خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » حقایقی درباره عنکبوت ها که نمی دانید

حقایقی درباره عنکبوت ها که نمی دانید

عنکبوت ها به عنوان یکی از بزرگترین و ترسناکترین حشرات در جهان شناخته می شوند و همیشه سایه ای از ترس و افکار ناشناخته در مورد این حشره وجود داشته است.

به گزارش آلاماتو ، به نقل از روزنامه نگاران & # 39؛ باشگاه؛ در این مقاله می خواهیم حقایق جالب در مورد زندگی عنکبوت ها را به شما معرفی کنیم.

عنکبوت و محیط زیست

سم عنکبوت بر اساس تحقیقات علمی به عنوان حشره کش سازگار با محیط زیست شناخته می شود. سم این حیوان ، چه به صورت طبیعی و چه به صورت مصنوعی تهیه شود ، می تواند به عنوان یک آفت کش بسیار قوی در مزارع استفاده شود.

این سم به ارگانیسم های نزدیک محل اسپری آسیب نمی رساند و همچنین آفت نمی تواند در برابر این سم مقاوم باشد.

رشته های عنکبوتی

تارهای ساخت عنکبوت از عجایب دنیای طبیعی هستند. این نخ ها نوعی فولاد سخت تر هستند و امروزه از آنها و ترکیبات مشابه در ساخت جلیقه های ضد گلوله استفاده می شود. نکته بعدی سبکی عجیب این نخ ها است. حدود 40000 کیلومتر از این الیاف فقط 450 گرم وزن دارند.

عنکبوت و محیط زندگی انسان

باید گفت که این حشره علاقه خاصی به محیط زندگی انسان دارد که می تواند برای انسان بسیار خطرناک باشد. در مناطق مختلف جهان عنکبوت را می توان در زیستگاه های انسان یافت.

در کشورهایی مانند ایالات متحده یا استرالیا می توانید تعداد زیادی عنکبوت را پیدا کنید که در محیط های مختلف از تخت تا استخر زندگی می کنند. خوشبختانه هیچ مرگ و میر پس از 1980 به دلیل وجود پادزهرهای مناسب گزارش نشده است.

عنکبوت ها شکارچیان درنده هستند

حدود 40000 گونه عنکبوت در جهان وجود دارد و طبق مطالعات انجام شده ، فقط یک گونه درنده نیست. در همین حال ، 50 گونه عنکبوت سمی دارند که برای انسان مضر است و می تواند برای انسان مشکل ایجاد کند. دو نوع سم عنکبوت وجود دارد.

نوعی سم که به اندام های نرم اطراف محل گزش آسیب می رساند و دیگری به سیستم عصبی انسان آسیب می رساند. در زمان گزش ، موضوعات مختلفی وجود دارد که از جمله آنها می توان به میزان ورود نوع سم به گزش و میزان ورود این ماده به بدن انسان اشاره کرد.

عنکبوت و باغبانی

مسلماً وجود عنکبوت برای بسیاری از باغ ها و مزارع خوب است. عنکبوت ها از تعداد زیادی حشره کوچک به عنوان غذا استفاده می کنند و علاوه بر تأمین غذا کمک بسیاری به بیشتر کشاورزان و باغداران می کنند.

عنکبوت ها معمولاً با چرخاندن یا پریدن روی طعمه های خود آن را شکار می کنند. هر عنکبوت می تواند 20 تا 60 برابر طول خود بپرد.

عنکبوت ها موجوداتی ترسو هستند

برخلاف تصور بسیاری از افراد ، این حشره به هیچ وجه ترسناک نیست و حتی قصد آسیب رساندن به انسان را ندارد. اگر می بینید که عنکبوتی روی بخشی از بدن شما بالا می رود ، اصلاً نگران نباشید. سعی کنید عنکبوت را به آرامی از بدن خود خارج کنید و به هیچ وجه از حرکات سریع و خشن استفاده نکنید.

عنکبوت و زندگی اجتماعی

به طور کلی عنکبوت ها موجوداتی هستند که به تنهایی زندگی می کنند و زندگی اجتماعی کمتری دارند. اما از 40000 گونه عنکبوت ، حدود 500 تا 1000 گونه دارای زندگی اجتماعی هستند و معمولاً خانه هایی شبیه کندو برای خود می سازند ، به طور معمول 20000 عنکبوت در هر کدام.

عنکبوت یک حیوان درنده با بدن دو قسمت است که دارای هشت پا است. عنکبوت ها فاقد قسمت های جونده دهان و بال هستند. در این مقاله ، نگاهی به برخی از عنکبوت ها می اندازیم که ممکن است کمتر با آنها آشنا باشید و کمتر درباره آنها بحث کنید.

مجسمه سازی

یکی از جالب ترین ویژگی های یک عنکبوت این است که به راحتی می تواند از خود یک مدل بسازد. عنکبوت ها معمولاً این کار را برای ترساندن دیگران یا حتی برای ذخیره مکان برای خود انجام می دهند. این عنکبوت ها کمتر شکار می شوند توسط شکارچیان زیرا بیشتر شکارچیان در دام می افتند.

الیاف بینابینی

شاید متوجه شده باشید که یک عنکبوت به راحتی از تار خود وارونه آویزان می شود. اما شاید متوجه نشده باشید که در کناره های دست او رشته هایی وجود دارد. این روش برای عنکبوت ها به عنوان وسیله ای برای شکار شناخته شده است. در طبیعت ، عنکبوت ها برای تعجب حشرات و به راحتی شکار آنها از این روش استفاده می کنند.

تبلیغات دروغین

این روش روش دیگری برای شکار عنکبوت است. در این روش ، عنکبوت ها از تار و هنر خود برای ایجاد تله هایی به شکل گل برای حشرات استفاده می کنند. عنکبوت ها بیشتر از این روش در مکانهایی مانند باغ استفاده می کنند و منتظر اشتباه یک حشره هستند.

تار بزنید

یکی از عجیب ترین قدرت عنکبوت ها ، تیراندازی الیاف است. آنها بیشتر از این روش برای دفاع از تارهایشان یا شکار استفاده می کنند. همانطور که می دانید عنکبوت ها غدد تاری بدن در پشت بدن خود دارند ، اما این گلوله ها را از طریق دهان پرتاب می کنند.

عنکبوت های چتری

یکی از جالب ترین ویژگی های عنکبوت ها قدرت پرواز آنها است. شاید برای شما عجیب به نظر برسد ، اما عنکبوت ها با استفاده از نوع خاصی از نخ قادر به ایجاد چتر برای خود هستند. این رشته ها می توانند جریان های باد را به دام بیندازند و کیلومترها با آن حرکت کنند.

استخاره با قرآن سوره عنکبوت

همچنین ببینید

هیپنوتیزم چیست و چگونه انجام می شود؟

شما ممکن است در فیلم ها هیپنوتیزم دیده باشید ، اما دقیقاً هیپنوتیزم چیست و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *