خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » تحقیق در مورد زندگی کلاغ ها

تحقیق در مورد زندگی کلاغ ها

ظاهر ترسناک کلاغ ها همیشه آغاز شکل گیری بسیاری از افسانه ها بوده است. بسیاری از مردم کلاغ ها را شرور و نماد مرگ می دانند. حتی شنیدن صدای آنها ممکن است تأثیر مثبتی بر شنونده بگذارد ، اما موارد زیادی در مورد آنها ناگفته مانده است.

جام جم آنلاین در گزارش خود در مورد "کلاغ ها و زندگی ها" می نویسد: "یکی از مشخص ترین ویژگی های کلاغ ها این است که در هر زیستگاهی از مناطق سرد و یخبندان گرفته تا کوه ها ، دشت ها ، مزارع ، چمنزارها و حتی شهرها." آنها می توانند زندگی کنند.

کلاغها انواع مختلفی دارند: کلاغ درختی ، کلاغ کوهی ، کلاغ شرقی ، کلاغ فندقی ، کلاغ زمینی ، زاغ حبشه ، کلاغ شمالی و ده گونه دیگر نشانگر عظمت این گونه است.

حضور کلاغ ها در زمین به سومین دوره زمین شناسی ، حدود 17 میلیون سال پیش برمی گردد. کلاغ ها از خانواده Corvidae یا کلاغ ها هستند. این خانواده بیش از 120 گونه دارد که به جز قطب جنوب در سراسر جهان توزیع شده است. اگرچه ممکن است عجیب و غیر منطقی به نظر برسد ، اما باید بدانید که مرغ ها از نزدیک ترین بستگان کلاغ ها هستند.

کلاغ ها همه چیزخوار هستند ، یافتن غذا شاید یکی از کمترین نگرانی های آنها باشد. کلاغ ها از خوردن حیوانات مرده و زباله پرهیز نمی کنند. آنها توانایی استفاده از ابزارهای ویژه برای یافتن غذا را دارند.

به عنوان مثال ، تحقیقات نشان داده است که کلاغ ها را در وسط خیابان قرار می دهند تا میوه هایی مانند فندق یا گردو را که سوراخ شکافی ندارند ، برای عبور ماشین بخورند و سپس برای خوردن محتویات داخل هسته بازمی گردند.

این حیوانات آنقدر باهوش هستند که از تجربه می دانند ماشین های سنگین بذرها را خرد می کنند ، بنابراین ماشین های سبک تری را انتخاب می کنند و دانه ها را زیر چرخ خود می فشارند. آنها حتی در زمان سبز بودن چراغ راهنمایی این کار را اغلب انجام می دهند!

تحقیق کلاغ

باهوش تر از شامپانزه ها

بدون شک کلاغ ها یکی از باهوش ترین موجودات روی زمین هستند. واقعیت این است که آنها حتی از طوطی ها ، جغدها و سایر پرندگان شکاری باهوش ترند. دانشمندان پس از انجام آزمایشات مختلف هوش بر روی سگ ، گربه ، خوک و کلاغ ، دریافتند که کلاغها از دیگران موفقیت بیشتری کسب کرده اند.

در سال 2004 ، تحقیقات نشان داد که کلاغ ها حتی از شامپانزه ها باهوش ترند. مغز کلاغ نسبت به گونه های دیگر پرندگان نسبتاً بزرگتر و رشد یافته است.

جالب است بدانید که آناتومی مغز کلاغ تا حدودی شبیه مغز انسان است. زبان کلاغ یک زبان واقعاً پیچیده است و هر زمزمه معنای متفاوتی دارد. تحقیقات نشان می دهد برخی از صداهای آنها نگران کننده است ، برخی تقلید از سایر موجودات زنده و برخی دیگر مربوط به وقوع یک واقعه خاص است.

کلاغ های خطرناک

گوشتخواران آنها را ناقل بیماری می کند. به عنوان مثال کلاغ ها عاملی در شیوع ویروس نیل غربی به ایالات متحده در سال 1999 بودند.

این ویروس که پس از دو تا 15 روز از علائم اولیه خود ایجاد می شود ، تقریباً در 80٪ موارد تقریباً هیچ عارضه بالینی قابل تشخیصی ندارد ، اما می تواند باعث یک بیماری عصبی کشنده در انسان شود.

در سال 2005 ، یک مطالعه توسط دانشمندان آلمانی نشان داد که با وجود همه اینها ، میزان سموم موجود در گوشت کلاغ هنوز کمتر از گوشت خوک است.

کلاغ ها بسیار اجتماعی هستند. در اسکاتلند یک کلنی کلاغ با بیش از 65000 کلاغ وجود دارد.

کوچکترین کلاغ جهان ، زاغ آبی کوتوله مکزیکی است.

نام علمی این پرنده (Aphelocoma nana) است و فقط 40 گرم وزن و 21.5 سانتی متر طول دارد.

بزرگترین کلاغهای جهان کلاغ سیاه یا کلاغ معمولی (Corvuscorax) و کلاغ بینی ضخیم (Crvuscrassirostris) هستند که وزن هر دو حدود 1500 گرم و طول آنها 65 سانتی متر است.

اگرچه بیشتر مردم کلاغ را دوست ندارند ، اما واقعیت این است که وجود آنها بسیاری از مواد مضر را از چرخه زندگی خارج می کند.

این اصطلاحی است که می گوید اگر کلاغ ها محیط را ترک کنند ، آن مکان دیگر مکانی برای زندگی نیست.

همچنین بخوانید: مقاله ای در مورد زندگی عنکبوت ها مشخصات کلاغ ها

توانایی به خاطر سپردن چهره انسان ها: هنگامی که از کنار کلاغ ها عبور کردید ، سعی کنید ظاهر آنها را به خاطر بسپارید. آیا واقعاً از چند دقیقه بعد می توانید کلاغ را تشخیص دهید؟ اما به خاطر داشته باشید که عکس این قضیه صادق است. هرکدام از کلاغهایی که از کنار آنها رد می شوید بدون شک چهره شما را به یاد می آورند.

محققان دانشگاه سیاتل در یک تحقیق هفت کلاغ را گرفتند و آنها را علامت گذاری کردند. آنها هنگام علامت گذاری ، ماسک های ترسناک و عجیب و غریب روی صورت خود می گذارند. کلاغ ها آزاد شدند ، اما پس از آن ، هر بار که یکی از اعضای گروه با یکی از ماسک ها در دانشگاه ظاهر می شد ، نه تنها کلاغ ها مشخص شده بودند بلکه کلاغ های دیگر نیز با حرکات غواصی به او حمله می کردند. این آزمایش نه تنها نشان داد که کلاغ ها چهره های مختلف را به خاطر می آورند ، بلکه نشان داد که انتقام جویانه هستند.

قابلیت توطئه کلاغ: آزمایش فوق نکته دیگری را نیز نشان داد و آن ارتباطات ناشناخته ای است که بین کلاغ ها وجود دارد. س isال این است که ، کلاغهای بدون مارک دیگر با دیدن ماسکهای مربوطه چه واکنشی نشان می دهند؟ بدیهی است که سیستم های ارتباطی ناشناخته ای در بین کلاغ ها وجود دارد. یکی از راه های برقراری ارتباط از طریق زبان پیچیده کلاغ ها است.

توصیف دقیق ظاهر ماسک ها برای سایر کلاغ ها می تواند کمی دلهره آور باشد ، بنابراین فکر خوبی است که دفعه بعد که از کنار کلاغ عبور می کنید ، کمی بیشتر درباره نحوه واکنش خود فکر کنید.

حافظه قوی از کلاغ ها: یک حادثه در منطقه چاتهام انتاریو حافظه قوی کلاغ ها را ثابت کرد. این منطقه میزبان هزاران پرنده و کلاغ مهاجر است. ساکنان منطقه که قادر به دیدن کلاغ ها نبودند ، تصمیم گرفتند کلاغ ها را به دور شلیک کنند.

نتیجه این شد که از سال بعد ، کلاغ ها نه تنها به منطقه نیامدند ، بلکه حتی هنگام پرواز بر فراز شهر به اوج خود رسیدند و سعی کردند تا آنجا که ممکن است خود را از دسترس دور کنند.

توانایی حل مشکلات کلاغ: در یک مطالعه ، محققان یک تکه گوشت را کاملاً پیچاندند و آن را به یک رشته بستند. سپس این رشته را از یک میله چوبی آویزان کردند. مشاهدات نشان داد که کلاغها ابتدا روی چوب می نشستند و رشته را خراشیده و سپس تکه های طناب را با پاها و نوک هایشان می کشیدند تا گوشت کاملاً خارج شود.

در آزمایشی دیگر ، محققان غذا را درون لوله قرار دادند و فقط یک سیم را به شکل قلاب در کنار دو کلاغ قرار دادند. بعد از مدتی ، کلاغ ها با استفاده از سیم غذا را از لوله بیرون کشیدند و آن را خوردند.

برنامه ریزی کلاغ ها: کلاغ ها غذای اضافی خود را ذخیره می کنند. دیده شده است که کلاغهای دیگر به دنبال کلاغ دیگری ذخیره مواد غذایی پیدا کرده اند. با توجه به اینکه کلاغ حیوانی محتاط است و در رازداری استاد است ، محققان معتقدند کلاغها بدون برنامه ریزی نمی توانند منبع غذایی کلاغ دیگری را بدزدند.

همچنین ببینید

هیپنوتیزم چیست و چگونه انجام می شود؟

شما ممکن است در فیلم ها هیپنوتیزم دیده باشید ، اما دقیقاً هیپنوتیزم چیست و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *