گونه های حیوانات پرواز می کنند. برخلاف حشرات و پرندگان که دارای بالهای سفت و سخت هستند ، آنها با بالهایی متشکل از چندین مفصل در داخل ، خارج ، جلو و عقب پرواز می کنند که همه در هر بال حرکت می کنند. ماه گذشته ، دانشمندان کشف کردند که لایه خارجی پوست خفاش حاوی یک ویژگی است که انعطاف پذیری را در بدن آنها افزایش می دهد. هیچ پستاندار دیگری این نوع انعطاف پذیری را در بدن خود ندارد. همه گونه های خفاش ها توانایی ارسال امواج صوتی را ندارند تا بتوانند تصویری واقعی از محیط اطراف خود دریافت کنند. خفاش های میوه ای از حس بینایی خود برای یافتن راه خود استفاده می کنند و در سال 2014 برای اولین بار معلوم شد که این نوع خفاش ها می توانند اطراف خود را ببینند. وایکینگ ها ابتدا از خفاش ها به عنوان "موش های بالدار" یاد می کردند ، اگرچه گفته می شود آنگلوساکسون ها اصطلاح مشابهی را برای این حیوان به کار می بردند. هنگامی که ساکنان قسمت شمالی جهان هزاران سال پیش به مکانی که امروز انگلیس است سفر کردند ، کلمه خفاش برای اولین بار ابداع شد. استفاده برای خفاش ها یک مطالعه علمی در سال 2014 نشان داد که خفاش های سرگردان مکزیکی با یافتن غذا سیگنال های مافوق صوت منتشر می کنند که برای آگاهی از آنها به صورت امواج صوتی به خفاش های دیگر ارسال می شود. این سیگنال ها به گونه ای تبلیغ می شوند که در بسیاری از موارد خفاش های دشمن را فریب می دهند تا راه خود را گم کنند. یک افسانه قدیمی می گوید خفاش ها در موهای بلند و درهم گیر افتاده اند و شاید همین دلیل پوشاندن سر انسان ها بوده است. در حال حاضر بیش از 1200 گونه خفاش در جهان شناسایی شده است و تنها سه مدل از آنها خون آشام هستند. با این حال ، بسیاری از مردم خفاش ها را خون آشام می دانند.

همچنین ببینید

هیپنوتیزم چیست و چگونه انجام می شود؟

شما ممکن است در فیلم ها هیپنوتیزم دیده باشید ، اما دقیقاً هیپنوتیزم چیست و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *